מכבי ת"א התבססה הערב (שבת) במקום השלישי בליגת העל לאחר 0:1 קטן על בני יהודה בדרבי הקטן של ת"א, במשחק שלא התעלה לרמה גבוהה.

הצהובים פתחו פער של 6 נקודות מחניכיו של גיא לוזון, שנותרו במקום הרביעי, והם רחוקים כעת רק 3 נקודות מהפועל ת"א שבמקום השני, אך לאדומים מחכה עדיין משחק השלמה ביום שני, מול הפועל ב"ש.

חצי השעה הראשונה של המשחק היתה אחת החלשות שנראו השנה בליגת העל, כשאף אחת מהקבוצות לא מצליחה להגיע למצב בעיטה לשערה של היריבה, אך לאחר 30 דקות הגיע השער הראשון - איביצה אילייב הרים כדור קרן למרכז הרחבה, יוסי שבחון נגח חלש, אך מדויק, לעבר הקורה הימנית ומשם פנימה.

מאותו רגע השתפר מעט המשחק ושתי הקבוצות הגיעו למצבים. בדקה ה-54 היה חייב תמיר כחלון להעלות את הצהובים ליתרון 0:2 כשנשלח למצב של 1 על 1 מול קדוש, אך לא בעט מספיק טוב וקדוש הדף. בדקה ה-84 הגיעה בני יהודה להזדמנות הטובה שלה במשחק, כשלירוי צעירי, שנכנס מספר דקות לפני כן, הגיע לנגיחה מתוך רחבת ה-5, אך נגח לעבר הדשא ושטראובר הצליח להדוף.

הצהובים היו בהחלט עדיפים לאורך המשחק והם יהיו מרוצים להשיג ניצחון שני ברצף, לראשונה מזה חודשיים, אך אי אפשר לומר שהם הציגו יכולת מרשימה מול הקבוצה של גיא לוזון, שלפתע רחוקה רק 3 נקודות מהמקום השביעי, שלא מוביל אל הפלייאוף העליון.

שחקני מכבי ת"א מברכים את יוסי שבחון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי ת"א מברכים את יוסי שבחון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מי שהגיע במפתיע לבלומפילד וצפה במשחק הוא שחקנה לשעבר של מכבי חיפה, הליטאי ריימונדס ז'אוטאוטס, שהיום הוא סוכן שחקנים והגיע להתרשם משחקני שתי הקבוצות. ליציע הכבוד הגיעו גם מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן ועוזרו, משה סיני.

ז´וטאוטאס (משמאל) וחברים ביציע בבלומפילד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
ז´וטאוטאס (משמאל) וחברים ביציע בבלומפילד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
אלון יפת הוציא את המשחק לדרך באצטדיון בלומפילד לעיני כ-6,000 צופים. המשחק נפתח בקצב איטי כשאף אחת מהקבוצות לא מצליחה לייצר מצב מסוכן. בדקה ה-10 זכתה בני יהודה בכדור חופשי מאגף שמאל, גלבאן הרים מצויין לרחבה ובלדוט, שנותר לא מכוסה, רק נגע בכדור, אבל שטראובר התעופף מצויין והדף לקרן, שלא התבצעה מאחר והקוון הרים דגל לנבדל של בלדוט.

בדקה ה-11 קיבל דין מורי את הצהוב הראשון במשחק לאחר עבירה על יוסי שבחון במרכז המגרש. בדקה ה-16 מכבי יצאה להתקפה מצד שמאל, הכדור הורם לעבר יבוריאן שנגח אחורה למרכז הרחבה, כחלון ניסה להשתלט על הכדור ואף בעט כדור שחלף מעל למשקוף, אך יפת שרק לעבירה של הקשר על אדרי בזמן ההשתלטות על הכדור.

אדרי בולם את כחלון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אדרי בולם את כחלון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לאחר 25 דקות לא רשמו שתי הקבוצות ולו מצב אחד של בעיטה לעבר שער היריבה (שלא בנבדל או תוך כדי ביצוע עבירה) והציפיות למשחק טוב בין השלישית לרביעית בטבלה נראו כזיכרון רחוק. בדקה ה-28 ניסה גלבאן בעיטה לשער מחוץ לרחבה לאחר שקיבל כדור מאלירן עטר, אבל הכדור פגע בשחקן בני יהודה שעמד על קו ה-16 וההגנה הצהובה הרחיקה.

בדקה ה-29 קיבל גם סיניסה ליניץ' כרטיס צהוב לאחר עבירה על תמיר כחלון, שהיה בדרך לשער. את הבעיטה החופשית, מ-30 מטרים, לקח אנדריי קומאץ' וסוף סוף ייצר בעיטה ראשונה במשחק לעבר השער, אך קדוש הדף לקרן.

סיניסה ליניץ´ מקבל כרטיס צהוב לאחר עבירה על כחלון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סיניסה ליניץ´ מקבל כרטיס צהוב לאחר עבירה על כחלון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 30 - 0:1 למכבי ת"א: כתוצאה מכדור הקרן עלו הצהובים ליתרון, וזאת באיום השני שלהם במשחק על השער, ודקה לאחר האיום הראשון שלהם. איביצה אילייב הרים את כדור הקרן למרכז הרחבה ושבחון השתחרר ונגח לא חזק, אך מדויק, כדור נמוך לקורה הימנית ופנימה.

שבחון חוגג מול בני יהודה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שבחון חוגג מול בני יהודה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לאחר דקה הגיעה גם בני יהודה להזדמנות הראשונה שלה במשחק כשכפיר אדרי קיבל כדור בשמאל ומסר לגלבאן, שעשה סיבוב יפה על שפונגין בתוך הרחבה ובעט, אך שטראובר הדף. לאחר 3 דקות הגיעו הזהובים לעוד הזדמנות כשאלירן עטר ניסה בעיטה מ-25 מטרים, אך שטראובר היה במקום וקלט. בדקה ה-35 נשלח יבוריאן בכדור מצויין לעבר השער, אך הארמני האיטי נבלם ע"י הגנת הזהובים.

בדקה ה-40 דין מורי ניסה להגיע לכדור שהורם לרחבה ע"י גלבאן בבעיטה חופשית וגלש היישר לתוך רגלו של שוער מכבי ת"א, לירן שטראובר, אך למרות העבירה הקשה הוא לא קיבל את הכרטיס הצהוב השני, שהגיע לו, ונותר על המגרש. בדקה ה-42 ניסה מהראן ראדי בעיטה מ-17 מטרים, אך הכדור חלף ליד קורת שערו של שטראובר.

דין מורי מול יבוריאן. הבלם זכה לחסדיו של אלון יפת (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
דין מורי מול יבוריאן. הבלם זכה לחסדיו של אלון יפת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה האחרונה של המחצית הראשונה הזדמנות טובה לבני יהודה כשכדור הורם מימין לעברו של אלירן עטר, שאם היה מגיע לכדור היה צריך לכבוש, אך ראלדס שלח רגל ארוכה והציל שער כשמנע את הכדור מעטר. ההתקפה המשיכה וכדור טוב הורם משמאל לעבר אסי בלדוט, שעלה גבוה מעל לרוני גפני ונגח כדור שחלף בסמוך לקורת שערו של שטראובר - 0:1 במחצית.

מחצית שניה
בדומה למחצית הראשונה, גם המחצית השניה נפתחה על מי מנוחות ללא מצבים מסוכנים ליד שני השערים. בדקה ה-53 חטף רוני גפני כדור במרכז המגרש, התקדם לעבר השער וניסה בעיטה מ-23 מטרים, אך הכדור לא היה מדויק ויצא החוצה.

בדקה ה-54 הזדמנות ענקית למכבי ת"א כשאיליה יבוריאן קיבל כדור על סף הרחבה, מסר אחורה לשבחון שהכניס בין שני מגנים כדור ענק שהשאיר את תמיר כחלון מול שוער, אך הקשר, שהיה חייב לכבוש ממצב זה, לא בעט מספיק טוב ורן קדוש התעופף מצויין והדף.

תמיר כחלון מתלונן. יכול לבוא בטענות רק לעצמו (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
תמיר כחלון מתלונן. יכול לבוא בטענות רק לעצמו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה לאחר מכן קיבל שרן ייני כרטיס צהוב לאחר עבירה במרכז המגרש על פדרו גלבאן. בדקה ה-57 קיבל שוב יבוריאן כדור על סף הרחבה, השתלט עליו והפעם ניסה לעשות את זה בעצמו כשהסתובב יפה ושיחרר בעיטה שחלפה מטרים מהקורה. בדקה ה-60 קיבל לירן כהן כרטיס צהוב לאחר עבירה מאחור על רוני גפני ומיד הוחלף ע"י משה ביטון.

לא חלפה דקה והזדמנות מצויינת למכבי ת"א - קומאץ' קיבל כדור במרכז המגרש ומסר ימינה לשפונגין, שהרים מצויין למרכז הרחבה ואיליה יבוריאן נגח, אך קדוש היה במקום, ירד טוב לכדור וקלט אותו. בדקה ה-63 זכה גם אילייב בכרטיס צהוב לאחר עבירה באגף על פדרו גלבאן.

יבוריאן מול אהרונוביץ´. לא היה רחוק מלכבוש את השער השני (קובי אליה (צילום: מערכת ONE)
יבוריאן מול אהרונוביץ´. לא היה רחוק מלכבוש את השער השני (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקות הבאות היה זה לירן שטראובר, בשתי יציאות מצויינות, שמנע מהזהובים להשוות. ראשית היה זה כדור גובה שעלה לרחבה מצויין, אך שטראובר יצא טוב ואיגרף, ולאחר דקה שלח גלבאן כדור בין מגיני מכבי ת"א לעבר אלירן עטר, שרץ לעברו, אך שטראובר יצא טוב מאוד והרחיק. בדקה ה-68 נכנס גיז'רמו ישראלביץ' במקום איביצה אילייב, מהמצטיינים במכבי.

בדקות הבאות נרגע מעט המשחק, כאשר בני יהודה לא יצרה לחץ מיוחד על מכבי ת"א. בדקה ה-78 נכנס יובל אבידור במקום איליה יבוריאן. בדקה ה-83 נכנס לירוי צעירי במקום סיניסה ליניץ'.

בדקה ה-84 הגיעה בני יהודה להזדמנות הטובה שלה במשחק כאשר כדור גובה שהרים בלדוט מימין הגיע לראשו של לירוי צעירי שנכנס שניות לפני כן, אך במקום לנגוח לפינה נגח הקשר לרצפה ולעבר השער, ושטראובר הצליח להדוף. לאחר דקה נכנס מאור בוזגלו, בפעם השניה העונה בליגה, במקום תמיר כחלון. עד לסיום הזהובים לא הצליחו לייצר הזדמנויות מסוכנות ומכבי ת"א חגגה ניצחון שביסס אותה במקום השלישי.

אוהדי מכבי ת&"א (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת&"א הערב בבלומפילד. חגגו ניצחון חשוב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בני יהודה: רן קדוש, איציק עזוז, ניצן אהרונוביץ', דין מורי, כפיר אדרי, לירן כהן (משה ביטון, 60), מהראן ראדי, סיניסיה ליניץ' (לירוי צעירי, 83), אסי בלדוט, פדרו גלבאן ואלירן עטר.

מכבי תל אביב: לירן שטראובר, יובל שפונגין, ליאור ז'אן, רונלד ראלדס, רוני גפני, אנדריי קומאץ', שרן ייני, יוסי שבחון, תמיר כחלון (מאור בוזגלו, 85), איביצ'ה אילייב (גיז'רמו ישראלביץ', 68) ואיליה יבוריאן (יובל אבידור, 78).