(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
אזולאי, יעזוב לפולין? (אלן שיבר)
אזולאי, יעזוב לפולין? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים בדרך לחילופי משמרות בעמדת המגן השמאלי. מקס גרצ'קין זוכה להתעניינות מזוריה האוקראינית ונושא זה אמור להתקדם היום (ראשון) מול המועדון, שבינתיים קרוב למצוא לו מחליף. אורן ביטון, שסיים חוזה בהפועל באר שבע, יסכם לשנתיים בצהובים שחורים ברגע שגרצ'קין יעזוב, זאת כפי שפורסם בערוץ הספורט.

בנוסף, שחקני בית"ר ירושלים וההנהלה הגיעו להבנות על גובה קיצוץ שכר שחקני הסגל. מדובר על קיצוץ רוחבי של 30 אחוזים, כאשר גם המשתכרים הבכירים וגם האחרים יקצצו כולם אחוז זהה משכרם.

יו"ר המועדון, אלי אוחנה, אמר לאחר החתימה: "אנו רואים בחתימה הזאת צעד מבורך של השחקנים, שנתנו כתף בתקופה מאוד לא פשוטה לכדורגל ולמשק הישראלי. שחקני הקבוצה הוכיחו שוב עד כמה המועדון חשוב להם, וראוי שיקבלו את כל המחמאות על המהלך. במקביל אנו ממשיכים בהכנות לקראת העונה הבאה מתוך תקווה לבנות קבוצה חזקה וטובה".

קפטן הקבוצה, עידן ורד, אמר לאחר החתימה: "מגיפת הקורונה הביאה איתה מציאות חדשה ועל פיה נכון להתנהל. אף אחד לא אוהב לקצץ בשכרו, אבל זה בשעה שמאות אלפי אזרחים נלחמים על לחמם והמצב הכלכלי פוגע בכל חלקה במשק הישראלי - נכון לנו השחקנים לבוא לקראת המועדון ובאמת להיכנס 'תחת האלונקה' - הוויתור הוא אישי של כל שחקן, לטובת הכלל במועדון. בתקווה שנדע ימים טובים יותר לכולם".

אנטואן קונטה, שהיה בנתק בתקופה האחרונה מהנהלת בית"ר ירושלים, יצר אתמול (שבת) קשר עם ראשי המועדון והתנצל על מעשיו. המגן הצרפתי אמור להגיע בימים הקרובים בחזרה לארץ, אחרי שעזב ותכנן לחפש לעצמו קבוצה חדשה. כזכור, הקבוצה מהבירה מימשה עליו את האופציה על מנת לנסות ולמכור אותו, וכעת העניין הזה יכול לצאת לפועל עם ההתנצלות שלו והנחיתה בישראל.

נכון להיום, יש עליו מספר הצעות שהן כרגע במחירים נמוכים. בית"ר רוצה עליו מיליון וחצי יורו, ואם תקבל סכום קרוב לכך, ככל הנראה תשחרר אותו. כמו כן, גם פרדי פלומן אמור להגיע הערב לארץ ולהצטרף לאימונים של הקבוצה עד שיימכר. אגב, התקציב של המועדון לעונה הבאה שהוגש היה ללא חישוב השכר של שני השחקנים האלה, מתוך המגמה למכור אותם.

בעניין שלומי אזולאי, הקבוצה הפולנית, קראקוביה, שעל ההצעה שלה לבית"ר פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט, מציעה לחלוץ חוזה לשנתיים. לעומת זאת, ההצעה היא על סכום קנייה די נמוך - כמאה אלף יורו, ובבית"ר דורשים יותר.

בצוות המקצועי מאוד מרוצים מאזולאי, שמחזיק בחוזה לעונה נוספת בקבוצה. אולם, השחקן עצמו היה רוצה דווקא לצאת לפולין, כאשר הוא מחוזר גם בקפריסין, וכן השם שלו עלה גם אצל הפועל באר שבע. לאור ההתעניינות באזולאי וגם בעידן ורד, גורם במועדון אמר: "אין תג מחיר עבורם. הם לא משוחררים ואין על מה לדבר".