עידן טל נכנס לבית וגן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל נכנס לבית וגן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בצל אישפוזו בכפייה של הספונסר, גומא אגייאר, בבית החולים אברבנאל ויום לאחר הניצחון על מכבי ת"א 0:1 בחצי גמר גביע הטוטו, הגיעו שחקני בית"ר ירושלים לבבית וגן,

שיחת היום בחדרי ההלבשה היתה, כמובן, על מצבו של אגייאר עליו נודע לשחקנים הבוקר (חמישי).

השחקנים סירבו להתראיין לכלי התקשורת כאשר שהגיעו לבית וגן, היחיד שאמר משהו בדרכו החוצה היה עידן טל שאמר: "אני מקווה ששלומו של גומא בסדר ואני מאמין שהוא בסדר".

בעקבות העומס על שחקני הקבוצה, שייאלצו בשבת הקרובה לשחק את המשחק השלישי שלהם בתוך חמישה ימים, החליט הצוות המקצועי להוריד מהעומס ובמקום אימון השחקנים יצאו לטיפולים בספא ומחר, למעשה, תקיים הקבוצה את האימון היחידי שלה לקראת המשחק מול מכבי פתח תקווה שיתקיים בטדי.

בבית"ר ממשיכים וימשיכו לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בנוגע לגומא אגייאר, כשבמועדון סבורים ומקווים שהספונסר ישתחרר במהרה ויחזור לביתו.

בנאדו. נהג כשרישיונו בשלילה (גיא בן זיו, ארכיון) (צילום: מערכת ONE)
אריק בנאדו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ההתאחדות: בית"ר לא תיפגע מהאשפוז של אגייאר
בעקבות מאורעות הלילה, בה אושפז הספונסר של בית"ר ירושלים, גומא אגייאר, בכפייה בבית החולים לבריאות הנפש אברבנאל, עלה חשש לעתידה של הקבוצה מבחינה כלכלית.

אגייאר הציל את בית"ר מקריסה, אחרי שארקדי גאידמק רצה לעזוב, וכעת קיים חשש גדול בקבוצה ובקרב האוהדים לעתיד המועדון הירושלמי.

היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, משה אביבי, התייחס הבוקר (חמישי) למצב ואמר ל-ONE: “גומא אגייאר הוא הספונסר של בית"ר ירושלים, אין לו זכויות ניהול על הקבוצה והוא לא רשום בהתאחדות לכדורגל כבעלים של הקבוצה".

משה אביבי. התחייב להתריע מהענישה דרך גב המנויים או כללי ההתנהגות (צילום: מערכת ONE)
משה אביבי (ONE) | צילום: מערכת ONE

"הערבויות אותן הפקיד בסך 4 מיליון דולר בקיץ בבקרה התקציבית הן ערבויות בלתי מותנות, ולכסף אין קשר למצבו הנפשי או הבריאותי. אני לא רואה איך בית"ר יכולה להיפגע ממצבו - ייתכן שבטווח הארוך, אם היו לו כוונות רכישה רשמיות וקבלת בעלות", אמר אביבי.

עוד הוסיף היועץ המשפטי: “אני מאחל לו החלמה מהירה ואני משתדל להרגיע את אוהדי בית"ר שבכל מקרה לשנה הזו לא תהיה השפעה של מצבו על הקבוצה".
יו"ר הרשות לבקרת תקציבים, עופר אורליצקי, שאצלו הפקיד אגייאר 4 מיליון דולרים בקיץ כערבויות על הקבוצה, הגיע הבוקר לישראל לאחר ששהה בחו"ל.

גומא אגייאר (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גומא אגייאר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אורליצקי עודכן בנעשה מיד עם נחיתתו ואמר ל-ONE: "זו בדיוק הסיבה שהופקדו הערבויות כבר בקיץ. ההפקדה מאפשרת ביטחון כלכלי לבית"ר לאורך כל העונה, ללא קשר למצבו. לכן גם עכשיו כשהוא אושפז אין לכך השפעה על בית"ר ירושלים, הכסף ישנו והקבוצה מכוסה".