ליאור רפאלוב טוב 2 (צילום: עודד קרני)
רפאלוב. יודע שהוא חייב להתחיל לקיים | צילום: עודד קרני

ליאור רפאלוב לא יכל לצפות לפתיחה טובה יותר מזו של העונה הנוכחית. הקשר שבעונה הקודמת הבקיע 9 שערים, היה הראשון לכבוש העונה לזכות חיפה במשחק רשמי כאשר הרשית מול גלנטורן הצפון אירית, בדרך לניצחון המוחץ 0:6 שהבטיח לחיפה כמעט באופן סופי את העליה לסיבוב השלישי של מוקדמות האלופות.

במשך השנים הודבקה לרפאלוב תווית של שחקן מוכשר, אך גם של אחד שאוהב יותר לבלות מאשר לעבוד על כר הדשא. מהרגע שאלישע לוי הגיע למועדון התווית הוסרה לגמרי ורפאלוב מספק קבלות על המגרש. בראיון נרחב ל-ONE, מדבר רפאלוב על העונה האחרונה, על חיפה של היום ועל השאיפות המקצועיות בעתיד.

רפאלוב: "בשנה שעברה נתתי עונה טובה, והשנה אני אתן עונה עוד יותר טובה. אני יכול להבטיח שיש למה לצפות. על מנת שאגיע לחו"ל בעתיד, אני צריך שהשנה הזו תהיה טובה. יש לי כאן חוזה לעוד שנתיים נוספות, ואני מאמין שאני אגיע לשם. חשוב לי לתת עונה טובה השנה, לקחת תארים ולהצליח באירופה".

על השאלה למה הוא מרכז סביבו לא מעט זרקורים ולפעמים מושך אש מהתקשורת, אמר: "יש דברים שנולדים איתם, אין משהו שאני יכול להצביע עליו. אני כבר לא ילד ולמדתי להתמודד עם כל הביקורות, וגם עם כל מיני שמועות".

"בתור שחקן כדורגל מקצוען צריך לדעת להתמודד עם זה, ולדעת להתמודד עם לחצים. בראש מעייני עומד הכדורגל כי זה המקצוע שלי והדבר הכי חשוב בשבילי בחיים. לגבי שאר הדברים, הרי אני שחקן צעיר וצריך לדעת גם לחיות, והכל בתיאום מלא עם ההנהלה שלנו".

על המאבק על תואר האליפות העונה אמר רפאלוב: "אסור לבטל את בית"ר ירושלים, שיש לה שחקנים טובים. גם הפועל ת"א התחזקה וגם מכבי ת"א מראה סימני חיים. המאבק יהיה לא פשוט, יש למכבי חיפה המון שחקנים טובים, ואני מאמין שעם החיזוק שעשינו תהיה לנו קבוצה חזקה עם ספסל עמוק. כרגע יש לנו את המשימה של אירופה ואנחנו מרוכזים אך ורק בה כרגע".