אייל גולסה. חיפה רוצה שיתגייס (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. חיפה רוצה שיתגייס (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

תפנית בפרשת אייל גולסה: אחרי ששרותו הצבאי נדחה ע"י שלטונות צה"ל,כפי שפורסם לראשונה ב-ONE,  מכבי חיפה נכנסה לתמונה וביקשה מצה"ל להחזיר את גולסה לשרותו הצבאי.

הטענה של אנשי המועדון היתה שהאישורים שגולסה המציא לצה"ל בדבר התעניינות של קבוצות מחו"ל לא תופסים מאחר שמכבי חיפה היא האחראית על גולסה שנמצא תחת חוזה במועדון.

אם הבקשה אכן תענה בחיוב, גולסה עלול לוותר על חלומו לשחק באירופה בשלוש השנים הקרובות.

מיד עם הפרסום הידיעה ב-ONE על כך שגולסה קיבל דחייה בשירות, מכבי חיפה פעלה ולא חיכתה. בקבוצה כעסו ומיהרו להודיע לצה"ל שדחיית השירות הצבאי גורמת למועדון נזקים שכן בואגוסט מתקיימים משחקי מוקדמות הליגה האירופית והמטרה של חיפה שגולסה יעמוד לרשות המועדון ולא יתגייס.

גולסה בבקו&"ם (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גולסה בבקו&"ם. ישוב לשם כדי להתגייס (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

במכבי חיפה הבהירו שגולסה חתום על חוזה במועדון ולפיכך אין לשחקן שום אפשרות מלבד לשחק בשורות הקבוצה. השחקן קיבל את ההחלטה בהפתעה גמורה ומחר הוא יתייצב שוב בשערי הבקו"ם להמשיך את תהליך הגיוס.

בנוסף, בלם מכבי חיפה דקל קינן החליט הערב להוריד מסדר היום את ההצעה מאומוניה ניקוסיה, עליה דווח לראשונה ב-ONE. הקפריסאים חיכו לתשובה עד היום וקינן הודיע באמצעות סוכניו, שהוא משיב בשלילה מתוך רצון לשחק בליגה בכירה יותר באירופה. 

דקל קינן.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קינן. דחה את הצעת אומוניה ניקוסיה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

נכון לעכשיו, לקינן אין הצעה מעשית נוספת על השולחן והוא יחל להתאמן בשורות חיפה ביום רביעי הקרוב, ובמקביל ינסה למצוא קבוצה באירופה.