קריירה מכובדת (יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
קריירה מכובדת (יוסי שקל) | צילום: ספורט 5
(יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
(יוסי שקל) | צילום: ספורט 5

בגיל 32 ואחרי קריירה מבטיח שנגדעה בשלב מוקדם מדי, לירוי צעירי, ששיחק בעבר בין היתר בבית"ר ירושלים ומכבי חיפה, הודיע על פרישה מכדורגל.

בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו כתב צעירי: "זה שיר פרידה, אני אומר שלום. שלום לאהבה הכי גדולה בחיים שלי. שלום לך כדורגל. זה היה מסע מטורף שהתחיל בגיל 6 וענף שילווה אותי כנראה עד סוף חיי. המסע הזה הביא אותי למקומות שחלמתי עליהם כילד, עם חוויות עוצמתיות, עם הרבה שמחה, עצב, התחשלות ואטמוספירה שבטוח שכל החיים אתגעגע אליה".

"בסך הכל התחלתי לשחק על דשא כי אהבתי את הדבר הזה, לא חשבתי רחוק מדי אך לאט לאט התחלתי לחלום ועם השנים החלומות התגשמו. זה התחיל בבוגרים של בני יהודה ונמשך באירופה, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים מכבי והפועל פתח תקוה. לשחק באירופה בגיל כל כך צעיר, לספוג תרבויות ולהכיר אנשים מדהימים לאורך כל הדרך. זכיתי גם לשחק בנבחרות ישראל ולייצג את המדינה, משהו שאין דבר מרגש ממנו".

"זכיתי להבקיע שערים מכריעים ודרמטיים, לבשל, לשמח אוהדים, הכל בנחישות ,חריצות ותעוזה. תמיד שאפתי להיות הטוב ביותר והכל עם חיוך והכרת תודה לבורא עולם שהיה איתי בכל רגע ורגע במסע הזה. בכדורגל עוברים כל כך הרבה, לטוב ולרע, אך שמסכמים את הכל מבינים שהכל זה חוויה ודרך שרק מלמדים אותך עוד משהו על החיים. תודה למשפחה שלי שבלעדיכם לא הייתי עובר את כל זה. תודה רבה לך כדורגל, בזכותך אני מי שאני, לא אשכח את זה אף פעם".

צעירי גדל במחלקת הנוער של בני יהודה וערך את הופעת הבכורה בליגת העל ב-207. בקיץ 2011 עבר למכלן הבלגית ורשם במדיה 15 משחקים, לפני שהושאל למכבי חיפה.בהמשך חזר לבני יהודה ובהמשך עבר להפועל פתח תקווה, בית"ר ירושלים, מכבי פתח תקווה, עירוני קריית שמונה והפועל כפר סבא, שהייתה קבוצתו האחרונה בקריירה.