בני סכנין ניצחה הערב (שבת) 0:1 את הפועל חיפה בקרית-אליעזר והשיגה את ניצחונה השני ברציפות. שער של אחמד קסום בדקה ה-35 הספיק לחניכיו של מרקו בלבול לשלוש נק' במשחק חלש מאוד של שתי הקבוצות.

הפועל חיפה המשיכה לאכזב, כשחניכיו של שלומי דורה לא ניצחו כבר משחק שישי ברציפות, והאוהדים איבדו את הסבלנות ודרשו במהלך המשחק את פיטוריו של המאמן שהחזיר אותם לליגת העל.

בעקבות הניצחון התקרבה סכנין כדי נקודה אחת מהפועל חיפה, כשלזכותה 20 נק', והיא עלתה למקום ה-11 בטבלה. לחיפנים 21 נק' והם מדורגים במקום התשיעי.

הקשר המונטנגרי החדש של סכנין, ג'ורג'י צ'טקוביץ', עבר אמנם בבקרה התקציבית ונכלל בסגל, אך לא שיחק, כמו גם קשר נבחרת סלובניה לשעבר, נסטיה צ'ך, שעדיין לא נכלל בסגל.

מי שחזר להרכב של מרקו בלבול הוא עבאס סואן, ששב אחרי הרחקה בשל כרטיסים צהובים, והחליף את חאלד חלאילה שנעדר מאותה סיבה.

בהרכב הפועל חיפה פתחו שני שחקני החיזוק החדשים, אוהד כהן ולבאן חמלדזה, כשהחלוץ ירו בלו פתח על הספסל.

סכנין חוגגת את השער של אחמד קסום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סכנין חוגגת את השער של אחמד קסום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שלומי דורה: אני מאמין שאוציא את העגלה מהבוץ
שלומי דורה השתולל בחדר ההלבשה במהלך ההפסקה, כאשר בא בטענות לחניכיו, ושבר את הלוח. בסיום המשחק הוא אמר שאין בכוונתו להתפטר: “לא תשמעו ממני שום הצהרה, אני מאמין שאני אוציא את העגלה מהבוץ, מי שרוצה להחליט אחרת שיחליט - כל עוד זה תלוי בי אני נשאר עד הסוף".

שלומי דורה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי דורה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבעלים יואב כץ יצא בסיום בליווי משטרתי והוא לא מתכוון לפטר את דורה עד שימצא מאמן במקומו. עתידו של דורה אמור להיות מוכרע ב-48 השעות הקרובות, כאשר כץ ימשיך לבדוק אופציות אימון כשמעמדותו של ערן קוליק ירדה מהפרק. כץ אמר בסיום: “נצטרך לעשות שינוי, אני לא יודע אם תהיה פה עריפת ראשים, אבל שינוי חייב לבוא".

בסיום המשחק היה עימות בין עדן בן בסט לאוהדי הקבוצה ורק בהתערבות מקורביו של החלוץ נמנע מגע פיסי בין הנצים.

חיים בנון, שהיה מהמצטיינים בקבוצה, אמר: “זה היה אחד המשחקים הטובים שלנו, באנו מוכנים מול קבוצה שנמצאת במצב לא טוב, חיברנו שני ניצחונות ואנחנו עם הפנים קדימה".

מרקו בלבול. רוצה לנצח ולא ליפול למלכודת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מרקו בלבול הערב: (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מרקו בלבול, שהכין היטב את קבוצתו, אמר בסיום: “זה היה ניצחון חשוב ומגיע הקרדיט לשחקנים, אבל יש לנו עדיין מאבק בתחתית ואנחנו צריכים להמשיך ולהצליח".

מחצית ראשונה


4,000 צופים הגיעו למשחק, שהחל כשאוהדי הפועל חיפה לא נכנסו לרבע השעה הראשונה במחאה נגד הבעלים יואב כץ. ב-20 הדקות הראשונות לא נרשמו הזדמנויות בכלל כשניכר ששתי הקבוצות חששו לתקוף.

אוהדי הפועל חיפה מפגינים נגד יואב כץ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל חיפה מפגינים נגד יואב כץ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-20 הזדמנות ראשונה להפועל חיפה: אמיר אבו ניל מסר ללבאן חמלדזה, שנכנס לתוך הרחבה ומזווית קשה בעט מעל המשקוף. אוהד כהן קלט בקלות את כל הכדורים שהוגבהו לעברו בדקות אלה והשרה ביטחון על ההגנה, ערן לוי ניסה לעורר את המשחק של המארחים.

ערן לוי חומק עם הכדור הערב בקרית אליעזר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי חומק עם הכדור הערב בקרית אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-24 בעט ערן לוי כדור מנקודת הקרן ומאיר כהן הצליח להדוף בקצות האצבעות. דקה לאחר מכן היתה סכנין קרובה ליתרון, כשיוסי דורה נגח לאחור, אחמד קסום מצא את עצמו לבדו מול אוהד כהן, בעט מעשרה מטרים והאחרון הצליח לקלוט את הכדור.

דקה 35 - 0:1 לסכנין. חאמד גנאים הגביה בעיטה חופשית מ-40 מטר ואחמד קסום, שלא היה מכוסה, נגח מדויק לפינה מקרוב את היתרון של האורחים. מאותו רגע החל קהל הפועל חיפה לצעוק לדורה להתפטר.

שחקני סכנין חוגגים ניצחון שלישי רצוף (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סכנין חוגגת את השער של קסום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בעשר הדקות האחרונות המשיכו שתי הקבוצות לשחק חלש, ללא הזדמנויות, כשחמלדזה אכזב מאוד בשורות הפועל חיפה.

מחצית שניה
שלומי דורה ביצע חילוף אחד עם תחילת המחצית השניה כשחמלדזה המאכזב יצא ובמקומו נכנס הישאם כיוואן.

לבאן חמלדזה. הגיע להיפרד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
לבאן חמלדזה עם הכדור (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חיפה המשיכה להיות לא מדויקת, להגביה כדורים סתמיים לרחבה שם המתינו צמד הבלמים, פטי יא יא וטל חן, שכיסו היטב. התקפת סכנין המשיכה להיות אנמית ולא להגיע להזדמנויות.

דורה ביצע חילוף נוסף בדקה ה-64, לאחר שהכניס את ירו בלו במקומו של עדן בן בסט, שספג שריקות בוז מהאוהדים שלא אהבו את התנהלותו במחצית השניה. הקבוצה של דורה המשיכה לשחק רע והשחקנים גילו חולשה בלתי מובנת. מנגד בסכנין בלטו חמאד גנאים ואחמד קסום בחלק ההתקפי וחיים בנון שמנע מערן לוי להגיע להזדמנויות.

עדן בן בסט. יצא לקול שריקות בוז של האוהדים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט. יצא לקול שריקות בוז של האוהדים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 בעט ערן לוי כדור חלש מאוד, לאחר מסירה של בלו, אבל מאיר כהן קלט בקלות. דורה ביצע את החילוף השלישי והאחרון שלו כשהוציא את רן אבוקרט והכניס את חנן ממן.

ירו בלו ועדן בן בסט. גם שניהם צפויים להיות מושאלים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ירו בלו מחליף את עדן בן בסט הערב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מרקו בלבול ביצע חילוף ראשון בדקה ה-75 כשאחמד קסום יצא וג'אקו ערפאת נכנס במקומו.

בדקה ה-85 הגיע ערפאת להזדמנות מ-16 מטרים, אבל אוהד כהן הדף את הכדור. שתי דקות לאחר מכן הזדמנות להפועל חיפה להשוות, כשחנן ממן בעט מ-20 מטר כדור שפגע באחד משחקני ההגנה של סכנין ועלה מעל המשקוף.

אוהדי הפועל חיפה. קראו לשלומי דורה להתפטר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל חיפה. קראו לשלומי דורה להתפטר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-89 יצא הישאם כיוואן למתפרצת, מסר לערן לוי שחדר לתוך הרחבה, ומצד שמאל בעט מעל המשקוף את ההזדמנות האחרונה של קבוצתו להשוות.

מאיר כהן חוגג עם אוהדי סכנין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מאיר כהן חוגג עם אוהדי סכנין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: אוהד כהן, חי בן לולו, סביטי ליפניה, אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, רן אבוקרט (חנן ממן, 73), לבאן חמלדזה (הישאם כיוואן, 46), אמיר אבו ניל, ערן לוי, עדן בן בסט (ירו בלו 64).

בני סכנין: מאיר כהן, עלא אבו סאלח, טל חן, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, עבאס סואן, חיים בנון, חמד גנאיים, סרג'יניו קאדו, באסם גנאים, אחמד קסום (ג'אקו ערפאת, 75),