יעקב שחר עם גולסה. הנשיא הופתע (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר עם גולסה. הנשיא הופתע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

נשיא מועדון מכבי חיפה, יעקב שחר, התעורר הבוקר (ראשון) והופתע לגלות כי אייל גולסה, אחד הכישרונות הצעירים הגדולים ביותר בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות ושחקן קבוצתו, נסע בחשאי לאיטליה וחתם על חוזה ל-5 שנים בלאציו האיטלקית, כפי שפורסם בלעדית ב-ONE.

בהתייחסות ראשונה ל-ONE לחתימה של גולסה אמר שחר: "אני שומע על המעבר בפעם הראשונה ואם כך הם פני הדברים, הרי שאני מופתע. אני לא מכיר את הסיפור ורק אחרי שאשמע את העובדות נתייחס לנושא".

גם מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, נתפס לא מוכן מול המהלך של שחקן קבוצתו ואמר: "אני מופתע. לא ידעתי על זה".

בחיפה, כאמור, קיבלו בתדהמה גמורה את כל הסיפור. מתברר שבזמן שגולסה ציפה לחוזה חדש במועדון הירוק, התנהל מו"מ חשאי עם לאציו, שהתחייבה בפני השחקן לעמוד בכל ההתחייבויות הכספיות כלפי חיפה, אם תידרש לכך.

אייל גולסה. כנראה יפתח בהרכב של לוי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה עם אלישע לוי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גולסה הדהים את כולם וגם את חלק מבני משפחתו כאשר החליט לצאת ללאציו. השחקן הצעיר לא רצה להחמיץ את ההזדמנות לשחק ולעבור לאירופה כאשר לפניו הונחה הצעה קוסמת של 350 אלף יורו לעונה. מי שייצא עם גולסה ללאציו הוא אחיו התאום, אוראל, שמשחק בנס טוברוק. אוראל, שהתאושש לאחרונה מפציעה, ישחק על פי הסיכום בקבוצת הנוער של לאציו.

שחקני חיפה קיבלו בהלם מוחלט את הידיעה. קפטן מכבי חיפה, יניב קטן: "כמו כולם, אני די מופתע". בחיפה אמרו שלא ייחוס כי גולסה היה צריך לנהוג אחרת ולא לצאת בחשאי. גורם בקבוצה: "חבל שגולסה בחר לנהוג בצורה כזאת ולא לשתף בהחלטתו את שחר. היה ראוי שיתנהג אחרת ולא בצורה כזאת מכיוון ששחר היה עוזר לגולסה בכל מקרה להגיע לאירופה".

לגולסה אין כל כוונה בשלב זה לחזור לארץ ואת הסידורים מול שלטונות צה"ל השחקן יצטרך להסדיר, שכן גולסה היה אמור להתגייס ביולי. ההערכה היא שכמו במקרה של בן סהר, השחקן ידחה את השירות.

אייל גולסה. צפוי לדחות את השירות  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. צפוי לדחות את השירות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גולסה, כצפוי, לא יגיע אחה"צ לאימון הקבוצה. חלק לא מבוטל של שחקנים שמח מאוד שגולסה יוצא לאירופה. אחד השחקנים: "גולסה שחקן ומגיע לו לצאת לאירופה. הוא הלך בזכות ואם תשאלו את כל השחקנים, כולם שמחים בשמחתו".

במכבי חיפה אין כל כוונה להעביר, אם תתבקש מלאציו, את השחרור הבינלאומי של גולסה. היום מסתיים מועד ההעברות, מה שאומר שלאציו תפנה למוסדות אופ"א על מנת שזו תכריע בסוגיית השחרור של השחקן.