עדן בן בסט. נשאר בכרמל (דרור עינב)
עדן בן בסט. נשאר בכרמל (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: עדן בן בסט סיכם עקרונית לעונה נוספת בהפועל חיפה ובכך ימשיך לשחק במועדון של יואב כץ .

בן בסט באמצעות סוכנו, דדה חדד, סיכם עקרונית את תנאיו בקבוצה. הצדדים החליפו טיוטות אחרונות לפני החתימה הרשמית. הוא יהיה החלוץ השני שסיכם בקבוצה אחרי אקקי מיקוצ'דזה שעל המו"מ פורסם לראשונה ב-ONE. בהפועל חיפה אישרו את הידיעה. 

כרטיס השחקן של בן בסט שייך עדיין למכבי חיפה שנתנה אור ירוק לחלוץ לנהל מו"מ עם הפועל חיפה בתנאים דומים לעונה הקודמת. ההחלטה להשאיל את בן בסט מביאה למעשה לסיום הפרק של החלוץ במכבי חיפה.

המאמן, ניצן שירזי, לחץ להשאיר את בן בסט ועכשיו בקבוצה יתפנו לנסות ולהשאיר את ערן לוי. אם הדבר לא יצליח ולוי ירצה לעזוב, הקבוצה תנסה לצרף את גיא צרפתי שכבר הביע הסכמה עקרונית לעבור לכרמל.

עודד אלקיים ימשיך לשחק בקבוצה אחרי שהובהר לו ששירזי בונה על המגן כשחקן הרכב. אלקיים הרשים במשחק הנבחרת הצעירה מול שבדיה, מה שהעלה את מניותיו במועדון. השחקן באמצעות סוכנו, גלעד קצב, אמור לחתום על חוזה משודרג.

שביט אלימלך יהיה עוזרו של ניצן שירזי. אלימלך הגיע להסכמות אחרונות עם ראשי הפועל פ"ת בנוגע להסדר כספי עם המועדון.

שביט אלימלך. מצטרף להפועל חיפה (קובי אליהו)
שביט אלימלך. ישמש כעוזר המאמן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הבעלים של הפועל פ"ת תומר סיני אמר ל-ONE: "הגענו להסכמות ונותר לי לבדוק כמה דברים שאלימלך טוען שחייבים לו. הדבר לא ימנע ולא יכשיל את שביט מלעבור ולעבוד בהפועל חיפה. אנחנו מאד מעריכים ומכבדים את אלימלך כאישיות וכאדם והעובדה שהוא לא ממשיך איתנו נובעת בגלל הרצון של אלי מחפוד לעבוד ללא עוזר מאמן".

הקבוצה תחל את אימוניה ב-1 ביולי. עד אז מקווים במועדון לסגור את כל הקצוות עם שחקני הבית ובכללם עם רן אבוקרט ואושרי רואש שבשלב זה נוטה שלא לחתום על חוזה ארוך טווח.

אלקיים ואבו ניל. האחד עוזב והשני נשאר (עמית מצפה)
עודד אלקיים. ימשיך במועדון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE