ניצחן חשוב (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
ניצחן חשוב (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
אלישע לוי. יכול לנשום לרווחה (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
אלישע לוי. יכול לנשום לרווחה (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

לראשונה מזה שישה מחזורים, הפועל חיפה נשמה לרווחה אתמול (שבת), עם 1:2 מתוק בבית על אשדוד. טאפוקו כבש בבעיטה אדירה מחוץ לרחבה, וחנן ממן הכריע עם שער דרמטי בדקה ה-89, שער ניצחון מרגש ומשמעותי במיוחד עבורו, יום בלבד אחרי שאחותו אורית ממן ז"ל הייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה ה-44. "זה לא היה משחק גדול שלנו, אבל זה ניצחון חשוב וכל כך הרבה לחץ השתחרר איתו", סיפר אחד השחקנים בתום המשחק.

אם במחזורים הקודמים אפשר היה לתלות את האשמה בכמות הפצועים של אלישע לוי, הפעם הניצחון גם הוא חתום על שמם של מי ששבו לסגל של המאמן; ניסו קפילוטו שלא קיבל דקות משחק במחזור הקודם בגלל מתיחה, שב להרכב וקיבל מחמאות על משחק מצוין, אוהד לויטה שחזר לעמוד איתן בין הקורות אחרי שהיה חשש לבקע, ולירן סרדל שחזר אחרי שפעת והזכיר כמה הוא משמעותי בקישור אחרי שהחליף את משפתי, שלא זכה ליותר מדי שעות שינה אחרי לידת בנו השני השבוע.

כובש השער הראשון, טאפוקו, מתח את שריר הירך האחורי לאחר הגול וקיבל טיפול רפואי. הוא יעבור בדיקות ובמועדון מקווים שיהיה כשיר להתמודדות מול קרית שמונה במחזור הבא. "אנחנו ממש שמחים. אלה 3 נקודות חשובות, ידענו שזה יהיה קשה ויוכרע על חודו של גול והיה לנו חשוב לנצח,לא משנה איך", סיכם אחד השחקנים.

בית משפט השלום בעיר הרחיק הבוקר אוהד של הקבוצה, בן 29, מכל משחקיה עד מאי 2022 לאחר שהפר את צו ההרחקה שהוצא נגדו. האוהד מוכר למשטרה ומואשם בפריצה למספר דירות של קשישים בעיר, משפט בו הוא מחכה לגזר הדין. השופט גיל קרזבום הורה לאוהד לחתום על ערבות עצמית בסך 15,000 ש"ח, ולהתייצב בתחנת המשטרה בתחילת כל משחק. אותו אוהד נכח באימון המסכם לקראת הדרבי החיפאי ולקח חלק בקטטה שהתלקחה במקום עם אפסנאי הקבוצה.

עורך דינו של האוהד, טל פרלמן ממשרד פרו את פרלמן, מסר: "הרחיקו את מרשי מהמגרשים לאחר שניסה להכניס שלט בו היה כתוב דברים בנוגע להתערבות המשטרה במגרשים. אתמול הוא לא נכנס למגרש רק היה באזור של סמי עופר וכנראה מודיעין מקדים הוביל לעצירתו. התביעה דרשו הרחקה לעונה שלמה ובפועל הגיעו להסכמה על הרחקה עד סוף העונה הנוכחית בלבד כי גם הם הבינו שההרחקה שלו מלכתחילה היתה שנויה במחלוקת. בסופו של דבר מדובק כאן על עניין של חופש הביטוי שקצת נלקח מהאוהדים אבל כמובן שאנחנו מכבדים את החוק ולכן הסכמנו להרחקה עד סוף העונה".