לאחר שחתם על חוזה לשנתיים בהפועל ת"א והרשים מאוד במשחק האימון הראשון מול אמקאר פרם, קשרה החדש של הפועל ת"א רומאן רוקי, העניק ראיון בכורה ל-ONE במדים האדומים של הפועל.

ההנהלה האדומה הצליחה להביא את הקשר בעלות העברה של 300 אלף יורו ובשכר עונתי דומה, וזאת למרות שלא מכרה את דגלאס דה סילבה לליל. האדומים תכננו להשתמש בכסף שייכנס מהעיסקה לטובת רכש, אך החליטו לצרף את הקשר המוכשר שהגיע ממץ, למרות שעסקת ליל בינתיים לא יצאה לפועל, ולמרות ששידרגה את השכר למספר לא מבוטל של שחקנים במועדון.

רוקי הוא אישיות, כך טוענים השחקנים בהפועל לאחר הכרות קצרה עימו. הקשר מספר על מסלול הקריירה שלו: "התחלתי לשחק כדורגל בכפר קטן שסמוך לאבניון שליד מארסיי. בגיל 13 הלכתי לאקדמיית כדורגלנים צעירים בקאן. שיחקתי שם מגיל 13 עד גיל 20. בגיל הזה ראה אותי לואיס פרננדז, וביקש להעביר אותי אליו לפ.ס.ז'".

"הייתי אז עם קאן בליגה השלישית ובשבילי זה היה דבר משוגע, מדהים. לעבור למועדון כזה שאז שיחק בו רונאלדיניו. שיחקתי שם שנתיים וזכיתי בגביע הצרפתי. לאחר מכן רציתי לשחק יותר אז עברתי לבאסטיה לעונה אחת ומשם לאז'קסיו. לאחר עונה אחת ירדנו לליגה השניה. וכעבור שלוש שנים עברתי למץ. המטרה היתה לעלות לליגה הראשונה, אבל זה לא כ"כ הלך".

רומאן רוקי עם גילי ורמוט באימון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
רומאן רוקי עם גילי ורמוט באימון (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: כל הקריירה שלך הייתה בצרפת. זה חתיכת שינוי לעבור לישראל
ת: "רציתי לשנות את החיים שלי, מבחינה אישית ומבחינת הקריירה, לכן רציתי לעבור למקום חדש. יש לי חברה בצרפת והיא עוברת איתי לישראל ואפילו כבר מחכה לזה".

רוקי קיבל בקלות את ההחלטה להגיע לישראל ולהפועל ת"א: "כשהגיעה ההצעה, דיברתי עם לואיס פרננדז והוא המליץ מאוד על העיר ת"א ועל המועדון הזה. הוא אמר לי שזה טוב בשבילי".

הפועל מתאמנת (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
הפועל מתאמנת (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: מה אתה יודע על הקבוצה?
ת: "לא יותר מדי. אחרי שקיבלתי את ההצעה ראיתי קטעי וידאו באינטרנט, את המשחק מול סלטיק, את הניצחון 2:4 על פ.ס.ז' בפארק דה פראנס, את המשחק נגד המבורג וגם את ה-1:5 מול ראפיד וינה בת"א. דיברתי גם עם רודי חדד, והוא סיפר בשבחה של הקבוצה ואז החלטתי לבוא. הסוכן שלי, יניב ירון, דיבר איתי והסביר לי שמדובר במועדון רציני, עם מטרות גדולות כמו לזכות באליפות ובגביע, להגיע לליגת האלופות וכדומה".

ורמוט (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: ממה שראית. להפועל יש את היכולות לשחק בשלב הבתים בליגת האלופות?
ת: "יש בקבוצה יכולת טכנית גבוהה ואני אוהב את זה. המאמן אלי גוטמן מאוד טקטי ואני אוהב גם את זה. הוא פרקפקציוניסט וזה מצויין. יש שחקנים נהדרים כמו גילי ורמוט ואיתי שכטר, ושמעתי שגילי היה שחקן העונה בשנה שעברה. אני אוהב את פילוסופיית המשחק של הקבוצה, שמניעה כדור בסבלנות ומשחקת חכם. אני רוצה לזכות עם המועדון בתארים, אני שמח והתחושות שלי לגבי המועדון הזה הן טובות מאוד".

ש: מה התפקיד שלך בהפועל ת"א, אתה כבר יודע מה המאמן רוצה ממך?
ת: "כן, דיברנו. האיכויות שלי הן ללחוץ כל הזמן, בין אם זה בהגנה, לייצר לחץ על היריב, ובין אם זה בהתקפה לדחוף את הכדור קדימה. זה מהות התפקיד של קשר 50-50. אני אוהב להגן ואוהב להתקיף. המאמן מבקש שאעזור לחבריי לקבוצה להכתיב את קצב המשחק וזה מה שאנסה לעשות".

טלקיסקי וגוטמן (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
טלקיסקי וגוטמן (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: מה אתה הכי אוהב לעשות על המגרש?
ת: "אני באמת אוהב לעשות מה שהקבוצה צריכה שאעשה. המטרה הראשונה שלי היא להיות טוב בשביל הקבוצה. אם המאמן אומר לי להגן אני אגן, ואם יגיד לי להתקיף אז אני אתקיף".

בשלב הזה אני מספר לרוקי על הכינוי של גוטמן כמאמן 'גרמני' בגלל הסדר בשיטת המשחק שלו: "אני אוהב את זה מאוד. אני אוהב מאמן שהוא פרפקציוניסט ואומר לשחק למשל 4-4-2, ומעמיד את השחקנים בסדר".

שחקני הפועל. יערכו שיחה קשה עם ההנלה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
הפועל מתאמנת (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: אתה אומר שאתה רוצה שינוי ולכן באת לישראל. למה אתה מתכוון?
ת: "לשחק בליגה השניה בצרפת, זה מאוד פיזי ואגרסיבי. קשה לך להנות מהמשחק בצורה כזו, מה גם שחשוב לי להשתתף במפעל אירופי. אני שמח להגיע לליגה הישראלית".

רוקי מספר על המטרות שלו העונה: "המטרות הן לזכות בתארים", הוא אומר. "כמובן שגם הנאה וכיף במשחק חשובים לי. אני לא יודע לאן נגיע, אני רק יודע שליגת האלופות היא מטרה משותפת להצלחה לי ולמועדון".

אז למי התחבר בינתיים הקשר? "התחברתי ליוסי שבחון כי הוא מדבר מעט צרפתית, ואני אוהב לשחק עם גילי ורמוט כי הוא יצירתי במשחק שלו. יש לו טכניקה, תנועה ומיומנות. בכלל, כל הקבוצה מאוד נחמדה וכולם ממש אחלה איתי. אם המועדון ירצה אותי, אני רואה את עצמי נשאר כאן הרבה זמן כי אני שמח לשחק עבור המועדון הזה".

אוהדי הפועל ת&"א (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ת&"א (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ש: להפועל ת"א יש קהל נאמן. מאות מהם הגיעו אפילו למשחק חוץ מול רובין בקאזאן וצפו בקבוצה משחקת על קרח בקור של מינוס 20 מעלות. איזה מסר תרצה להעביר להם?
ת: "לא אגיד להם שאני השחקן הכי טוב, רק אגיד להם שאני בטוח שכשאני על הדשא, אתן את כל כולי, 100 אחוז ממה שיש לי, זה פשוט באופי שלי. זה מה שאני אתן לאוהדים. אני רוצה להוכיח להם שאני יכול לשחק טוב בשביל המועדון שלנו".