לוי שולף צהוב. בפ"ת מרוצים מהשיבוץ (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
מאיר לוי. ציין בדו"ח את הגרעינים (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אחד המשחקים המלהיבים בתולדות הכדורגל הישראלי נרשם אמש (שבת) בבלומפילד עם שישה שערים תוך 26 דקות ותיקו 3:3 בין הפועל ת"א למכבי נתניה.

הדרמה שהתרחשה על כר הדשא לא היתה הדרמה היחידה בבלומפילד. בדו"ח השופט, מאיר לוי, נרשם כי נזרקה שקית גרעינים מיציע אוהדי הפועל ת"א לעבר הקוון ניסן דוידי. כאמור, הדבר צויין בדו"ח השופט ולכן החליט תובע ההתאחדות, עו"ד שלום אבן עזרא, להעמיד את הפועל ת"א לדין משמעתי ביום רביעי הקרוב.

בנוסף, כנראה ששחקני מכבי נתניה היו מאוד מתוסכלים, לאחר שאיבדו שתי נקודות יקרות בדקות הסיום, כאשר לא פחות מ-4 שחקנים בעטו באחת מדלתות האצטדיון שנמצאות בין שער 7 לכניסה למשרדים, עקרו אותה מהצירים ושברו אותה.

בין ארבעת השחקנים הבועטים היה רביד גזל והברזילאי החדש, קבארל. ל-ONE נודע שהנהלת אצטדיון בלומפילד אף שיגרה הבוקר מכתב חריף להנהלת מכבי נתניה, בדרישה לתקן את הנזק שמוערך בכ-2,000 ש"ח.

בנושא אחר, כפי שפורסם אתמול ב-ONE, מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר, יעביר הבוקר (ראשון) מכתב לתובע ההתאחדות והיועץ המשפטי, עו"ד משה אביבי, ובו ההתבטאויות החריפות בהן השתמש אתמול יו"ר עמותת הפועל פ"ת, דני לוי, כנגד שופט המשחק מול בני יהודה, חלים זטמה.

חלים זטמה במשחק המדובר בבלומפילד (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
חלים זטמה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

משה אביבי אמר הבוקר ל-ONE: "המכתב עדיין לא הגיע אליי, כמובן שלאחר שהוא יגיע, נטפל בנושא במלוא הרצינות".

בתוך כך, באיגוד השופטים מבינים שאתמול נעשו שתי טעויות שיפוט מרכזיות במחזור המשחקים, האחת - הפנדל ששרק חלים זטמה לזכות בני יהודה במשחק מול הפועל פ"ת, והשניה - השער שנפסל לטובת בית"ר ירושלים בטענת נבדל במשחק התיקו מול הפועל ב"ש.

יו"ר הוועדה המקצועית, עמית קליין, התייחס לדברים ואמר ל-ONE: "לא ראיתי את המשחק של בית"ר ירושלים, אצטרך לראות את הקלטת ואז אהיה יותר חכם, אבל בכל מקרה, טעויות הן חלק מהמשחק. אלה דברים שקורים וזה הכל".

עמית קליין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמית קליין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קליין התייחס גם לטענות של אנשי מכבי נתניה, שאמרו כי במשחק נגד הפועל ת"א, מאיר לוי לא היה צריך לחדש את המשחק שכן ושלו מנשה שכב שרוע על הדשא. על כך אמר קליין: "אין שום תקנה שאומרת ששופט לא מחדש משחק אם שחקן שרוע על הדשא. כל עוד השופט לא הכניס טיפול רפואי למגרש, המשחק יכול להימשך. הרי זה ברור שאם השופט חושב ששחקן סתם רוצה למשוך זמן או פתאום נשכב על הדשא מבלי סיבה, הוא לא יעצור את המשחק בגלל דברים כאלה. לכן, לטענות אנשי נתניה אין אחיזה תקנונית".