יוסי שבחון. עובר להפועל ת"א (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון. עובר להפועל ת"א (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

יוסי שבחון חצה את הכביש ממכבי תל אביב להפועל תל אביב, כך סוכם היום (שישי), פחות מ-24 שעות אחרי שברק יצחקי חתם סופית את הצהובים, אחרי ריב מאוד מתוקשר בין אנשי מכבי והפועל תל אביב.

בצל היריבות העירונית התגברת, אחד מהשחקנים הבולטים לטובה של מכבי תל אביב העונה יעבור לשורות הדאבליסטית וינסה להגיע איתה לליגת האלופות כבר בספטמבר הקרוב.

שבחון הסכים לקצץ בשכרו וירוויח 125 אלף דולר לעונה בקבוצה של אלי גוטמן. הנהלת הפועל קיבלה את ההזדמנות להעביר לשורותיה את שבחון, שסיים חוזה במכבי והעברתו היא ללא עלות.

השחקן הוצע לצוות המקצועי, שדחה את העניין אולם לבסוף ובגלל העלויות הנמוכות יחסית שלו הוחלט לצרפו בכל זאת, רק לאחר שיחה פרטית שניהל עמו אלי גוטמן ובה הודיע לו שבשלב הזה הוא לא מתוכנן להרכב הראשון.

יוסי שבחון אמר למאמן שהוא מבין את המצב, הוא מגיע כדי לעבוד קשה ואם הוא יהיה טוב הוא ישחק. "אוכיח את עצמי בכמה הדקות שיתנו לי לשחק", אמר שבחון למאמן.

יוסי שבחון (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

יוסי שבחון החל את הקריירה בהפועל פתח תקווה בשנת 1999 ושיחק בה 146 פעמים ב-7 עונות. בשנת 2005 שבחון ערך את הופכת הבכורה שלו בנבחרת ישראל, בטורניר ידידות שהתקיים באוקראינה, במשחק מול פולין. בסך הכל שבחון שיחק 3 פעמים בנבחרת ישראל.

בעונת 2006/7 הקשר עבר למכבי תל אביב, שתלתה בו הרבה תקוות לרשת את מקומו של אבי נימני, כמנהיג של הקישור של הצהובים. למרות המעבר המאוד מתוקשר, שבחון לא הצליח להפוך למנהיג של הצהובים. בעונה האחרונה השחקן הציג את יכולת השיא שלו מאז שהגיע לצהובים וכבש 9 שערי ליגה.

בן סהר (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
בן סהר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

לאחר הסיכום המריא גוטמן לחופשה פרטית בפראג, כשנתן את האישור להנהלה לסגור עם השחקן. בהפועל תל אביב ממשיכים להיות ממוקדים במטרה הבאה, הבאתו של בן סהר לחוד ההתקפה לצידו של איתי שכטר. הדבר תלוי במהלך שעושה הפועל יחד עם השחקן מול הצבא, מה שיאפשר לו לעשות שירות צבאי כשהוא בארץ ולשחק בשביל הפועל.