מיץ' גולדהאר. רוצה לקחת אליפות כבר העונה
מיץ' גולדהאר. יישב עם האוהדים מאחורי השער | צילום: מערכת ONE

במכבי ת"א ממשיכים להתכונן לדרבי התל-אביבי הגדול שייתקיים ביום שבת באצטדיון בלומפילד (20:00) שעשוי להיות גורם מכריע במאבק אליפות העונה.

בקבוצה לא נרגעו מכך שהנהלת הפועל ת"א החליטה לא לעמוד בהסכם הג'נטלמני הלא-כתוב בין הקבוצות ולמכור כרטיסים לשער 8 לאוהדי הפועל במקום לצהובים, כפי שנהוג במשחקים בהם הפועל מארחת. בעקבות זאת הודיעה היום (רביעי) הנהלת מכבי להנהלת האדומים כי היא מוותרת על ההזמנות לראשי המועדון ליציע הכבוד.

ל-ONE נודע כי גולדהאר ואנשיו צפויים לרכוש מכספם כרטיסים לשערים 10-11 ויישבו עם האוהדים הצהובים מאחורי השער.

במכבי רותחים על האדומים על הפרת הסטטוס קוו במתן כרטיסים ליריבה שמתארחת בדרבי וגורם בכיר בקבוצה אמר היום: "הגלגל מסתובב והכל יחזור אליהם כבומרנג". בהנהלה החליטו לנתק כל קשר עם הנהלת הפועל בעקבות ההחלטה של האדומים.

הצהובים החליטו כבר עכשיו שהאדומים לא יזכו לשבת בשנים הקרובות בשערים 4-5 וישקלו אף לחצוץ את שערים 6 ו-7 ולתת לאוהדי הפועל לשבת ביציע אחד בלבד. משמעות הדבר שהאדומים יקבלו פחות מ-2,000 כרטיסים לדרבי הבא ויהיו מיעוט בצורה קיצונית מול הקהל הצהוב. גם אם אוהדי מכבי ת"א לא ירכשו את כל הכרטיסים לשערים 4-5, הבטיחו בהנהלת הקבוצה להשאיר שער זה סגור ולפרוס דגלים צהובים במקום.

אוהדי הפועל תל אביב. הקבוצה תבקש שינוי בעונש
אוהדי הפועל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

כל 2,500 הכרטיסים של מכבי לדרבי אזלו


לאחר שאזלו כל הכרטיסים לדרבי התל-אביבי מבחינת אוהדי הפועל ת"א, גם מלאי הכרטיסים של הצהובים אזל. המכירה של אוהדי מכבי החלה ב-12:00 בקרית-שלום והופסקה במהרה.

אוהדי מכבי (אור שפונדר)
אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

לא פחות מ-3,000 אוהדים הגיעו למתחם על מנת לשים את ידם על 2,500 הכרטיסים שהוצאו למכירה, סיטואציה בלתי אפשרית מן הסתם.

אוהדי מכבי (אור שפונדר)
אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

לאחר חמש דקות של מכירה, 400 כרטיסים נחטפו על ידי האוהדים הצהובים ובקופות של קרית-שלום הוחלט על הפסקת המכירה עקב הלחץ העצום. שמועה שהופצה ע"י מספר אנשים גררה חלק מהאוהדים לעזוב לבלומפילד בטענה שמכירת הכרטיסים חודשה שם.

אוהדי מכבי בקופות בבלומפילד. טענות קשות נגד ההנהלה (אור שפונדר)
אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

אוהדי הקבוצה הגיבו בזעם רב נגד ההנהלה והחלו לקלל את אנשיה. מי שספגה את מירב האש היא ההנהלה הצהובה, לעברה צעקו האוהדים: "מכרתם אותנו בדרבי הזה".

אוהדי מכבי (אור שפונדר)
אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

המשטרה, שיחד עם אנשי מכבי תל אביב לא הצליחה לעמוד בעומס, החליטה בסופו של דבר כן להעביר את המכירה לבלומפילד, שם נפתחה המכירה מחדש. לא פחות מ-5,000 אוהדים הגיעו לאיצטדיון, מה שהגביר את אי הסדר במקום עוד יותר.

תוך רבע שעה של מכירה, אזלו כל כרטיסי הנוער לאוהדי הקבוצה וב-15:30 אזלו גם כרטיסי המבוגר, בסה"כ - 2,500 במספר.

אוהדי מכבי (אור שפונדר)
אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

אחרי הדרבי יחלו הפגישות עם שחקני הבית


מיד לאחר הדרבי יעלו במכבי הילוך בכל הקשור להכנות לקראת העונה הבאה. המנג'ר אבי נמני מחפש כעת מספר שחקנים בתפקידים שונים, בין היתר חלוץ נוסף, שני קשרים אחוריים, בלם וקשר התקפי. במכבי לא מחזרים כעת אחרי אף שחקן ישראלי וכל המשאבים מתנקזים למציאת שחקני רכש זרים בתפקידים הללו. נמני ממשיך לצפות בקלטות של שחקנים זרים, ובסיום העונה הוא צפוי להגיש את הרשימה שלו למיץ' גולדהאר, שיאשר את הגעת השחקנים שנמני מעוניין בהם.

נמני (קובי אליהו)
נמני (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, במכבי יחלו אחרי הדרבי בפגישות עם שחקני הבית של המועדון והשחקנים שמסיימים חוזה כמו ליאור ז'אן, שרן ייני ואורי שטרית. יובל אבידור צפוי לקבל הודעה על המשך חוזהו, יוסי שבחון צפוי לעזוב אלא אם לא יימצא שחקן בעמדה שלו ואז יוצע לו חוזה חדש לעונה אחת בלבד. איליה יבוריאן, שהורחק מול מכבי חיפה לאחר שחבט בדקל קינן, עשוי לעמוד לוועדת משמעת ואף להיות מושעה מהמועדון פעם נוספת. הוא צפוי לעזוב את הקבוצה בסיום העונה.

בתוך כך, מכבי תל אביב החלה בהכנותיה למשחק הדרבי שייערך ביום שבת (20:00). המאמן אבי נמני הפתיע ותירגל באימון מערך של 5-4-1 שכולל שלושה בלמים עם איגור תומאסיץ' לצד רונאלד ראלדס וניסו קפילוטו במרכז ההגנה. יובל אבידור תורגל כקשר שמאלי וכחלוץ לסירוגין. ליאור ז'אן תורגל במרכז הקישור במקומו של תומאסיץ'.