(אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
תורג'מן, עימות חריף עם שום (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
תורג'מן, עימות חריף עם שום (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כבר למעלה מחודש ימים שמעמדו של עמיר תורג'מן עמד על הפרק על רקע מערכת היחסים המתוחה עם יצחק שום, ובצל תוצאות ושיטת משחק שלא עמדו בציפיות הבעלים. יש שיגידו שהכימיה בין משפחת שום והמאמן פשוט לא יכולה הייתה לעבוד וגלשה גם לפן האישי ולא רק המקצועי.

אחרי שבעונה החולפת תורג'מן הצליח להשאיר את הקבוצה בליגת העל, בעונת 2020/21 קבע יצחק שום מטרות חדשות והצהיר ללא פחד כי מדובר בסגל האיכותי ביותר שהיה להפועל כפר סבא אי פעם וכי הוא בטוח כי כפ"ס ראויה לפלייאוף העליון. בפועל, במחזור העשירי הקבוצה השיגה מאזן של שלושה ניצחונות בלבד, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים, והיא נמצאת שלוש נקודות בלבד מעל הקו האדום.

עיקר המחלוקת בין הצדדים הייתה מקצועית. שום חלק את דעותיו עם המאמן, לא חסך ביקורת וביקש פעם אחר פעם מתורג'מן גישה התקפית יותר, בעוד האחרון מצדו נותר נאמן לעצמו. כאשר שחקני המועדון מנסים לנתח את הפיטורים לכולם ברור דבר אחד - הלחץ השפיע. "מהרגע הראשון חיפשו אותו. לא עבר משחק אחד ללא ביקורת. באופן בלתי נשלט גם אנחנו הושפענו מהלחץ שהופעל עליו. אם היו נותנים לו את השקט אולי זה היה מסתיים אחרת", סיפרו בחדר ההלבשה.

גם מערכת היחסים עם השחקנים הייתה מורכבת וכללה בין היתר משמעת נוקשה במיוחד הכוללת קנסות, איסור על טלפונים ועונשים במהלך אימונים כמו שכיבות סמיכה למשל בתמורה לאי משמעת טקטית. מי שיחסיו עם המאמן היו מתוחים במיוחד היה יהב אפריאט, שאף הודח מהסגל ופחת מעמדו בשל אי הבנות, עד מצב בו השניים לא החליפו ביניהם מילה.

אולם השיא במתיחות לטענת כולם, "הפיצוץ", הגיע כבר לפני יותר מחודשיים במשחק מול בני יהודה. הקבוצה ירדה בפיגור אחרי מחצית רעה במיוחד. יצחק שום החליט שלא כהרגלו להיכנס לחדר ההלבשה ולערוך אסיפה לשחקנים. בעודו אומר לשחקנים: "אתם לא רצים!" ומבקר את היכולת על כר הדשא, נכנס עמיר תורג'מן המופתע אל חדר ההלבשה והחל בין השניים עימות לעיני כולם. "אני המאמן! רק אני קובע מקצועית!", צעק תורג'מן על שום, וויכוח סוער התנהל בין השניים אל מול השחקנים הנבוכים לאור הסיטואציה.

על אף שהקבוצה הצליחה לחזור מפיגור ולנצח במשחק 1:3 את בני יהודה, המאמן זומן לפגישה מתוחה וההשלכות מהאירוע הלכו והתעצמו, כשהבעלים צפה באימונים מקרוב ותורג'מן עבר לאמן תחת זכוכית מגדלת. "מאז התגבש הרצון להפריד כוחות. זאת לא הייתה שאלה של אם, אלא מתי", אומרים גורמים במועדון. אם תשאלו את הנהלת המועדון המהלך נדחה והתעכב מתוך רצון אמיתי לתת לתורג'מן את ההזדמנות ההוגנת לתקן. מהמועדון נמסר בתגובה: "הפועל כפר סבא מאחלת לעמיר בהצלחה בהמשך הדרך".