במכבי ת"א יכולים לחייך. הקבוצה עשתה אתמול (שבת) עוד צעד בדרך חזרה לזירה האירופית לאחר היעדרות של שלוש שנים. מכבי סיימה ב-0:0 מאכזב מול בני יהודה במשחק חלש נטול הזדמנויות.

הקבוצה של אבי נמני התקרבה משמעותית לאירופה ועוד ניצחון אחד יבטיח לה בוודאות את המקום השלישי וייחשב הישג גדול מאוד עבור הצהובים שהציבו לעצמם בתחילת העונה לחזור לאירופה כמטרה.

כפ שפורסם לראשונה ב-ONE, במכבי הודיעו שישלחו נציג לגרמניה כדי לסגור את עסקת העברת הקשר ועורך דינה של הקבוצה, מורן מאירי, המריא בשבוע שעבר לגרמניה שם נפגש עם קשר מנשנגלבאך, גל אלברמן. מאירי שמשמש גם כעורך דינו של אלברמן הגיע על מנת לסגור את הקצוות בעסקת העברתו של אלברמן למכבי ת"א.

הצהובים מודעים לפציעה בברכו של אלברמן אך סיפרו כי: "אנחנו עדיין מאוד רוצים אותו במכבי", עם זאת הבהירו כי השחקן יחתום בקבוצה רק לאחר שיעבור סדרת בדיקות מקיפות ע"י רופאי הקבוצה.

בשבועיים הקרובים מקווים במכבי לסיים את פורדצודרת הבדיקות הרפואיות ואם יהיה כשיר, הקבוצה תחתים אותו לשלוש שנים.

אם בבדיקות יתגלו בעיות כלשהן מכבי תרד מהעסקה ותנסה להחתים את אלמוג כהן על חוזה לשלוש שנים במועדון. כמו כן עשויים הצהובים, בסופו של דבר, להחתים שחקן זר במשבצת הקישור האחורי אם גם אלמוג כהן לא יגיע בסופו של דבר.

צפו בתקציר התיקו מול בני יהודה

בשבוע הבא תפגוש מכבי ת"א את מכבי חיפה במשחק שיכול להכריע את גורל האליפות, שבוע לאחר מכן ישחקו הצהובים בדרבי הגדול מול הפועל אותה לא ניצחה מספר רב של משחקים.

אלברמן מול קראגוניס (רויטרס)
גל אלברמן במדי הנבחרת. במכבי לא מוותרים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במכבי לא ירצו כמובן לראות חגיגות בצד האדום ולמרות המשחק מול מכבי חיפה, הדרבי כבר מהדהד בראשם של השחקנים שהפסידו העונה פעמיים להפועל כאשר ההפסד האחרון היה התבוסה הכואבת 4:2 לשחקניו של אלי גוטמן.

במכבי מודעים לעובדה שאם יצליחו לעצור את הפועל ת"א, הדבר יגרום להפחתת הסיכויים לזכיה באליפות של האדומים ואוהדי מכבי דאגו להבהיר זאת לשחקנים.

שרן ייני מנסה לעצור את ביטון וצעירי (שי לוי)
שרן ייני מנסה לעצור את ביטון וצעירי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בצד המקצועי מתכוונים להמשיך במו"מ אל מול שחקני הבית שרן ייני, ליאור ז'אן ואורי שטרית שמסיימים את חוזיהם בסוף העונה. השלושה קיבלו הצעות לחוזים חדשים וכעת מתנהל מו"מ בינם לבין הקבוצה. עדיין לא ברור מי יישאר ומי יעזוב את המועדון לאחר שנים רבות.

עוד שחקן שמסיים חוזה הוא יוסי שבחון. במכבי מחפשים שחקן ישראלי או זר בעמדה של שבחון שהתחמם במשך מחצית שלמה מול בני יהודה ולבסוף נשאר על הספסל. שבחון נראה מאוכזב מאוד, ומלך שערי מכבי העונה לא שיחק כבר בשני המשחקים האחרונים אך עשוי לקבל דקות משחק מול מכבי חיפה בשבוע הבא.

הספסל של מכבי (שי לוי)
שבחון על הספסל של מכבי. נותר מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כפי שזה נראה כרגע שבחון יעזוב את קרית שלום בתום ארבע שנים ובמועדון לא יחדשו את חוזהו בעונה הבאה. אם לא ייימצא שחקן בעמדה שלו, מכבי עשויה להציע לו חוזה לעונה אחת נוספת.

אבי נמני מחזיק בעשרות שמות של שחקנים זרים. בשלב זה, לא נפתח מו"מ עם אף אחד ונראה כי רק בימים האחרונים של העונה ייכנסו הצהובים למו"מ ויינסו ולהחתים לפחות 3 זרים חדשים.