הרימונים בדרבי. העונש בוטל (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
הרימונים בדרבי. העונש בוטל (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל ביטל היום אחה"צ את העונש הכבד שנגזר על הפועל ת"א ובעטיו הפועל היתה אמורה לארח את הדרבי הראשון העונה בליגה ללא קהל.

תובע ההתאחדות עו"ד שלום אבן עזרא ייצג את ההתאחדות בדיון אל מול עו"ד אפרים ברק שהגיע יחד עם החשב ניר כץ ויצגו את הפועל ת"א.

ביה"ד העליון צפוי לאשר בזמן הקרוב את מה שהסכימו עליו ברק ואבן עזרא וע"פ העניין הזה העונש שישאר להפועל ת"א הוא קנס של 40 אלף שקל ומשחק ליגה ראשון ללא קהל, ומשחק ראשון בגביע הטוטו שיהיה משחק רדיוס.

השורה התחתונה היא שבמקום שהמשחק ללא קהל יהיה הדרבי התל אביבי אותו תארח הפועל, הוא יהיה משחק הליגה הראשון שהפועל תארח בבלומפילד. 

עו"ד אפרים ברק שייצג את הפועל ת"א: "צריך להגיד מילה טובה להתאחדות. היתה ביני לבין התובע מחלוקת אבל הכי חשוב שהגענו לתוצאה הרצויה והכי חשוב שזו גם עמדת ההתאחדות". 

עו"ד שלום אבן עזרא אמר בתום הדיון: "צריכה להיות מידתיות ולכן ראוי שהעונש פשוט יכול על משחק הליגה הראשון, איזה משחק שיהיה ולא ספציפית בדרבי".   

ההודעה הרשמית של ביה"ד: "ביה"ד העליון קבע כי עונשה של הפועל ת"א, משחק ביתי ללא קהל, יישאר בעינו, אולם לא יהיה זה משחק הדרבי אלא משחק הליגה הביתי הראשון של הקבוצה. שאר חלקי העונש יישארו בעינם"