מכבי ת"א ערכה היום (חמישי) את האימון הטקטי לקראת המשחק בשבת בבלומפילד מול הפועל רעננה, כאשר המאמן, אבי נמני, מכין מספר שינויים בהרכב.

החלוץ, עמנואל מאיוקה, שחזר בשבוע שעבר מאליפות אפריקה ולא נכלל בסגל למשחק מול הפועל עכו, יפתח בצד שמאל של ההתקפה. עוד שינוי שעשוי נמני לבצע הוא הושבתו של איביצה אילייב על הספסל. הקשר הסרבי, שבכושרו חלה ירידה לאחרונה, צפוי להשתלב במהלך המשחק. במכבי מרוצים מאוד מהשתלבותו של אילייב ואומרים כי ייתכן שמדובר בעומס מצטבר.

נמני מתלבט גם לגבי הצבתו של תמיר כחלון בהרכב, כאשר באימון הוא תירגל בעמדת הכנף בצד ימין את כחלון וישראלביץ' לסירוגין. נראה כי ישראלביץ' הוא זה שיפתח ויותיר את כחלון על הספסל.

מי שחוזר להרכב הפותח לאחר היעדרות של חודש ימים הוא הבלם, ניסו קפילוטו, ששב מפציעה. השחקן הצעיר יפתח לצידו של רונאלד ראלדס הבוליביאני שערך השבוע מספר אימונים אישיים על מנת להפחית בעומס.

מאיוקה ואילייב. אחד בפנים, השני בחוץ (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מאיוקה ואילייב. אחד בפנים, השני בחוץ (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דור מלול סובב את הקרסול במהלך האימון ועדיין לא ברור אם יפתח בעמדת המגן הימני. יובל שפונגין, שסיכם בקבוצת אומוניה ניקוסיה הקפריסאית לשלוש שנים, עשוי לפתוח בהרכב. אם מלול יהיה כשיר עד לשבת, הוא יותיר את שפונגין על הספסל.

המגן, שיעבור לקפריסין בעונה הבאה, לא צפוי לראות דשא עד לסיום העונה הנוכחית, אלא ישולב רק במידת הצורך.      

בתוך כך, הצהובים רוצים להשיג את הניצחון החמישי ברציפות ולהמשיך לאיים על היריבה העירונית במאבק על המקום השני. במכבי כבר הודו שהמטרות השנה השתנו וכעת המטרה החדשה היא לכבוש את המקום השני עד סיום העונה וכל דבר מעבר לכך יתקבל כמובן בברכה במועדון.