הפועל חיפה השיגה הערב (ראשון) ניצחון מאוד חשוב 0:1 בחוץ על הפועל רמת גן משער של ערן לוי בפנדל בדקה ה-93, אחרי הכשלה על עדן בן בסט.

החניכים של יובל נעים היו מעט יותר טובים במחצית הראשונה, אך אף אחת משתי הקבוצות לא הגיעה למצב טוב לכיבוש שער. בפתיחת המחצית השניה האורחים באדום מעט התעוררו וניסו להכניע את רפי כהן הוותיק, אבל גם הם לא הצליחו לייצר מצבים טובים ליד השער.

בדקה ה-75 שלומי דורה החליט להעלות את ערן לוי, הכובש המצטיין של הפועל חיפה שהפעם לא פתח בהרכב, אבל גם הוא לא הושיע ולא יצר מצבים טובים לכיבוש, עד הדקה האחרונה של המשחק.

בן בסט פרץ נהדר למשך חצי מגרש והוכשל על ידי השוער, רפי כהן. ערן לוי לא התבלבל ובעט את הכדור חזק מאוד, פנימה.

חוץ מהגול, האירוע הכי מעניין של הערב היה דווקא המחאה של אוהדי הפועל רמת גן, נגד האיחוד המדובר עם הכח רמת גן. האוהדים הגיעו עם חולצות שחורות והניפו שלטים נגד המהלך.

בעקבות הניצחון, הפועל חיפה נמצאת 4 נקודות מעל הקו האדום, וניצחון על הפועל רעננה בשבוע הבא בקרית אליעזר, כנראה שיבטיח את הישארותה בליגה.

צפו בהפועל חיפה מתקרבת להבטחת הישארותה

יובל נעים: "אני מאוד כועס, הפסדנו בגלל חוסר משמעת"
שלומי דורה, מאמן הפועל חיפה, היה מאוד מרוצה בסיום ואמר: "אין ספק שעשינו צעד גדול להישאר בליגה. היה משחק עם שתי קבוצות, שאחרי התוצאות של אתמול הם עלו עם הרבה מאוד לחץ, ידענו שמי שתפסיד פה תיקלע לתחתית".

הפועל חיפה חוגגת את הניצחון הכי חשוב (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הפועל חיפה חוגגת את הניצחון הכי חשוב (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"זה היה נראה כאילו ששתי הקבוצות מסתפקות בתיקו", הודה דורה והוסיף: "אני שמח שבאנרגיות האחרונות וברזרבות הצלחנו להוציא נקודות. הרבה פעמים השנה ספגנו שערים בדקות האחרונות, אני חושב שזה מה שהיה ההבדל בין הפועל חיפה של למעלה, לבין הפועל חיפה של אמצע טבלה ומטה".

הפועל חיפה חוגגת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הפועל חיפה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"סה"כ סיימנו בצורת ארוכה של משחקים ללא ניצחון, אבל הראש שלנו עכשיו כבר במשחק הבא מול הפועל רעננה", סיכם מאמן הפועל חיפה.

שלומי דורה. מקווה שלא לרדת ליגה  (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
שלומי דורה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

יובל נעים, המאמן המפסיד, אמר: "ברור שזה אכזרי להפסיד בצורה כזאת. אני מאוד כועס על ההפסד, אבל חושב שחוסר משמעת בסוף גרמה לזה. אני יודע להפסיד, אבל אם אני מעיר לפני הגול לשחקנים לא לעשות פעולות מסויימות ומסיבה לא ברורה הם בכל זאת מבצעים אותה, זה מאוד מכעיס".

ירון קוריס ויובל נעים. העתיד של הפועל רמת גן יתבהר עד סוף השבוע (ד (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

נעים אמר לסיום: "זה מה שנגזר עלינו, נמשיך עד הסוף וננסה להישאר בליגה ומה שיהיה יהיה. ברור שאנחנו מסובכים חזק בתחתית. זה היה ברור בשיטת הקיזוז שנחזור לקלחת של התחתית. נשארו לנו 3 משחקים שאין בהם משמעות לבית וחוץ. נצטרך לבוא ולקחת נקודות, לנסות להישאר בליגה ובע"ה נצליח".
 

אוהדי הפועל ר&"ג (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ר&"ג (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


שחקני שתי הקבוצות עלו על כר הדשא, השופט מאיר לוי שרק לפתיחת המשחק. בדקה ה-11 הגיעה ההזדמנות הראשונה של המשחק, אחרי כמה דקות לא טובות של שתי הקבוצות. ירו בלו העביר כדור רוחב מצויין מצד שמאל, אך עדן בן בסט, שהיה פנוי לגמרי ברחבה, לא הצליח לנגוח את הכדור טוב והוא יצא מעל השער.

חנן ממן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
חנן ממן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-18 המארחים הגיעו בפעם הראשונה לרחבה, אך הבעיטה של קובי מוסא עלתה גבוה מעל השער של אוהד כהן. למרות שהאורחים שלטו בכדור בחצי שעה הראשונה, הם לא הצליחו להגיע למצבים טובים לכיבוש שער.

בדקה ה-33 הפועל רמת גן השיגה קרן רביעית במשחק וגולן חרמון נגח את הכדור הרבה מעל משקוף השער של אוהד כהן. בדקה ה-45 ירו בלו פרץ לרחבה מצד שמאל, אבל מ-11 מטרים בעט את הכדור, שחלף בסמוך לקורה ופגע ברשת החיצונית.

עדן בן בסט (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


חנן ממן קיבל את הכדור כ-20 מטרים מהשער ושלח בעיטה חזקה, אך הכדור עבר רק ליד הקורה של רפי כהן. בדקה ה-54 רן אבוקרט שיחרר כדור אדיר ברגל שמאל מ-30 מטרים אל עבר השער, אך רפי כהן הדף טוב לקרן. האורחים פתחו טוב יותר את המחצית השניה.

בדקה ה-57 הלחץ של הפועל חיפה המשיך. עדן בן בסט שלח כדור מצוין לרן אבוקרט שעשה הטעיה יפה אך הבעיטה שלו שלחה את הכדור הצידה ולמעלה מדי. בדקה ה-74 גולן חרמון קיבל כדור במרכז הרחבה ונגח אותו חלש לידיים של כהן.

יובל נעים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-75 שלומי דורה הקים את ערן לוי מהספסל והכניס אותו למשחק במקומו של ירו בלו. כעבור 2 דקות קלדיירה ניסה להפתיע את אוהד כהן בבעיטה חופשית מכ-35 מטרים, אבל הכדור שלו חלף די קרוב לקורה בדרך החוצה.

בדקה ה-76 ערן לוי העביר כדור למרכז ואחרי ערבוביה הוא הגיע אל רגליו של אייל טרטצקי, שלא מסר טוב למרכז הרחבה, שם עמדו שלושה שחקנים באדום. בדקה ה-81 ערן לוי לקח כדור חופשי מכ-30 מטרים, אבל הבעיטה החזקה שלו עברה רק בסמוך לקורה ולא נכנסה לרשת.

דקה 93 - 0:1 להפועל חיפה - עדן בן בסט עבר שני שחקני הגנה של הפועל ר"ג והגיע מול רפי כהן, שהכשיל אותו בתוך הרחבה. את הפנדל בעט ערן לוי לרשת וקבע ניצחון חשוב מאוד בדקה ה-93.

ירו בלו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ירו בלו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

הפועל רמת גן: רפי כהן, קובי מוסא, פאבל פרגל, גולן חרמון, תמיר בן עמי, עמית אוחנה (מתן לוטטי, 86), בני חדד, אנדרה קאלדיירה, מור גולן, ג'ורג' דאטורו (שי חדד, 70) וקארלוס צ'קאנה.

הפועל חיפה: אוהד כהן, עודד אלקיים, סביטי ליפניה, אושרי רואש, אייל טרטצקי, רן אבוקרט, יוסי דורה (גל אלאל, 68), בראיין גרסיץ', חנן ממן (אמיר אבו ניל, 63), עדן בן בסט וירו בלו (ערן לוי, 75).