מכבי חיפה המשיכה הבוקר (חמישי) את הכנותיה לקראת משחק הליגה במוצ"ש מול בית"ר ירושלים. בחיפה יודעים היטב שהאליפות הנוכחית תוכרע קרוב לוודאי על הפרש שערים ולכן בחיפה ישימו את כל יהבם על משחק התקפה וינסו לשפר את יכולת ההבקעה מהמשחק מול מכבי ת"א.

מוחמד גדיר לא התאמן בגלל כאבי גב והוא בספק למשחק מול בית"ר. גדיר הסובל מכאבים מתמשכים בגבו, עלול לסיים את העונה כבר עכשיו ולא לשחק בשני המשחקים מול בית"ר ובני יהודה. אלישע לוי תירגל את ההרכב שפתח מול מכבי ת"א מה שאומר שאייל גולסה יחכה להזדמנות שלו מהספסל.

נכון להיום, להפועל ת"א יש הפרש שערים גדול יותר ב-5 כיבושים וגם בחיפה יודעים שיהיה קשה למחוק הפרש כזה אך עדיין מאמינים שהכל יהיה פתוח עד הרגע האחרון גם בהיבט זה.

הבלם, דקל קינן, התבטא לקראת המשחק מול בית"ר ירושלים ואמר: "זה מסוג המשחקים שלא צריך לדבר הרבה לפני. כולם יודעים את חשיבות המשחק וזו גם הסיבה שנצטרך את הקהל שלנו מאחור כדי שידחוף אותנו".

בקופות נותרו לאוהדי חיפה עוד כ-1500 כרטיסים. הירוקים מקווים לראות את היציעים מלאים וקוראים לאוהדים להשלים את רכישת הכרטיסים. מהצד הצהוב-שחור, נרכשו כמה מאות בודדים של כרטיסים מתוך 1600 הכרטיסים.

גדיר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גדיר מאוכזב. יחזור לשחק העונה? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ההחלטה של יניב קטן להודיע על פרישה מנבחרת ישראל התקבלה בהבנה אצל חבריו לקבוצה וקינן אמר: "קטן קיבל החלטה לא פשוטה וצריך לדעת לכבד את ההחלטה".

אלישע לוי אמר במסיבת העיתונאים השבועית שהוא יעלה את ההרכב החזק ביותר העומד לרשותו מתוך רצון לנצח את שני המשחקים הקרובים ורק לאחר מכן, ניתן יהיה לחשוב על הפרש שערים.

גולסה, שני וארבייטמן באירוע (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גולסה, שני וארבייטמן באירוע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לאחר האימון אמש, השחקנים הגיעו לפאב המיידלר'ס שבמרכז הכרמל כדי להשתתף בהוצאת לאור של הספר החדש "50 רגעי מונדיאל", שאותו חיבר רועי שני, שעובד במועדון. מדובר בספר שמציג את הרגעים המרגשים, החשובים והעצובים בתולדות המונדיאלים. אגב, מי שמצויין מן הסתם בספר וזכה לפרק מיוחד הוא השופט הישראלי בדימוס, אברהם קליין, ששפט שלושה מונדיאלים והגיע לשיאו כשניהל את המשחק בין אנגליה לברזיל ב-1970.

יניב קטן ורועי שני.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן ורועי שני. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ב-1978 ניהל את המשחק בין ארגנטינה לאיטליה וב-1982 ניהל את המשחק בין ברזיל לאיטליה. בין הנוכחים אתמול ניתן היה לצפות בקליין הנרגש ובשחקני חיפה ובראשם גוסטבו בוקולי, שלו היה חלק נכבד בפרטים על תולדות נבחרת ברזיל במשחקי הגביע העולמי. ישראל זכתה לפרק אחד על ההופעה במונדיאל במקסיקו.