(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כשבועיים אחרי אירועי הדרבי בגמר גביע המדינה, אנשי מכבי ת"א מתייצבים בשעה זו בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. הצהובים, שיישפטו על ידי הדיין גיורא לנדאו, עומדים לדין בעקבות התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות וקריאות גזעניות.

כזכור, בגמר גביע המדינה מול הפועל ת"א הקהל הצהוב השליך אבוקות וחפצים מהיציעים - ועל כן התפרעות האוהדים בנסיבות המחמירות. בנוסף, אוהדי מכבי ת"א קראו לסלים טועמה "מחבל" ולכן בית הדין ישפוט את הקבוצה על סעיף קריאות גזעניות.

עו"ד יעל מרגלית, שייצגה את מכבי ת"א בדיון, פתחה את דבריה: "אתחיל בעבירה של ההתפרעות אוהדים. מדובר היה במשחק האחרון של העונה, דרבי, כאשר שתי הקבוצות נותרו עם תואר אחד בלבד להשיג, אין צורך להרחיב על היריבות בין שני המועדונים מבחינת האוהדים. היות ואנחנו מנוסים במשחקים 'חמים' כאלה, החלטנו להוסיף על חברת האבטחה של ההתאחדות ולהעמיד ביציע שלנו מאבטחים מטעמנו, כולל מצלמות מטעמנו, באופן שעלה לנו לא מעט כסף. לאחר המשחק נעשו מאמצים אדירים כדי לתפוס את המתפרעים, הצלחנו תעלות על מספר די גדול של האוהדים, את חלקם כבר איתרנו".

בהמשך, מרגלית שיתפה כי במכבי ת"א הצליחו לתפוס אוהד שניסה להחדיר אבוקה לאיצטדיון והמועדון והרחיקו אותו לכל העונה הבאה. עוד אוהד שזרק כוס למגרש, אותר והורחק לכל העונה הבאה- כלומר היא תיארה את הפעולות שהמועדון נקט בהן כנגד המתפרעים.

לעניין הקריאות הגזעניות נגד סלים טועמה, מרגלית ענתה: "מדובר בשיר אוהדים מאוד ישן, יש איזשהו תהליך להוציא אותו מהרפרטואר . שרים אותו רק בדרבי. אנחנו כמועדון נגד השיר הזה, סולדים ממנו, ומדברים עם האוהדים על מנת שיפסיקו אותו. יש אוהדים ששרים אותו על אוטומט, מבלי אפילו להבין את המשמעות. אין ספק שהשיר הזה אמור להיפסק, אנחנו לא מתכוונים לקבל את זה בשום צורה".