קחו השפלה, תערבבו עם אכזבה ותתבלו עם קצת ייאוש - זו היתה הבעת הפנים אמש (שבת) של שחקני הפועל ר"ג והמאמן, יובל נעים, בתום התבוסה 5:0 למוליכת הליגה, מכבי חיפה.

אמנם בקבוצה מהמכתש לא ציפו למשחק שקול במיוחד, אך גם בחלומות הגרועים ביותר לא חשבו שיירדו במחצית הראשונה עם פיגור 3:0. אם לא די בכך, עומר בוקסנבוים ותומר תייר הוחלפו אחרי ששניהם מתחו את שריר המפשעה. כעת בר"ג יקוו שהשניים יחלימו לקראת המשחק במחזור הבא מול מכבי נתניה, בתקווה שיעצרו את רצף 5 ההפסדים האחרונים.

מי שייחסר במשחק הבא לאדומים הוא החלוץ, סרג' איילי, שהורחק עוד במחצית הראשונה אחרי עימות פיזי עם מגן חיפה, אייל משומר.

למרות המשבר הקשה שעובר על הקבוצה, נעים עצמו לא מתכוון לשים את המפתחות וללכת. המאמן מחכה לחיזוק שצפוי לנחות בארץ בשבוע הקרוב, כשכבר היום מצטרף קשר גנאי שיגיע למבחנים. בהמשך עשויים להגיע עוד שני שחקנים זרים למבחנים.

נעים ושייע פייגנבוים. "מאמין שנישאר" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
נעים ושייע פייגנבוים. "מאמין שנישאר" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"השחקנים מאוד מאוכזבים וזה ברור",  סיפר נעים על התחושות של חניכיו בחדר ההלבשה. "יש שחקנים שנותנים את כל כולם, אבל זה לא מספיק לליגה הזו. צריך גם יכולת. יש היום שחקנים שמשחקים שלא בנינו עליהם שיישחקו. הקבוצה במצב שיש פצועים ושחררנו שחקנים והם משחקים. אני לא כועס או מאוכזב מהם. אני יודע שהם נותנים את הכל והם את שלהם עושים. לנו זה לא יספיק. נצטרך לעבות את הקבוצה כדי שנילחם על חיינו בליגה. אני מאמין שנישאר בתום העונה בליגת העל".
 
מי שזכה לשבחים למרות התבוסה הקשה הוא המגן, בני חדד. השחקן, שסוחב פציעה טורדנית בברך, החליט שבשל מצבת הפצועים בקבוצה ולנוכח ההפסדים האחרונים הוא לא מוותר על המשחק ועלה לשחק עם תחבושת: "ההרגשה היא רעה. עובדה שהמשחק היה גמור בשלב מוקדם ואנחנו היינו צריכים לרדוף אחריהם. חיפה מעלינו בכל הפרמטרים, אבל יש הפתעות בכדורגל, הפעם זה לא קרה".
 
על התחושות לאחר 5 ההפסדים ללא שער זכות הוסיף: "המחשבה היא קודם כל איך יוצאים מזה. איך מנצחים במשחק שיוציא אותנו מהרצף הזה. כל עוד זה לא קורה, זה מעכיר את האווירה".

מוחמד גדיר. יפתח בחוד של אלישע לוי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גדיר מול בני חדד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE


חדד התייחס גם לעובדה שהחליט לעלות לשחק למרות הפציעה והודה: "הקבוצה סובלת ממכת פציעות והמצב שלה לא קל. הרגשתי צורך לשחק במשחק הזה ואני מקווה שעברתי אותו בשלום לפחות מבחינה בריאותית".