(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

את הקרב על האליפות, מכבי חיפה כבר הפסידה. עכשיו, נדמה, נותר רק הקרב על המורשת: בשבת, יעלו הירוקים של מרקו בלבול לפגוש בפעם הרביעית העונה את האלופה מכבי תל אביב, כשבשלוש הפעמים הקודמות, הצהובים היו אלה שיצאו עם ידם על העליונה.

בלבול, שלא ימשיך על הקווים בסמי עופר, יקווה לפחות לתת למועדון בו גדל מתנת פרידה, בדמות הניצחון הראשון העונה על חשבון ולדימיר איביץ' והקבוצה שלו, כמו גם גיבוי לאמירותיו - לפיהן מכבי חיפה שיחקה את "הכדורגל הטוב ביותר בארץ".

אחד השחקנים החשובים במערך של בלבול, דולב חזיזה, לא ישחק עקב צבירת כרטיסים צהובים. את מקומו ימלא אחד מן השניים: רז מאיר או מקסים פלקושצ'נקו, כלשראשון יש יתרון בשל המשמעת ההגנתית, והעזרה שיוכל לספק לארנסט מאבוקה לאורך קו הימין של ההגנה. "אליפות לא ניקח", אמרו שחקנים בקבוצה, "אבל המטרה שלנו היא בהחלט להיות הראשונים שינחילו להם הפסד".

בניגוד ליריבה, מרקו בלבול לא ביצע רוטציות רחבות מדי בתקופה האחרונה בכל הקשור להרכב, ובמועדון מקווים שההחלטה לא תביא לעייפות מצד השחקנים, העומדים בלחץ משחקים לא רגיל. הבלם עאיד חבשי מאוכזב ממעמדו, ואחרי שיחה עם המאמן הבא, יחליט אם להישאר (במידה שיינתנו לו דקות משחק משמעותיות), או לעזוב.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, עופרי ארד, טרנט סיינסברי, סאן מנחם; נטע לביא, סינטיאהו סלליך, יאניק ווילדסחוט; צ'ארון שרי, רז מאיר (מקסים פלקושצ'נקו), ניקיטה רוקאביצה.