דקל קינן בנתב"ג. המריא לרוסיה להתרשמות (צילום: מערכת ONE)
דקל קינן בנתב"ג. המריא לרוסיה להתרשמות | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: בלם מכבי חיפה ונבחרת ישראל דקל קינן, יצא היום (שני) בגפו לרוסיה, שם יחכה לו נציגם של רונן וגלעד קצב, המייצגים את הבלם. הנסיעה היא לצורך התרשמות בליגה הרוסית הבכירה, כאשר על הפרק נמצאות דינמו מוסקבה, זניט סט. פטרסבורג ורובין קאזאן, קבוצתו של ביברס נאתכו.

מדובר בשיחות התרשמות שעשויות לקדם בצורה ממשית את מעברו של קינן על מנת להגשים את חלומו, לצאת ולשחק באירופה. הבלם רק בשבוע שעבר החליט לוותר על האופציה לשחק באומוניה ניקוסיה לטובת מעבר לליגה אטרקטיבית יותר.

במכבי חיפה ידעו לאורך כל השבועות האחרונים שקינן נחוש לעזוב ולא להמשיך בקבוצה, דבר שיביא את מכבי חיפה לצירוף שני בלמים חדשים אחרי שגם ג'ורג' טשיירה עזב.

יש לציין שלפחות מבחינת קינן, אם יצטרף אל אחת מהקבוצות המדוברות הוא יחזור למעשה למגרשים כבר בחודש יולי, אז תשוב הליגה הרוסית מפגרה אליה יצאה לאחר 11 מחזורים.

נכון לצאת הליגה לפגרה, זניט סט. פטרסבורג היא הקבוצה העדיפה מבחינת קינן, שכן היא מדורגת במקום הראשון בליגה עם 24 נקודות מתוך 30 אפשריות והיא ללא הפסד עד כה.

דינמו מוסקבה לעומתה מדורגת במקום העשירי עם 14 נקודות והיא לא קרובה כלל לדובקת הצמרת שכוללת בתוכה, בין היתר, גם את רובין קאזאן של ביברס נאתכו.

קינן וטשיירה. גם הם בין משתפי הפעולה עם משומר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קינן וטשיירה. הירוקים עומדים לאבד את שני הבלמים שלהם (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקל קינן - הנציג הישראלי השלישי בליגה הרוסית?


דקל קינן, שיחגוג בספטמבר את יום הולדתו ה-26, גדל בקבוצת הנוער של מכבי חיפה ואת הופעת הבכורה שלו במדי הקבוצה הבוגרת עשה ב-3.5.2003 מול בית"ר ירושלים. בעונת 03/04 היה שותף לאליפות הראשונה מבין השלוש הרצופות של הקבוצה תחת הדרכתו של רוני לוי, ובעונה הבאה הושאל לבני סכנין.

את עונת 05/06 פתח שוב במדי הירוקים, אך באמצע העונה עזב למכבי נתניה על-מנת לצבור דקות משחק. בעונה הבאה חזר קינן הביתה, עכשיו כשחקן מנוסה ומשופשף, ומאז הפך לבורג מרכזי בהגנת הירוקים ובנבחרת. 130 הופעות רשם קינן בליגת העל שבהן כבש ששה שערים. במדים הלאומים יש לקינן 15 הופעות ובגביעי אירופה השונים 27 הופעות, כולל בליגת האלופות בעונה שעברה.

קינן ונאתכו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קינן ונאתכו. האם שניהם ישחקו אחד נגד השני בליגה הרוסית? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אם אכן יעבור לליגה הרוסית, יצטרף קינן גם לזאביק חיימוביץ' וביברס נאתכו, שחקני טרק גרוזני ורובין קאזאן ולמעשה יהפוך לשחקן הישראלי השלישי שיוצא לשחק ברוסיה, שהיא אומנם אינו יעד מועדף מבחינת היוקרה, אך נחשבת לאחת הליגות הבכירות לפחות מבחינת נתוני שכר השחקנים.