(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"לא היינו מספיק חדים". שחקני מכבי ת"א בסיום (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

האכזבה הייתה ניכרת על הפנים: מכבי תל אביב ירדה אמש (שני) מאצטדיון טרנר, בידיעה שהדברים לא תלויים בה. הצהובים של פטריק ואן לוון סיימו רק ב-1:1 עם הפועל באר שבע, מה שהיה משחק ליגה שלישי ללא ניצחון. הנתונים אומרים הכל: בפלייאוף, רגע האמת של העונה, הקבוצה כבשה פחות - וספגה יותר, וכך ממצב של יתרון נקודה (אחרי הניצחון מול ב"ש בסיבוב הקודם), הם מוצאים את עצמם בפיגור של ארבע נקודות, ארבעה מחזורים לסיום העונה.

"לא היינו מספיק חדים", הודו שחקנים בסיום, "לא הגענו כמעט למצבים, גם בדקות בהן שלטנו. נכנסנו לא טוב למשחק, ולא הצלחנו לצאת מזה. לא לנצח שלושה משחקים ברציפות, וארבעה מתוך שישה, זה אומר הכל. זה לא נראה טוב, אבל ברור שניצחון על מכבי חיפה ביום ראשון יחזיר את האנרגיות. לא נוותר עד הסוף".

נושא נוסף שהעסיק מאוד את אנשי מכבי תל אביב היה העימות של שחקן הקבוצה, טל בן חיים, עם שחקני ב"ש אמש. כזכור, אנשי היריבה טענו כי בן חיים כינה את מרוואן קבהא "ערבי מסריח". בן חיים הכחיש ("מוכן ללכת למכונת אמת"), ובמועדון גיבו אותו: "לא היו קללות גזעניות. זה בושה שמשתמשים בדבר הזה. היה דיבור מלוכלך, אבל לא ברמה הזו".

"היה צריך לצאת קודם". יונתן כהן (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ובחזרה לעניין המקצועי: לא מעט פעמים ניסו לקשר בין היכולת הלא טובה של הצהובים, לבין העייפות. אלא שהאימונים היו ברמה גבוהה, וגם נתוני ה-GPS מעידים כי לא ניכרה עייפות אצל השחקנים. מה בכל זאת לא עבד? הכדורגל. שחקנים טענו: "יונתן כהן היה מצוין במחצית הראשונה, אבל במחצית השנייה החילוף שלו היה צריך להגיע יותר מוקדם". כמו כן, ציינו שכניסתם של ניק בלקמן (שכמעט והבקיע שער ניצחון) ואילון אלמוג הייתה צריכה לבוא קודם.

בנוסף, גם המשחק הזה חידד עוד יותר את ההבנה שיש למכבי ת"א בעיית איכות בחלק הקדמי: גם אלכסנדר פשיץ', שאמנם כבש תשעה שערים העונה, אינו מספיק את הסחורה כפי שקיוו. לא ברור אם הסרבי ימשיך בעונה הבאה, כששני חבריו האחרים לסגל ההתקפי - ניק בלקמן ואיתי שכטר - לא צפויים להמשיך, נכון לעכשיו. גם דן ביטון, שלא היה בסגל, לא יהיה בעונה הבאה. ולאור העובדה שרבים במועדון מסיימים חוזה, מתוכננת מהפכה לא קטנה בסגל הצהוב.