פרסום הידיעה שנחשפה לראשונה ב-ONE לפיה אייל גולסה צפוי לחתום עד הקיץ הקרוב בבאיירן מינכן בכפוף להסכם בין שני המועדונים, התקבלה בברכה אצל חלק גדול מהשחקנים בחיפה.

הירוקים יודעים לפרגן לגולסה ואמרו הבוקר (רביעי): "הלוואי שהוא יחתום בבאיירן וייצא כבר עכשיו, זה מגיע לו. הוא שחקן שמתאים לרמות האלו ועדיף בשבילו לצאת לגרמניה כמה שיותר מהר. אסור לו לחכות כי הצבא מחכה וגולסה יצטרך להיות כאן שלוש שנים לפחות. אין לדעת אם יהיו לו הצעות כאלה בעתיד".

בקבוצה משוכנעים שהקהל צריך לקבל בהבנה את המעבר האפשרי: "מה יש לאוהדים לכעוס? זה לא מצב בו גולסה עובר להפועל ת"א. מדובר בבאיירן מינכן וזו הצעה של פעם בחיים. אם גולסה לא יגיד 'כן' עכשיו, אי אפשר לדעת מה יהיה. חלום כזה לא מחמיצים".

סעיף השחרור של הקשר הצעיר יעמוד על ארבעה מיליון יורו. עד לקיץ ייפתח מו"מ מול הגרמנים ולא מן הנמנע שדמי ההעברה יהיו נמוכים מהסכום הנ"ל.

אפשרות נוספת שעשויה לעלות היא למכור כבר עכשיו את גולסה לבאיירן ולהשאירו בשלוש השנים הקרובות בחיפה. אפשרות כזאת עשויה לקרום עור וגידים אם גולסה ייתקל בקשיים מול גורמי בצבא. הצבא רשאי להעניק לגולסה, שאמור להתגייס ביוני, דחיית שירות במידה והוא יחתום במועדון גדול באירופה.

ארבייטמן חוגג עם כיאל וגולסה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
כיאל, ארבייטמן וגולסה. בחיפה מפרגנים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

כך או כך, מקווים בחיפה שגולסה יעמוד לרשות אלישע לוי לקראת משחקי הפלייאוף העליון. גולסה חזר להתאמן בצורה קלה עם כדור ויגביר את הקצב במהלך השבועיים הקרובים.

חוזהו של גדיר שודרג, בחיפה מרוצים מהיכולת במשחק האימון


שכרו של מוחמד גדיר שודרג בהתאם לסיכום שלו עם המועדון. על פי הסיכום, יש סעיף בו הצדדים ידונו על העלאת השכר בהתאם להתקדמותו ומעמדו בקבוצה. לשחקן יש חוזה לשנתיים נוספות ועל פי השדרוג יזכה לחוזה המוערך בשכר של 114 אלף דולר.

בשורות הירוקים היו מרוצים מהיכולת של השחקנים בניצחון 0:1 על ולאדיקווקאז משער מרהיב של מוחמד כליבאת. בחיפה ציינו לטובה את כושרם של דקל קינן, גוסטבו בוקולי וליאור רפאלוב. הבלם מגלה יכולת גבוהה במיוחד ובמשחק מול הרוסים היה הטוב בקבוצה. גם חברו להגנה, שי מימון, היה מהבולטים בחיפה.

בנושא אחר, ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל קבעה ניצחון טכני לקבוצת הנוער של מכבי חיפה מול טוברוק אחרי שהאחרונה שיתפה שחקן שלא כחוק. בזכות הניצחון חיפה חלפה על פני נתניה ועלתה לפסגה.
 

דגוסטה מנסה לסגור את גדיר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דגוסטה מנסה לסגור את גדיר. שידרג את שכרו בחיפה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE