(ההתאחדות לכדורגל) (צילום: ספורט 5)
(ההתאחדות לכדורגל) | צילום: ספורט 5

ההתאחדות לכדורגל אירחה הבוקר (שלישי) בבית הנבחרות בשפיים את נשיא פדרציית הכדורגל הדרום אמריקאי (Conmebol) וסגן נשיא פיפ״א, אלחנדרו דומינגס, מלווה במשלחת של נציגי הקהילה היהודית ואנשי עסקים.

יו״ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, המנכ״ל ניב גולדשטיין, הסמנכ״ל אבי לוי, מנהלת הפיתוח העסקי רונית גלסמן, מ״מ היו״ר באסם סולימאן וסגן היו״ר עו״ד מורן מאירי, יחד עם המנהל המקצועי של נבחרת ישראל יוסי בניון, המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בוני גינצבורג, הציגו בפני האורחים את פעילות ההתאחדות, את הצלחת הנבחרת הצעירות ואת השותפויות הטכנולוגיות שמקדמת ההתאחדות.

יו״ר ההתאחדות, זוארץ, בירך את האורחים: ״אם הכדורגל הוא אכן המשחק העתיק ביותר, אז חובה עליו להיות החדשני מכולם. כדי להיות חדשנים, על המגרש ומחוצה לו, עלינו לאמץ שתי תכונות: ספקנות וסקרנות. מסורת ומורשת הן דברים נפלאים, אבל אין לנו ברירה אלא לשאול כל הזמן אם מה שאנחנו עושים הוא נכון, מספיק טוב וראוי, ובמקביל להיות פתוחים כל הזמן לרעיונות חדשים. קיץ 2023 הוא בהרבה מובנים הרנסנס של הכדורגל הישראלי".

זוארץ המשיך: "כל אלה אינם יד המקרה, אלא תולדה לחשיבה, תכנון ויישום יוצאי דופן. כל אלה הם שיא רגעי, שמחייב את כולנו לחשוב בכל רגע איך מנפצים אותו ומגיעים לפסגות שטרם היינו בהן. אני שמח על ההגעה שלכם, כי היא מאפשרת לי ולשותפים שלי להציג בפניכם את העשייה שלנו ועוד יותר על כך שהיא תאפשר לנו לחשוב על הדרכים בהן נוכל לפעול יחד למען עתיד עוד יותר טוב״.

נשיא התאחדות הכדורגל הדרום אמריקאי וסגן נשיא פיפ״א, אלחנדרו דומינגס: ״ביקרתי בהרבה מקומות בעולם, מעט מהם הצליחו להדהים אותי. ישראל היא בפירוש אחד מהם. אני מבקש לומר לכם שהדלתות שלנו פתוחות עבור ההתאחדות והכדורגל הישראלי ליוזמות ולשותפויות שיאפשרו לכל הצדדים ללמוד האחד מהאחר ולמקסם את הפוטנציאל של משחק הכדורגל לטובת הכלל״.