מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, ממשיך בימים אלה לנסות ולחבר את פאזל השחקנים לעונה הקרובה. לאור ההצלחה בשנתיים האחרונות להחזיר את מכבי חיפה לצמרת הכדורגל הישראלי, לא מעט שחקנים שעשו התקדמות דוגמת דקל קינן, ג'ורג' טשיירה, שלומי ארבייטמן ופיטר מסיללה רצו ורוצים להתקדם צעד נוסף לאירופה, מה שגורם ללוי לא מעט קשיים במציאת מחליפים הולמים.

במחנה האימונים באוסטריה ניתן היה לראות שבמסגרת הקבוצה והמשמעת נשמרים בקפדנות. בראיון סיכום ל-ONE אלישע לוי מדבר על שיחרורם של השחקנים, על בנאדו שחזר ועל העתיד של הקבוצה.

על התהליך שקבוצתו עוברת אמר לוי: "אין ספק שאנחנו עוברים שינוי. זה טבע העולם בכל קבוצת כדורגל. לאחר שנתיים מצויינות שחקנים רוצים להתקדם והרצון שלנו נע בין העובדה שחשוב לנו לשמור את חיפה חזקה ומצד שני אנחנו יודעים שלא ניתן לעמוד בדרכו של אף שחקן שרוצה ללכת".

"חיפה היתה ותשאר מותג. כמובן שאנחנו עצובים קצת כאשר עוזב אותנו שחקן ומלך שערים דוגמת שלומי ארבייטמן, אבל אנחנו שמחים בשבילו שהוא מתקדם כלכלית ומקצועית כפי שהוא רוצה. זה אחד מרגעי הסיפוק של כל מאמן ששחקן שלך מתקדם והיו לא מעט כאלה בתקופתי שעשו קפיצת מדרגה מקצועית".

אלישע ודרסיליה. "התוצאה בב"ש משקפת"  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי עם דרסיליה. "עוברים שינוי" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

על ההחלטה הלא פופוליסטית של המועדון להחזיר את אריק בנאדו אמר לוי: "למכבי חיפה יש קהל נאמן ואני בטוח שהקהל יבין שבנקודת הזמן הזאת כאשר יש לנו לא מעט שחקנים צעירים ויש שינוי בהרכב ההגנה שאריק יוסיף לנו מניסיונו ויעזור לקבוצה. חשוב שהקהל יבין זאת וישמור על משפחה חזקה".

התחושה הכללית של האוהדים היא שחיפה של העונה לא מוציאה כסף גדול עבור שמות כמו יצחקי, עטר ואחרים שהגיעו לקבוצות מת"א. "למכבי חיפה אין בעיה של כסף. יש מדיניות ושפיות כלכלית של הנשיא יעקב שחר. חשוב לנו לקדם שחקנים צעירים שאלמלא המדיניות שלנו לא היו מקבלים דקות משחק. עם כל הכבוד למכבי והפועל ת"א שהן קבוצות טובות יש לנו דרך ולא נסטה ממנה. בדרך שלנו גם השנה ניתן פייט לאליפות".

אלישע לוי במחנה האימונים. &"נעשה הכל כדי לעבור שלב בליגה האירופית& (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי במחנה האימונים. &"נעשה הכל כדי לעבור שלב בליגה האירופית&" (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מאמן הירוקים התייחס גם לליגה האירופית שבפתח ואמר: "נעשה הכל כדי לעבור את השלב הראשון כדי שיתן לנו נקודת פתיחה. נכון שהרמה בליגה האירופית לא שווה למה שקורה בצ'מפיונס, אבל לא הייתי מזלזל במפעל הזה. שם יש קבוצות אטרקטיביות וחשוב לנו לשחק מולן בצורה הטובה ביותר".