בהפועל פ"ת, קמו הבוקר (ראשון) בתחושות קשות מאוד, לאחר ההפסד הביתי 2:1 להפועל עכו. מלבד ההפסד, נראו חניכיו של אלי מחפוד רע  ולא  הצליחו לבעוט ולו פעם אחת למסגרת השער של דודו גורש, להוציא את השער של גיא  צרפתי בבעיטה חופשית בדקה ה-94.

בסיום  המשחק, הודיעה הנהלת הקבוצה על הקפאת המשכורות עבור כל אנשי המועדון  עד אשר יושג ניצחון ראשון בפלייאוף. ההחלטה עוררה הדים במועדון מאם המושבות.

שחקנים בקבוצה התלוננו  על כך ואמרו: "זו לא הדרך להכניס בנו  מוטיבציה".  מנגד השיבו גורמים במועדון: "יש כאן כמה שכירי חרב  שבאו 'לדפוק' כרטיס, אולי בצורה הזו הם יבינו איפה הקבוצה נמצאת". 

המאמן, אלי מחפוד, נשמע מתוסכל משיטת הקיזוז שהכניסה את קבוצתו לצרות לאחר שכבר היתה  בפער מבטיח של 6 נקודות מעכו ואמר: "שיטת הקיזוז שנקבעה בתחילת העונה, זו המציאות ואין מה לבכות על כך. אבל כבר  דיברנו על כך שהפועל פ"ת היא בין הקבוצות שנפגעו הכי הרבה מהשיטה הזו".

מחפוד הוסיף: "חבל על ההפסד לעכו, כי היינו צריכים לעשות תוצאה טובה. אם לא לנצח אז לפחות לא להפסיד  כי אז הפער בינינו לבין עכו היה נשאר אותו הדבר, אבל ספגנו שני שערים בגלל חוסר ריכוז".

אלי מחפוד. שומר על אופטימיות (עמית מצפה)
אלי מחפוד. שומר על אופטימיות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יחד עם זאת, מתכונן המאמן למשחק הבא ובטוח שקבוצתו  תישאר בליגה: "מצפה לנו משחק מאוד קשה במחזור הבא ונצטרך לעשות שם תוצאה טובה. התפקיד שלי הוא להכין את השחקנים מנטאלית בצורה הטובה ביותר.  בסה"כ יש לנו קבוצה טובה ואני חושב שהוכחנו את עצמנו כשבמהלך 3 חודשים ברחנו מהמקום האחרון. לצערי הבאנו על עצמנו עוד מאבקים, אבל נאבק והפועל פ"ת תישאר בליגה".

בסיום המשחק קראו אוהדי פ"ת למחפוד להתפטר, אך מחפוד לא מתרגש ואמר בנושא: "כשמפסידים אז האוהדים צועקים וזה בסדר, וכשמנצחים אז מהללים וזה גם בסדר. זה המקצוע שבחרתי לטוב ולרע. כשהגעתי אמרתי שבאתי כדי לעזור למועדון כאשר מאמנים אחרים לא רצו להגיע להפועל פ"ת. אני בטוח שאני אצליח להרים את המועדון הזה".

אלי מחפוד (שי לוי)
אלי מחפוד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בהתייחס להכנות לעונה הבאה ולפגישות שנערכו עם סוכני שחקנים בשעה שהקבוצה טרם הבטיחה את הישארותה אמר מחפוד: "אני לא מתעסק בעונה הבאה ואמרתי את זה, זה שבהנהלה נפגשים ומדברים זה חלק מהעבודה שלהם לעשות את הבדיקות האלו.

"אנחנו מבחינתנו מקפיאים היום את הכל, אין לנו ברירה כי אנחנו צריכים להסתכל ולוודא שהקבוצה כן תישאר בליגה ולא תיקלע לבעיות. חשבנו לנצח את עכו בכדי להתחיל באמת להתכונן טוב לעונה הבאה, אבל נצטרך לעשות את זה בשבוע שבועיים הקרובים במשחקים האחרים".

טל בן חיים. לא יוכל לשחק מול סכנין (שי לוי)
טל בן חיים מול עמנואל מתיאס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מתיאס, אדו, באשירו ובסיט איחרו לאימון אבל לא ייענשו


ארבעה מתוך חמשת הזרים של הפועל פ"ת - עמנואל מתיאס, דניאל אדו, אוסמאן באשירו ואיברהים בסיט, איחרו הבוקר לאימון השחרור של הקבוצה וטענו כי חשבו שהאימון ייערך אחה"צ.

הזר היחיד שהגיע בזמן הוא השוער אוסטין אג'ידה. במועדון בדקו את הנושא ואמרו כי מאחר ומדובר ב-4 שחקנים ולא ב-1, או 2, הגיעו למסקנה כי היתה אי הבנה וכי ארבעת הזרים בסה"כ התבלבלו בשעת האימון. אי לכך החליטו בפ"ת שלא להעניש את החבורה.