(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
אוהדי הפועל חיפה. מאסו בסילבס (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
אוהדי הפועל חיפה. מאסו בסילבס (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

לילה לא פשוט עבר על הפועל חיפה, כשיואב כץ החליט לסיים את ההתקשרות עם חיים סילבס בתום עונה לא פשוטה שכללה 7 ניצחונות בלבד מתוך 27 משחקים. ההפסד הקשה לבני יהודה, מי שהייתה עד אתמול (ראשון) נועלת הטבלה, על רקע קריאת "תתפטר" מצד האוהדים שחיכו למאמן מחוץ לאצטדיון, קיללו ומחו כנגדו - היה הקש האחרון מבחינת בעלי המועדון.

לא מעט לחצים הופעלו מצד אנשי המועדון על הבעלים, שהחליט כי מאס במצב ובשיחה לילית הסביר למאמן כי אין מנוס מזעזוע במצב בו הקבוצה נמצאת ומנגד, חיים סילבס הודה כי הוא מבין את המהלך.

כבר בסיום המשחק היה ברור לכולם כי מערכת היחסים בין השניים הסתיימה, על אף שהמאמן כהרגלו נכנס לחדר ההלבשה ולחץ לכל השחקנים את ידם. שחקנים, צוות מקצועי והנהלה, סיפרו כי הצעד היה בלתי נמנע ואף היה נדרש לביצוע עוד קודם לכן. "מספיק להעיף מבט באימוני הקבוצה בשביל לראות שכולם פשוט כבויים. אם הוא לא היה עוזב, היינו יורדים ליגה. השחקנים כבר לא האמינו בו", אמר גורם במועדון.

גם בחדר ההלבשה תיארו את התחושות. "חיים בן אדם טוב, אבל הצעד הזה לא הפתיע אף אחד - בטח אחרי שבני יהודה פירקה אותנו", הסביר אחד השחקנים. "נראנו מביכים, לפעמים דברים לא הולכים וזה לא היה עניין של אם, אלא מתי. כולם ידעו שהוא לא ממשיך לעונה הבאה וזעזוע היה הסיכוי היחיד שלנו".

בינתיים, יואב כץ קיבל את ההחלטה כי מי שידריך את הקבוצה עד תום העונה וינסה למנוע ממנה את קרבות ההישרדות, יהיה עוזר המאמן מאיר בן מרגי. לאחר מכן ימונה מאמן חדש, כשאלישע לוי, שפוטר מהפועל כפר סבא בחודש החולף, מועמד - כמו גם קובי רפואה, שלא ממשיך לעונה נוספת בעירוני ק"ש, וניסו אביטן שפוטר מבני סכנין לפני כחודשיים.