טומאסיץ´. צפוי להישאר אצל בצהובים (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
טומאסיץ´. צפוי להישאר אצל בצהובים (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

במכבי תל-אביב עדיין מחייכים, לאחר שאמש (חמישי) החתימו את ברק יצחקי על חוזה מפוצץ ל-5 שנים, במהלכם ירוויח החלוץ סכום של 10 מליון שקלים בקבוצה של מיץ' גולדהאר, שאישר את החוזה.

כעת, לאחר שהחוד של הצהובים הושלם עם החתמתו של יצחקי, מתפנים בקרית שלום לחזק את ההגנה והקישור האחורי. "כרגע אין לנו סיכום עם אף שחקן גם לא משהו שקרוב לסיכום" - כך אמר הבוקר ל-ONE גורם בכיר במכבי תל-אביב. "אבי נמני מוסר שמות של מועמדים, אבל כרגע שום דבר לא סגור. הסכומים באירופה בשמיים וצריך לחכות בסבלנות".

ל-ONE נודע לראשונה כי איגור טומאסיץ', ששיחק במשך שלוש השנים האחרונות בקרית שלום, צפוי להמשיך לעונה רביעית. טומאסיץ' מחזיק בחוזה גם לעונה הבאה והצהובים ראשיים לבטל את החוזה עד לסוף החודש הקרוב, במידה ולא ירצו את טומאסיץ'.

הבלם, שהפך לקשר אחורי בעונה האחרונה והציג יכולת טובה, יגיע לאימון הפתיחה ביום שני עם שאר השחקנים. טומאסיץ' מוערך מאוד בקרית שלום ובמידה ולא ימצא תחליף הולם, ימשיך גם לעונה הקרובה ויסגור ארבע שנים במכבי תל-אביב.

אלברמן יצחקי (ניר בוקסנבאום) (צילום: מערכת ONE)
אלברמן יצחקי (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

"איגור שחקן טוב ואם לא נמצא מחליף ראוי הוא ימשיך אצלינו" - אמרו הבוקר במכבי ל-ONE. "יש לנו עד סוף החודש להודיע לו אם הוא ממשיך וכפי שזה נראה כעת טומאסיץ' יהיה חלק בלתי נפרד מהקבוצה גם בעונה הבאה, אך הכל עדיין פתוח". טומאסיץ' הגיע למכבי ת"א לפני שלוש שנים, עוד כשרן בן שמעון היה המאמן. הקשר לא התאקלם בצורה מיידית בקבוצה וכבר חשבו לוותר עליו, אך לאחר תקופה ארוכה החל להציג יכולת גבוהה, מה שגרם לראשי המועדון לחשוב בשנית על שחרורו.

בנושא אחר, גל אלברמן מתרחק מאוד ממכבי תל-אביב. אם היה נדמה שאלברמן יחתום בקרית שלום, כעת מתברר כי הפערים בין הצדדים גדולים מאוד. ל-ONE נודע הבוקר, כי הפער בין מכבי ת"א לגל אלברמן עומד על 150 אלף יורו ובמידה והקשר האחורי שלא שיחק למעלה משנה לא יפחית בדרישותיו, הוא יישאר עונה נוספת בגרמניה.

שבחון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שבחון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלברמן עבר לאחרונה סדרת בדיקות מקיפות שהראו שהוא בדרך להחלמה מהירה. הקשר האחורי הביע רצונו לשחק במכבי ת"א, אך כפי שנראה כעת הפערים בין הצדדים גדולים ואינם ניתנים לגישור, אלא אם אלברמן כאמור יקצץ בדרישותיו.

כפי שכבר פורסם באמצע העונה שעברה, במכבי ת"א החליטו לוותר על יוסי שבחון ולא הציעו לו חוזה חדש בתום העונה הנוכחית. בקבוצה קיימת אכזבה מהשחקן שהגיע כמי שהיה אמור להיות המחליף של אבי נמני. שבחון אמנם כבש העונה תשעה שערים, אך גם האוהדים של מכבי תל-אביב לא הסתירו את החיוכים כאשר פורסמו הידיעות על סיכומו בצד האדום.

מכבי ת&"א - בית&"ר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מכבי ת&"א - בית&"ר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"חיכינו לרגע הזה הרבה זמן" - אמר היום אחד האוהדים ל-ONE. "אם תעשה סקר בקרב הקהל של מכבי, תראה שהשחקן שהכי איכזב אותנו היה שבחון, בלי כל קשר לשערים שכבש, זה יום שמח שהרבה אוהדים חיכו לו. היחסים של שבחון עם הקהל של מכבי הגיעו לשפל ואם הפועל חושבים שזו נקמה על החתמת יצחקי, אז זה רק מעצים את השמחה שלנו".

שבחון הגיע למכבי ת"א לפני מספר שנים והיה אמור להיות הכוכב החדש בקרית שלום. הקשר המוכשר אמנם כבש מספר רב של שערים ואף מכריעים, אך נראה כי בעונתו האחרונה בקרית שלום יצא לו החשק. שבחון נפצע בעונה שעברה ונעדר לתקופה ארוכה מהמגרשים. ללא ספק, מדובר בהחמצה גדולה עבור הצהובים שהיו בטוחים שהם ימכרו את שבחון לחו"ל ויעשירו את קופת המועדון. בפועל, שבחון לא לקח שום תואר עם הצהובים מלבד הזכייה בגביע הטוטו, בשער ניצחון בגמר אותו הוא כבש.