קינן וכיאל. חיפה בונה עליהם לטווח ארוך
קינן וכיאל. חיפה בונה עליהם לטווח ארוך | צילום: מערכת ONE

במכבי חיפה חושבים כבר קדימה ובימים אלה שוקדים על תוכנית לפיה השחקנים שמסיימים חוזה בתום העונה, יחתמו על חוזים חדשים. אחד השחקנים הבולטים אותו חיפה רוצה לראות ממשיך ומשחק בשורותיה בשנים הקרובות הוא הבלם הבינלאומי דקל קינן.

האחרון מסיים את חוזהו בתום העונה ובמועדון עשויים להציע לקינן לחתום לפחות עד 2015. הבלם יהיה מוכן לחתום על חוזה חדש, אבל בתנאי שבחוזה יבוטל סעיף השחרור לחו"ל שעומד היום על מיליון דולר.

קינן הוא האיש שלמעשה ביקש לנקוב בזמנו בסכום השחרור, שלדעת רבים טרפד לפני שנה ושנתיים מעבר של קינן לקבוצה בבלגיה. כזכור, היתה זו אנדרלכט שרצתה וחיזרה אחרי הבלם, אבל סכום השחרור הרתיע את הבלגים. קינן זוכה להערכה גדולה ובין הצדדים לא צפויה להיות בעיה בחתימת ההסכם.

בירם כיאל, ששמו הוזכר במהלך השבוע בתקשורת הצרפתית כמי שמועמד לבורדו, אמור בימים הקרובים לשבת עם ראשי המועדון ולקבל החלטה אם הוא חותם על החוזה שהוצע לו עד 2015. רק הצעה אטרקטיבית עד ינואר מקבוצה בחו"ל עשויה לטרפד חוזה חדש של כיאל במכבי חיפה.

יניב קטן, יחתום בקרוב על החוזה שלו לחמש שנים (אמיר לוי)
יניב קטן, יחתום בקרוב על החוזה שלו לחמש שנים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בקבוצה כבר הודיעו שלא יעמדו בדרכו של אף שחקן במידה ותבוא הצעה כזו שאי אפשר יהיה לסרב לה.

הקפטן יניב קטן, שסיכם כבר לפני חצי שנה על חוזהו החדש לחמש השנים הקרובות, עדיין לא חתם על החוזה וההערכה היא שבשבוע הבא יהיה אפשר לברך על המוגמר, וקטן יחתום רשמית על החוזה החדש שמבטיח לו את עתידו הכלכלי לחמש השנים הקרובות. 

דאבלשווילי ומסלילה, נעדרים מהאימונים (עמית מצפה)
דאבלשווילי ומסלילה, נעדרים מהאימונים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קטן יזכה למנוחה במשך מספר ימים ויחזור להתאמן בהדרגה על מנת להיות כשיר לקראת משחק הליגה מול מכבי אחי נצרת. פיטר מסיללה יגיע רק לקראת סוף השבוע הבא לארץ, אחרי שיצא ליטול חלק במשחקי נבחרתו, דרום אפריקה.

החלוץ ולדימיר דבאלשווילי, ששמו הוזכר במהלך השבוע בתקשורת האיטלקית כמי שמועמד לפארמה, יצא לחופשה בת 48 שעות כדי לשהות במחיצת משפחתו. לקראת נצרת כל הסגל יעמוד לרשותו של אלישע מלבד בוקולי.

ישראל זגורי. מבוקש בקבוצה של מחפוד (דרור עינב)
ישראל זגורי, יעטר את הרכב קבוצת הנוער יחד עם טוואטחה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בזמן שקבוצת הבוגרים תזכה למנוחה, העיניים יהיו נשואות מן הסתם לקראת משחק קבוצת הנוער מחר, שתארח את מכבי נתניה, מוליכת הטבלה, במסגרת גביע המדינה. ישראל זגורי וטאלב טוואטחה, שחקני הקבוצה הבוגרת, ייטלו חלק במשחק.