בצל הודעת הפרישה של יניב קטן מנבחרת ישראל, מכבי חיפה החלה היום (רביעי) את הכנותיה לקראת משחק הליגה ביום שבת מול בית"ר ירושלים כששיחת היום באימון היתה, מן הסתם, סביב הקפטן הירוק. בקבוצה הבינו ותמכו בהחלטה של קטן לאור מצבו הבריאותי.

קטן אמור לפתוח בהרכב במשחק מול בית"ר ובני יהודה ולאחר בני-יהודה, הקפטן יזכה למנוחה ארוכה באופן יחסי לשאר השחקנים, ולטיפולי פיזיותרפיה.

המאמן אלישע לוי עשוי להעלות מול בית"ר הרכב כמעט זהה לזה שפתח מול מכבי תל-אביב כאשר המגמה היא להבקיע שער מהיר בפתיחת המשחק שעשוי לסלול לכיבוש שערים נוספים.

על הפיניש וההתמודדות מול הפועל במאבק על התואר אמר לוי: “היתרון של הפועל. אנחנו במינוס חמישה שערים שזה לא מעט אבל הדבר החשוב היה לנצח את מכבי תל-אביב, להשוות את הנקודות ולהעביר את הלחץ להפועל. נעשה הכל כדי לנצח את המשחק מול בית"ר ואחר כך מול בני-יהודה. אני מניח שההכרעה תהיה עד הרגע האחרון".

על המשחק מול בית"ר אמר לוי: “אנחנו נעלה עם ההרכב החזק ביותר שעומד לרשותינו ואחר כך נתמודד מול בני-יהודה. אם נפספס מול בית"ר, לא יהיה לנו סיכוי לתואר, לכן אנחנו צריכים להתרכז רק בבית"ר ולעלות עם ההרכב הטוב ביותר”.

על השאלה האם מכבי תל-אביב יכולה לעצור את הפועל בדרבי אמר: “בכדורגל למדנו שהכל יכול להיות. אני זוכר את הדרבי הקודם בחיפה, בו הפועל הצליחה לשבש לנו את המשחק תוך כדי משחק לחימה. אנחנו לא צריכים להסתכל על קבוצות אחרות אלא רק על עצמנו.

אלישע משוחח עם השחקנים היום באימון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע משוחח עם השחקנים היום באימון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

"כפי שזה נראה עכשיו, אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה. נכון לעכשיו היתרון הוא של הפועל, יש להם פלוס חמישה שערים אבל בכדורגל הכל יכול לקרות. למכבי תל-אביב באנו מהרגע הראשון בצורה כזו שלא היה להם שום סיכוי. אנחנו יכולים להצטער שלא ניצלנו מספיק הזדמנויות. לנו ולהפועל תל אביב יש שני משחקים קשים".      

קטן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קטן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE