בהפועל רמת גן ממתינים בקוצר רוח להחלטה שאמורה להתקבל בשבוע הקרוב בנוגע לאיחוד עם הקבוצה העירונית, הכח עמידר רמת גן, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE. כזכור, במהלך השבוע אמורים ראשי שתי הקבוצות להיפגש, זאת אחרי שנפגשו כבר מספר פעמים לאחרונה, ולהחליט אם הולכים לאיחוד או לא. 

אם בסופו של יום יוחלט שלא לבצע את האיחוד, הפועל רמת גן תצטרך להמשיך בחיפושים אחר רוכש אחר מה שיעכב את ההכנות של הקבוצה לעונה הבאה, שגם כך לא ברור מתי יחלו. "מרמת גן צריך להתחיל הכל מאפס", מודה המאמן יובל נעים, שהתייחס גם למחאה נגד פינוי המכתש ואמר: "זה רגע קשה להפעול רמת גן. הלוואי ויצליחו למנוע את זה. צריך להילחם עד לטיפת הדם האחרונה". 

ואולי זה המשפט שמייצג את הפועל רמת גן והמאמן שלה יותר מכל בעונה האחרונה – להילחם עד לטיפת הדם האחרונה. אחרי שהצליחה להבטיח עונה נוספת בליגת העל עם ניצחון בדקות האחרונות של משחקי המבחן מול הפועל כפ"ס, רמת גן נלחמת עכשיו על עתידה. 

"לא יודעים מה יהיה, לא יודעים מתי נפגשים, לא יודעים איפה. אמנם אני קובע מתי מתחילים את האימונים, אבל מול מי לקבוע? זה ברור שעד לא תהיה הנהלה חדשה לא יהיו אימונים", הוסיף המאמן, שגם עתידו לא ברור לו למרות. הבעלים ירון קוריס כבר נמצא למעלה משבועיים בנתק מהמאמן נעים, זאת אחרי שקוריס לא אהב וכעס מאוד לשמוע מספר אמרות של נעים לתקשורת עם סיום העונה, בסביבבתו של קוריס אף נמסר כי נעים ניסה מספר פעמים לשוחח איתו, אך הבעלים סרב.

יובל נעים. חוסר ודאות ברמת גן (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים. חוסר ודאות ברמת גן (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"אין לי מושג מתי פותחים את האימונים. אין עוד תאריך מדוייק. בגדול אמורים לפתוח את העונה ב-1 ביולי, כרגע ממש לא יודעים כלום, אני בנתק במשך שבועיים עם קוריס וזה המצב". 

לטענת נעים הוא מחזיק בהצעות נוספות אך הוא הבהיר שעדיין לא חתם באף קבוצה. מקורבים בהפועל רמת גן ובמחלקת הנוער התייחסו ואמרו בתגובה: "נעים אמר לאורך כל העונה שבזמן שירון קוריס יעזוב, גם הוא יעזוב, קוריס הודיע שהוא עוזב אז מדוע נעים לא מקבל את ההצעות מהקבוצות אליהן הוא טוען שיש לו, ועוזב גם הוא את הפועל ר"ג?. זה קצת תמוה".

בזמן שראשי המועדונים דנים בעתידה של הקבוצה, גם המאמן יודע שככל שהזמן עובר יהיה קשה להפועל רמת גן להעמיד קבוצה ראויה לעונה נוספת בליגה הראשונה של ישראל: "אין לי אפילו מושג אם מי אנחנו נפתח אימונים. מרבית השחקנים לא יחכו להפועל רמת גן. יכול להיות מצב שגם אם הפועל רמת גן כבר תוכל להחתים שחקנים לא יהיו שחקנים מתאימים בשוק". 

שחקני הפועל ר&"ג באימון. מתי הם יפתחו את האימונים? (בעז גורן) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ר&"ג באימון. מתי הם יפתחו את האימונים? (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

למרות המצב נעים כבר החל לחשוב על מועמדים ראויים לקבוצה כשלא מעט שמות עלו, אולם גם המאמן עצמו מודה: "אין לי אפשרות לפנות לשחקנים שהייתי רוצה לראות בקבוצה ושאני מאמין שבמצב אחר היו באים. נצטרך לחכות ולראות מה יהיה, אני כרגע לא יכול לפנות לאף שחקן", סיכם המאמן.

את תגובתו של הבעלים ירון קוריס לכתבה לא היה ניתן להשיג.