תבריזי. האשמות מצידה של הפועל פ"ת (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
תבריזי. האשמות מצידה של הפועל פ"ת (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

הפועל פ"ת ערכה הבוקר (חמישי) את אימונה המסכם לקראת הדרבי שייערך ביום שבת (19:00) באורווה, כאשר האווירה בעיר ובקבוצה מתחממת וגורמים בהפועל פ"ת הביעו דאגה גדולה בכל הנוגע לשיבוץ השופט הראשי למשחק.

כידוע, בשבת ישפוט בדרבי, איתן תבריזי, כאשר לטענת אנשי פ"ת יש לו נטיה לשפוט לטובת מכבי פ"ת במשחקים בין הקבוצות. "אין משחק דרבי שתבריזי שופט בו ולא נשלפים בו כרטיסים אדומים לשחקני הפועל פ"ת, לא פעם ולא פעמיים זה קרה בעבר ואנחנו מקווים כי בדרבי הקרוב מקרים כאלו לא ישובו, וכי ניהול המשחק בשבת יהיה הוגן כלפי שני הצדדים". 

בכירים באיגוד השופטים סרבו להגיב על טענותיה של הקבוצה מהמלאבס: "הנושא אינו ראוי לתגובה".

במכבי פ"ת ביקשו להגיב לחששות אנשי היריבה בנוגע לשיבוצו של תבריזי למשחק ואמרו: "הפועל פ"ת מנסה להשפיע באופן לא ראוי על תבריזי. ככה הם עשו גם בדרבי הקודם למאיר לוי. אנחנו מציעים להם לנסות לקחת נקודות מהדרבי כמו גברים על הדשא ולא דרך התקשורת".

על שחקני הקבוצה נאסר להתראיין בכלי התקשורת לקראת הדרבי, אך מאמן הקבוצה, אלי מחפוד, אמר היום ל-ONE: "אנחנו רוצים לנצח את הדרבי מכל מיני סיבות, קודם כל כי זה דרבי וזה חשוב מאד עבור האוהדים, בנוסף אנחנו צריכים להמשיך ולצבור נקודות, וכמובן להמשיך את התקופה הטובה בה אנחנו נמצאים".

"אני עברתי משחקי דרבי מכל הכיוונים. כשאני הייתי שחקן, הפועל פ"ת היתה מנצחת כל דרבי. דרבי לא תלוי באיזה מצב נמצאות הקבוצות בטבלה, הוא תלוי בכמה רגש מביאים השחקנים למשחק, ואני מקווה שנביא את אותו הרגש שהבאנו למשחק ביום שני מול הפועל ת"א, כי בסופו של דבר דרבי זה משחק של רגש ואמוציות".

אלי מחפוד ושחקניו. רוצים ניצחון ראשון  (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי מחפוד. &"(אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מחפוד לא חושש שחניכיו יגיעו למשחק עם ביטחון עצמי מופרז עקב היכולת הטובה מול הפועל ת"א ואמר: "אמרתי לשחקנים יום אחרי הפועל ת"א שאני לא צריך להוריד אף אחד לקרקע, מי שלא נמצא על הקרקע לקראת הדרבי שיגיד לי ואשחרר אותו מהמשחק. אנחנו צריכים להתרכז בכדורגל, העובדה שתהיה אווירה חמה צריכה לדחוף אותם להצליח ולהוסיף ליכולת שלהם".

"בתקופה האחרונה באמת חל שינוי גדול בקהל של הפועל פ"ת שהיה בחרם בתחילת העונה. השחקנים רואים ושומעים קהל גדול שדוחף ומעודד אותם וזה גורם להם לנסות ולהחזיר להם על הדשא, ואני מקווה מאד שבדרבי בשבת, שזה המשחק הכי חשוב בשביל האוהדים, השחקנים יחזירו להם על כל התמיכה". סיכם המאמן את הדברים.

באשירו פורץ (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
באשירו פורץ (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בפן המקצועי, מסתמן כי החלוץ, איברהים בסיט, יחמיץ את המשחק, כאשר חלוץ נוסף, אוסמן באשירו, מגלה שיפור ניכר במצבו ורוצה לשחק לפחות 20 דקות בדרבי, אך ספק אם הצוות הרפואי יאשר את שיתופו במשחק מאחר ובמועדון רוצים שהשחקן יהיה כשיר למשחקי הפלייאוף.

הבלם, אודי חנון, סובל מקרע ברצועה הפנימית של הברך וייעדר כחודש ימים מהמגרשים. אלי מחפוד מתלבט עם מי לפתוח בחולייה ההתקפית, כאשר ייתכן ואלי ביטון יפתח בחוד ההתקפה ואלנתן סלמי ירד לספסל, כשגם שחקן הבית הצעיר, ארמון בן נעים, שחיזק את קבוצת הנוער הנאבקת על חייה בשבועות האחרונים, עשוי לחזור להרכב.

ארמון בן נעים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ארמון בן נעים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ספונסרית חדשה לקבוצה?


לאחר שבתחילת העונה הנוכחית להפועל פ"ת היו בעיות כלכליות, נראה כי לקראת העונה הבאה המלאבסים לא יתקשו להעמיד תקציב ראוי, זאת לאחר שנודע כי הם קרובים מאוד לחתימת הסכם אימוץ עם ספונסר חדש בסכום של כ-3 מיליון שקלים. מדובר בחברת הקידוחים "הרשברג", שבעליה הוא משה הרשברג, אדם חרדי שלא מתגורר בישראל.