הרוחות סערו אמש (שני) באורווה. הפועל ת"א ספגה מכה קשה במירוץ האליפות מול מכבי חיפה עם תיקו 1:1 מאכזב מול הפועל פ"ת, תוך הצגת יכולת לא משכנעת. דגלאס דה סילבה אמנם העלה את האדומים ליתרון, אבל אז הגיע גיא צרפתי בדקה ה-90 וחילק את הנקודות.

המרוויחה העיקרית היתה בעיקר מכבי חיפה, שעלתה ליתרון 11 נקודות. יש רבים שמאמינים כי כעת, כשהפער כל כך גדול, הירוקים הבטיחו באופן מעשי את התואר, אך חלוץ האדומים, איתי שכטר, לא מתייאש.

שכטר התראיין לתוכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE וסיפר על האכזבה מהתיקו, המשך המאבק עם הירוקים וגם על האפשרות שיעבור לפרמייר ליג בעונה הבאה וישחק במדי ברמינגהאם.

למה עושים כזה סיפור מתיקו, אסור לכם לעשות תיקו?

"מותר לעשות תיקו ומותר גם לפעמים להפסיד, אבל במצב שנוצר, בו מכבי חיפה לא מפסיקה לנצח, לקבל גול בדקה ה-90 זה קשה וכואב, אבל זה חלק מהכדורגל".

האם אפשר להגיד שהפועל ת"א איבדה סיכוי לקחת אליפות?

"קודם כל, נשארו הרבה משחקים עד סוף השנה. אנחנו צריכים קודם כל להסתכל על הפועל ת"א ולא על מכבי חיפה, להגיד שהיא תאבד נקודות ובינתיים אנחנו לא עושים את העבודה שלנו".

שמעתי שחקנים אומרים שביכולת הזו הפועל איבדה את הסיכוי.

"לא, אנחנו מועדון גדול ואנחנו נאמין עד הסוף, כל עוד יש סיכוי. אני מאמין על סמך זה שלחיפה יש מזל השנה בשפע. אם הם נותנים גול בדקה ה-90 ומנצחים ואנחנו מובילים 0:1 וגם במשחק לא טוב צריך לנצח ומאבדים נקודות בעכו, אלו נקודות שאסור לאבד. אני מקווה שהמזל יהיה יותר איתנו וחיפה בכל זאת תאבד נקודות".

איך אתה מסביר את היכולת החלשה אתמול?

"לא רוצה יותר מדי לתרץ, אבל שיחקנו במגרש שלא צריך להיות מאושר לליגת העל, זה גועל נפש. אין שם דשא. לא הנענו כדור, לא באנו בשיא שלנו, הפועל פ"ת היו יותר בטירוף ויותר במוטיבציה, הגיע להם תיקו".

שכטר ואבו סיאם. רייטינג נמוך למשחק (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
שכטר באורווה. מאמין בסיכוי לאליפות (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

יגידו שזה תירוץ.

"לא תירוץ, שיחקנו לא טוב, נראינו לא טוב".

כשאתה אומר ששיחקתם לא טוב, אני ראיתי מקרים שהעדפת לבעוט במקום להרים את הראש ולשתף פעולה ולמסור לחברים. נראה לי שעל זה אלי גוטמן השתולל במחצית.

"אלי הוא המאמן שלנו וזה בסדר גמור שהוא גם צועק. הוא כמו אבא בשבילנו ואם הוא צריך לצעוק כדי להעיר אותנו כמו להעיר בן, אז השיחה הזאת היתה במקום. היינו אנמיים ולא עם מספיק מוטיבציה".

עד כמה הרגשת את החיסרון של ביברס נאתכו? היתה תחושה שהמשחק היה תקוע. אולי זו היתה בכלל טעות לשחרר אותו.

"ביברס שחקן צעיר ומוכשר שתרם הרבה השנה להפועל ת"א ואני רוצה לאחל לו בהצלחה. דווקא אתמול זה היה מגרש קשה גם בשבילו, כשהכדור קפץ וברח לנו. ביברס היה בורג חשוב. זה לא פשוט ששחקנים כמו סמואל יבואה ונאתכו עוזבים ונמניה ווצ'יצ'ביץ ייפצע, אלו שלושה ברגים חשובים".

נאתכו במדי הפועל: &" (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
נאתכו (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לדעתך כששיחררו את נאתכו לקחו בהפועל ת"א בחשבון שהם מוותרים על האליפות?

"אני לא חושב, אבל זה גם הדבר הנכון בשבילם לעשות. ביברס היה הופך לשחקן חופשי בקיץ. אם לא היו משחררים אותו עכשיו היו צריכים להיפרד ממנו בקיץ ללא תמורה. בשביל חודשיים וחצי להפסיד מיליון דולר, אני חושב שזה היה הדבר הנכון לעשות. גם ביברס הוא שחקן צעיר שצריך להתקדם והוא הגיע לקבוצה שמשחקת בליגת האלופות, זה מה שהפועל היתה צריכה לעשות".

אין שחקן שיכול למלא את החור שנאתכו השאיר?

"אני בטוח ששי אבוטבול יכול לעשות את העבודה. אני לא חושב שאני צריך לדבר על מי ימלא ומי לא, אני צעיר כמו ביברס ואביחי וכולם. אני צריך לחזור לעניינים, לעשות את העבודה שלי, לכבוש ושהקבוצה תנצח. אם לא נעשה את זה ונתרכז בזה, נאבד נקודות ונגיד שלום לאליפות. יש לנו גם את הגביע שזה חשוב מאוד ואנחנו עדיין לא מורידים את הראש ורוצים לזכות באליפות. זה עוד רחוק, אבל אנחנו נעשה הכל עד הסוף".

סלטיק רוצה את שכטר אך הוא יישאר בהפועל תל אביב (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שכטר מול סלטיק (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מה עם ברמינגהאם? בעונה הבאה תדקלם אנגלית?

"אני מקווה, זה חלום לשחק בליגה האנגלית. כרגע הראש  שלי לא שם, הוא בהפועל ת"א. כל אחד במקומי היה רוצה לשחק באנגליה ובספרד, זה החלום שלי, אבל כרגע אני בעיצומה של עונת שיא בהפועל ואם אתחיל לדבר עכשיו על ברמינגהאם זה לא לעניין.

"מועדון כמו הפועל עשה הכל בשבילי, נתן לי את הבמה, התאבד עליי בקיץ. בסוף העונה נתייחס להצעות ואם זה מועדון ומאמן שרוצים ומאמינים בי, אני אעשה את זה בשמחה, אבל כרגע אני כל כך נהנה  בהפועל, גם אם מפסידים. אני נהנה מאוד מהקהל, מהמאמנים, אין לי אפילו טענה קטנה".