בחום כבד בית"ר ירושלים קיימה היום (חמישי) את האימון המסכם שלה באיצטדיון טדי כחלק מההכנות למשחק מול מ.ס. אשדוד. בתנאי החום הקשים, דוד אמסלם מכין את הקבוצה שלו למשחק שמהווה מאבק ישיר על מקום בפלייאוף העליון.

קפטן הקבוצה, אבירם ברוכיאן, התייחס לשינוי שעברה הקבוצה ולמומנטום החיובי: "אני שמח שמאז שדוד הגיע יש רוח יותר קרבית ובית"רית בקבוצה. אנחנו רוצים להמשיך ולנצח אחרי שניצחנו פעמיים. תמיד רצינו וניסינו לעשות את הכל אבל יש אפקט להחלפת מאמן".

"השחקנים שהיו בטוחים בהרכב אצל שום פתאום לא כל כך בטוחים בהרכב ואלה שלא שיחקו נלחמים על ההרכב. יש מלחמה ותחרות וזה בא לידי ביטוי בשבתות, ששחקנים רצים יותר ועושים את המקסימום שלהם".

על השאלה, האם תהיה המשכיות לשני הניצחונות הרצופים שהשיגה בית"ר אמר הקפטן: “יש לנו את דוד שתמיד אחרי המשחקים מזכיר לנו עד כמה כיף להתחיל שבוע של אימונים אחרי ניצחון. דוד תמיד מוריד אותנו לקרקע, אנחנו יודעים איך זה להתאמן אחרי הפסד, אנחנו מקווים להמשיך לחייך ואנחנו מקווים להמשיך להתאמן אחרי ניצחונות".

ברוכיאן באימון. "יש אפקט לחילוף מאמן" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן באימון. "יש אפקט לחילוף מאמן" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"אשדוד במומנטום מצויין אבל אחרי שהחזרנו את הביטחון שלנו ועם הקהל שמוסיף לנו ומאמין בנו יותר, אז בטדי נצטרך להמשיך ולעשות את העבודה ולנצח את המשחק".

"אני מקווה שנצא מהמשחק עם 3 נק'. זה יקרב אותנו לפלייאוף העליון ונוכל לעבור אותם בטבלה. לכן, זה משחק חשוב במיוחד עבור הקהל שלנו".

באופן אישי, ברוכיאן התייחס לפציעה בברך והבהיר שההחלטה לא לצאת לניתוח בשלב הזה לא קשורה להחלפת המאמנים בבית"ר: "לפני המשחק ששום התפטר או פוטר נגד הפועל חיפה, נפגשתי עם קורנפיין וסיכמנו שניפגש ביום שלאחר המשחק עם רופא הקבוצה ואז נחליט מה עושים. לצערי, כבר במוצ"ש שומי התפטר. יום למחרת, אני הגעתי לבית וגן והדוקטור הודיע שאני חייב לעבור ניתוח עם זמן החלמה של 3 חודשים".

שחקני בית&"ר באימון. (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר באימון. (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"ראינו שאני אחזור מהפציעה, זה יהיה בתקופת הפגרה וזה לא טוב לגוף - חודש בלי פעילות. הוחלט שהכי נכון לעשות זה לסחוב עוד חודש אחד ואז אני אהיה כשיר לתחילת העונה הבאה. ההחלטה הזאת לא קשורה לחילופי המאמנים בבית"ר. אני אחד השחקנים שהיו הכי קרובים לשום ואני מצטער שהוא לא נשאר ונאלץ לעזוב את בית"ר".

דוד אמסלם. עדיין לא קבע מי הם 11 השחקנים שיפתחו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אמסלם היום. &"דוד מוריד אותנו לקרקע&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כידוע, לבית"ר מצפה משחק שמינית גמר הגביע מול מכבי ת"א ולאחריו ברוכיאן צריך לצאת לניתוח החשוב: "אני אמור לצאת לניתוח בתחילת אפריל. אחרי המשחק מול מכבי ת"א, אני אסיים את העונה. עלתה כמובן השאלה מה יהיה אם נעבור את מכבי בגביע וקורנפיין אמר לי שאם בעזרת השם נעבור את מכבי ת"א, יהיה לי מאוד קשה עם כל המהלך הזה. אני מאמין שיהיה לי קשה, אני מקווה שנעבור את מכבי ואני גם מקווה שאני אהיה מספיק חזק כדי לעשות את הניתוח כי אני חייב".

ברוכיאן. &"שום היה אחד הקרובים אליי&"  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן. &"שום היה אחד הקרובים אליי&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם הבריאות היא מעל הכל, ענה ברוכיאן בחיוך: "לפעמים בית"ר דוחה את זה".

אלירן דנין ופאולו דה לה האסה שנעדרו ממשחק הליגה האחרון חוזרים לסגל ויעמדו לרשותו של אמסלם. מי שלא ייכלל בסגל הוא קובי מויאל המוצהב.

אימון בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין בשיחה עם גרשון ובנאדו. היום באימון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE