ג´ורג´ טשיירה. עוזב את מכבי חיפה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´ורג´ טשיירה. עוזב את מכבי חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עכשיו זה סופי: ג'ורג' טשיירה עוזב את מכבי חיפה, כך הוחלט היום (רביעי). הבלם של סגנית האלופה חוזר על ידי פ.צ. ציריך השוייצרית ורצה לעבור לשורותיה, אך בזמנו הירוקים דחו את הצעתה, דבר שלא התקבל בהבנה ע"י הבלם.

בין שני המועדונים יש הסכמה על מכירתו של טשיירה, וכפי שפורסם לראשונה ב-ONE, העלתה ציריך את הצעתה ל-1.2 מיליון יורו. השחקן אף סיכם כבר בשוייץ באמצעות סוכנו, דדה חדד. 

הפורטוגלי אמור לחתום על חוזה בציריך לתקופה של שלוש שנים עם שכר שנתי של 350 אלף יורו לעונה. במכבי חיפה מחפשים שני בלמים זרים, כאשר שמו של פטי יא יא עשוי לעלות שוב.

תחילה היה זה אלישע לוי שהטיל וטו על מעבר של טשיירה מתוך רצון לא לפרק את המערך האחורי, בעקבות העובדה שגם דקל קינן אמור לעזוב.

טשיירה שהיה נחוש לעזוב, לא היה מוכן להישאר וכך אף אמר בשיחה שקיים עם אלישע לוי וכבר אז היה נראה כי הקבוצה לא תוכל לעמוד בדרכו של הפורטוגלי הנחוש לעזוב.

אחת הסיבות שבגינה רצה טשיירה להיפרד מביתו בעונה האחרונה, היתה שלשחקן משפחה בשוייץ. לפחות לגבי הצד של מכבי חיפה, שכן מדובר באבידה קשה. טשיירה שהצטרף רק העונה לירוקים היה מהעוגנים של הקבוצה לצידו של דקל קינן.

אלישע לוי ויעקב שחר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי ויעקב שחר. יצטרכו למצוא עכשיו בלמים חדשים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אומנם בהתחלה זה היה נראה רע מאוד, כאשר הירוקים ספגו שלושה שערים מול אקטובה הקזאחית, אך ככל שהתקדמה העונה היה ברור שהוא אחד הזרים הטובים שהגיעו לישראל. טשיירה הנהיג יחד עם קינן את ההגנה הירוקה, שספגה רק 16 שערים ב-35 מחזורי ליגה.

טשיירה הורחק ל-5 משחקים קראת סיום העונה, במשחק ההפסד בגביע מול הפועל רמת גן, והירידה ביכולת ההגנתית של הקבוצה באה לידי ביטוי בתקופת הרחקתו.