מכבי חיפה למדה הערב (שבת) כמה אכזרי יכול להיות הכדורגל אחרי שסיימה את עונת 2009/10 רק במקום השני, למרות שהובילה את הטבלה לאורך מרבית שלבי העונה.

הירוקים שנפרדו מבני-יהודה בתיקו 1:1 לעיני 14,600 צופים באצטדיון בלומפילד במחזור ה-35 והאחרון של ליגת העל, סיימו רק במקום השני בעקבות הניצחון הדרמטי של הפועל ת"א 1:2 על בית"ר ירושלים בטדי, במשחק שנערך במקביל.

אלישע לוי וחניכיו שהעפילו במחזור שעבר לפסגה באופן דרמטי עם 1:2 על בית"ר משער של דקל קינן בדקה ה-86, ידעו שניצחון שלהם על בני-יהודה ישלח את צלחת האליפות לכרמל בפעם השניה ברציפות, אבל הם לא לקחו בחשבון את רן קדוש.

שוער הזהובים שתפס את מקומו של דלה איינוגבה בין הקורות אחרי שהניגרי הורחק בגמר הגביע מול הפועל ת"א, נתן את משחקו הטוב ביותר בקריירה נגד הירוקים ועצר פעם אחר פעם ניסיונות כיבוש של שחקני חיפה.

בעוד חיפה פתחה את משחקה בלחץ על שער הזהובים ולא הצליחה לכבוש לנוכח יכולתו האדירה של רן קדוש, הפועל עלתה למקום הראשון באופן זמני אחרי שמצאה את הרשת באצטדיון טדי.

עותמאן ויניב קטן על הקרשים בסיום (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עותמאן ויניב קטן על הקרשים בסיום (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גילי ורמוט העלה את האדומים ליתרון מוקדם כבר בדקה השלישית ושלח את קבוצתו למקום הראשון. בחזרה לבלומפילד: חיפה שכאמור, ידעה שניצחון שלה יבטיח לה את האליפות השניה ברציפות, המשיכה בלחץ אדיר כדי לכבוש, אבל התקשתה למצוא את הרשת.

מסיללה ודבאלשווילי. יישארו בחיפה? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מסיללה ודבאלשווילי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ואז, בטדי ברק יצחקי החזיר את חיפה לחיים עם שער שוויון מול הפועל בדקה ה-44, שהוריד את חיפה והפועל למחצית כשהירוקים במקום הראשון. בדקה ה-75 צלחת האליפות התקרבה אף יותר לכרמל אחרי שג'ורג' טשיירה השווה מול בני-יהודה בידיעה ששער נוסף, והתואר של אלישע לוי בלי קשר למשחק בטדי.

יניב קטן על הרצפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב קטן על הרצפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חיפה המשיכה ללחוץ אבל שוב נתקלה ביכולת הנהדרת של רן קדוש. הדקות נקפו ואז ערן זהבי הבקיע עמוק בתוספת הזמן (92) לרשת בית"ר, החזיר את הפועל למקום הראשון באופן דרמטי במיוחד וחתם את העונה כשחיפה במקום השני בלבד.

שחקני מכבי חיפה המומים אחרי המשחק בבלומפילד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה המומים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

והיתה יריבה נוספת: בני-יהודה שהבטיחה את הכרטיס לליגה האירופית בעונה הבאה עוד לפני מחזור הנעילה, סיימה את העונה במקום הרביעי כשבמאזנה 31 נקודות.

קטן בביקור הקודם בבלומפילד מול בני יהודה במחזור הסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
איתמר צ´יזיק בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
איתמר צ´יזיק בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


המשחק יצא לדרך לעיני יציעים מלאים באצטדיון בלומפילד. עלי עותמאן פרץ בדקה השניה באגף ימין, הורד לדשא על-ידי בלדוט וחיפה קיבלה כדור חופשי, שהורם לרחבה ונבלם לקרן.

עוז ראלי מול מסיללה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עוז ראלי מול מסיללה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה החמישית גם בני-יהודה הגיעה להזדמנות טובה אחרי שעוז ראלי הרים מהאגף הימני וזנדברג נגח בסמוך למסגרת. חיפה המשיכה לשלוט במרכז המגרש בפתיחה ובדקה השביעית היא קיבלה כדור חופשי מצד שמאל בסמוך לדגל הקרן, קטן הרים וארבייטמן נגח מתוך תיבת החמש לידיו של רן קדוש.

הלחץ של חיפה גבר ובדקה ה-12 רפאלוב קיבל את הכדור באגף השמאלי והרים לתוך הרחבה, גולסה המשיך ברגל ושלח כדור שחלף בסמוך לקורה והתגלגל החוצה.כעבור 2 דקות עותמאן חתך מהאגף הימני למרכז וניסה בעיטה כ-20 מטרים משערו של קדוש, אבל החטיא את המסגרת.

דקל קינן נוגח (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן נוגח (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-19 התקפה של בני-יהודה הסתיימה בהרמה מסוכנת של ראלי מהאגף הימני אבל דוידוביץ' יצא כדי לקלוט את הכדור ברגע האחרון. אחרי 3 דקות, רפאלוב קיבל את הכדור ממסיללה באמצע ובעט חזק כ-25 מטרים משערו של קדוש, אבל הבעיטה שלו חלפה מעל למשקוף.

בדקה ה-24 הגנת חיפה נותרה חשופה ואלירן עטר קיבל כדור ארוך מול 2 שחקנים בלבד, העביר לרגל ימין ובעט ממרחק של 24 מטרים, כדור שטס לשמיים. בדקה ה-25 רפאלוב היה קרוב, אבל בעיטה נוספת שלו מחוץ לרחבה לא פגעה במסגרת.

עותמאן וגולסה מול בלדוט (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עותמאן וגולסה מול בלדוט (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

חלפה דקה ודבאלשווילי פרץ נהדר באגף השמאלי והעביר כדור רוחב חזק מדי, שארבייטמן לא הצליח לדחוק לרשת. בדקה ה-27 הגיעה ה-החמצה של המשחק: עותמאן הרים מהאגף הימני, ארבייטמן הוריד בראש לגולסה שנותר לבדו מול קדוש, אבל החמיץ.

המגמה נמשכה ובדקה ה-29 רפאלוב שלח כדור עומק לארבייטמן, שהגיע למצב של אחד על אחד מול קדוש אבל החמיץ מול השוער, שקלט כעבור דקה בעיטה של דבאלשווילי מחוץ לרחבה. בדקה ה-32 רפאלוב קיבל את הכדור באגף השמאלי, חתך לאמצע ובעט ברגל ימין אבל שוב קדוש היה במקום.

אלירן עטר מול דקל קינן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מול דקל קינן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כעבור 2 דקות עותמאן שלח את קטן לתוך הרחבה, הקפטן הירוק שלח כדור רוחב שטוח וחזק שעבר את קדוש, אבל אביב חדד הרחיק בזמן. בדקה ה-39 ארבייטמן קיבל את הכדור על סף הרחבה והקפיץ את הכדור לרפאלוב שנגח חלש לידיו של קדוש.

כעבור 2 דקות צעירי העביר מסירת רוחב מהאגף הימני ואלירן עטר נגח מ-7 מטרים החוצה. פחות מחצי דקה חלפה ודבאלשווילי נשלח למצב של אחד על אחד מול קדוש, עבר אותו אבל נתן לעצמו מקדמה גדולה מדי והכדור יצא לחוץ. עוד לפני השריקה למחצית, חיפה קיבלה בשורות טובות מטדי וחזרה לפסגה אחרי שברק יצחקי הבקיע לרשת הפועל ת"א.

קדוש עוצר את רפאלוב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קדוש עוצר את רפאלוב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


חיפה פתחה גם את המחצית השניה עם לחץ על שערה של בני-יהודה אבל חוסר ריכוז מצד שחקניה מנע מהירוקים להגיע למצב ממשי לכיבוש.

דקה 51 - 0:1 לבני-יהודה: הלם בבלומפילד - דווקא כשחיפה תקפה בניסיונה להשיג את השער הכל-כך חשוב, היא ראתה את הכדור ברשת בצד השני. אסי בלדוט קיבל את הכדור באגף השמאלי ושלח הרמה מדוייקת לרחבה, לירוי צעירי נגח לרשת והדהים את הירוקים.

צעירי נוגח את השער של בני יהודה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
צעירי נוגח (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
בני-יהודה חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בני-יהודה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
שחקני מכבי חיפה בבלומפילד. סירבו להאמין לחדשות מטדי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי חיפה מאוכזבים אחרי השער של בני יהודה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כעבור 3 דקות עותמאן הרים את הכדור מהאגף הימני ורפאלוב, שהגיע בתנופה מאחור, נגח מעל לשער. אחרי 2 דקות נוספות מגן חיפה הניף את הרגל ובעט חזק מ-25 מטרים אבל הכדור שלו עבר מעל למסגרת.

בדקה ה-57 גם גולסה ניסה את כוחו מחוץ לרחבה, אבל הכדור שלו חלף בסמוך למסגרת ויצא החוצה. כעבור 2 דקות מסיללה סידר מצב נהדר לדבאלשווילי, שהגיע למצב מצויין ובעט מ-3 מטרים לגופו של קדוש, שהצליח להדוף עוד ניסיון ירוק.

אלירן עטר. חתם במכבי תל אביב (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מול בוקולי, קטן צופה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-62 ראדי ניסה לבעוט מחוץ לרחבה כדור שפגע בשחקן ירוק והגיע לידיו של דוידוביץ'. כעבור דקה ארבייטמן פרץ לרחבה ונפל אחרי מגע עם אביב חדד, חיפה רצתה פנדל אבל מאיר לוי לא התרשם.

המופע של רן קדוש נמשך בדקה ה-63 אחרי שזינק וקלט ניסיון כיבוש ירוק ואביב חדד חטף כרטיס צהוב אחרי שתפס את חולצתו של רפאלוב. כעבור 3 דקות ראדי שלח טיל מחוץ לרחבה ומעל לשער. בדקה ה-67 יניב קטן ניסה לכבוש בבעיטה מחוץ לרחבה אבל שוב קדוש היה במקום.

אוהדי חיפה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי חיפה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-71 בוקולי בעט חזק מחוץ לרחבה אבל הגנת בני-יהודה הדפה לקרן. כעבור 2 דקות עוד החמצה של חיפה - ארבייטמן חיכה ברחבה, קיבל הרמה מהאגף הימני, בעט חלש מהאוויר ונבלם.

דקה 75 - 1:1 בבלומפילד: הלחץ האדיר הניב סוף סוף שער ירוק. דקל קינן התרומם גבוה מעל כולם בתוך הרחבה והוריד בראש לג'ורג' טשיירה, שבעט לרשת והצליח להשוות.

שחקני חיפה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שחקני חיפה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE
בוקולי (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
בוקולי (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

כעבור 2 דקות אייל גולסה בעט חזק מחוץ לרחבה אבל החטיא את המסגרת. בדקה ה-79 סולאליק קיבל כדור נהדר באגף הימני, הטעה את גארידו ובעט מתוך הרחבה מעל לשער.

חיפה מרוסקת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
חיפה מרוסקת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

סולאליק המשיך ביכולת הטובה בדקה ה-84, פרץ בבאגף הימני, השתחרר מהשומר שלו והעביר רוחב לדבאלשווילי, שנותר חופשי בתוך הרחבה אבל בעט מעל לשער. בדקה ה-92 בני-יהודה היתה יכולה לכבוש את השני אחרי שאלירן עטר השאיר לראדי בתוך הרחבה אבל האחרון לא הצליח לבעוט.

ארבייטמן מרוסק על הדשא (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ארבייטמן מרוסק (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-95 בני-יהודה יצאה למתפרצת ואלירן עטר השתחרר מחוץ לרחבה, בעט חזק מ-20 מטרים אבל דוידוביץ' הצליח להדוף.

חיפה מרוסקת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
חיפה מרוסקת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בני יהודה: רן קדוש, עוז ראלי, אביב חדד, איבן גארידו, כפיר אדרי, סיניסה ליניץ' (איציק עזוז, 86), לירוי צעירי, מהראן ראדי, אסי בלדוט (ג'ורג' אמסיס, 78), מיכאל זנדברג ואלירן עטר.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', עלי עותמאן, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב (סינטיהו סולאליק, 72), יניב קטן, ולדימיר דבאלשוילי ושלומי ארבייטמן.