ראובן עטר באימון. אווירה רגועה בקיבוץ (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר באימון. אווירה רגועה בקיבוץ | צילום: מערכת ONE

מפנה בעלילות הנדידות של מכבי נתניה במגרשי האימון. כזכור, בתחילת השבוע החל שזרוע חורף באצטדיון הקופסא בו מתאמנת ומשחקת הקבוצה ובמועדון החלו לחפש מגרש אימון חלופי לשבועות הקרובים עד אשר כר הדשא בקופסא יהיה מוכן לשימוש.
 
המועדון סגר עם קיבוץ מעגן מיכאל על שימוש במגרש הקיבוץ לשבוע הקרוב ובקבוצה התלהבו מכר הדשא במקום אך התאכזבו מהעובדה שאין מקלחות וחדרי הלבשה במתחם על מנת שיוכלו להתארגן לפני האימונים ולאחריהם.

במקביל סיכמו ראשי נתניה עם ראשי עירוני "ערן" חדרה על שימוש במגרש של הקבוצה מליגה א' בשבוע הבא בכפוף להסכם שיתוף פעולה שקיים בין שני המועדונים.

אלא שאז קרתה תקלה, מאמן חדרה, צחי תייר, סירב לאפשר לנתנייתים להתאמן על המגרש בטענה כי הם יהרסו לו את הדשא ודבר זה יפגע בקבוצתו.
 
בנתניה חזרו לחיפושים אחרי מגרש אלא שאז הצטרפה לעלילה דמות חדשה שהגיעה כדי לסייע לקבוצה של ראובן עטר. ראש העיר נתניה, מרים פיירברג אשר, הרימה טלפון לראש עיריית חדרה, חיים אביטן וביקשה ממנו לאפשר את השימוש במגרש לשבועיים הקרוביים למכבי נתניה.

עקב הקשר החם בין שני ראשי הערים, הסכים אביטן לבקשה ללא כל בעיה והשניים אף הגיעו לסיכום כי את המשחק הראשון של מכבי נתניה באצטדיון העירוני החדש שממתין כרגע להמשך בנייתו, יערכו היהלומים מול לא פחות ולא יותר: עירוני "ערן" חדרה.

פיירברג (ONE) (צילום: מערכת ONE)
פיירברג (ONE) | צילום: מערכת ONE

 
גורם בעיריית חדרה אמר היום: "בחדרה מי שמחליט על השימוש במגרש זהו ראש העיר חיים אביטן ולא אף אחד אחר. עם כל הכבוד לצחי תייר הוא לא יכול להגיע להחלטה שכזו".
 
בתוך כך, הקבוצה ערכה אימון אחרון בקיבוץ מעגן מיכאל לפני המעבר ביום ראשון לחדרה. מהאימון נעדרו ביוואן פרנסמן שנמצא עם נבחרת דרום אפריקה, קלמי סבן, אלמוג כהן ואוראל דגני. השיא, באימון שהתקיים באווירה פסטורלית ורגועה, היה כאשר הכדורים עפו מהמגרש אל עבר בריכות הדגים הסמוכות. אנשי נתניה נאלצו להכנס אל בריכות הדגים כדי למשות את הכדורים מן המים.