(צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

במקביל לחגיגת משחק העונה, אצטדיון נתניה אירח משחק שהיה כמו ההיפך המקביל: משחק ללא שום לחץ, בין שתי קבוצות שנשארו מזמן בליגת העל. אבל אם בדרך כלל, קבוצות ש"אין להן על מה לשחק" מציגות כדורגל משעמם וחסר תכלית, הפעם האפקט ההפוך נעשה: חוסר הלחץ שחרר את שתי היריבות, ואפשר משחק מצוין ורווי מצבים - 2:2 הערב (ראשון) בין הפועל חדרה ומכבי נתניה.

הקבוצה של אטפלד בוודאי תצא המאוכזבת: היא היתה הטובה יותר לאורך רוב שלבי המשחק, ופספסה לא מעט מצבים של שערים בטוחים. חדרה נהנתה מדיוק מוחלט של לירן רוטמן, עם השער שהצליח להוציא לה נקודה במשחק שבו היתה בפיגור - שנראה אף שיהיה גדול יותר.

מנגד, החבורה של מנחם קורצקי שוב הוכיחה אופי מברזל, עם קאמבק מצוין ואפילו עם יכולת מסוימת לנצח את המשחק. מהערב הזה היא תיקח את החזרה, ואת הנחישות שאפשרה לה לצאת עם נקודה. עוד משחק אחד לסיום העונה.

מהלך המשחק
בדקה השישית צהוב ראשון במשחק: טל כחילה ביצע עבירה על לאמק בנדה וספג כרטיס משניר לוי. את הבעיטה החופשית סובב ירושלמי וטבצ'ניק קלט. בדקה ה-9 שער ראשון לחדרה: כדור חופשי של מקסים פלקושצ'נקו מצא את הראש של ג'ונתן סיסה, 0:1 למקומיים.

המארחת המשיכה את השליטה, כשפלקושצ'נקו ניסה בעיטה נועזת מרחוק, שהלכה רחוק מהמסגרת. בדקה ה-22 קיליאן ואן דר קאפ ניסה להחזיר עם נגיחה משלו, אבל הכדור הלך הרחק מהשער. שש דקות אח"כ, גם חן עזרא ניסה עם בעיטה מרחוק והכדור הלך ליד הקורה.

ההשתלטות על המשחק מצד נתניה הלכה והתגברה - לאמק בנדה שלח בעיטה משלו (32) אך גם לא הצליח להכניע את טבצ'ניק, ודקה לאחר מכן עזרא שוב ניסה בעיטה - שהלכה גבוה. בדקה ה-42 הלחץ של נתניה השתלם: לאמק בנדה ניצל טעות בהגנה של חדרה וירה כדור חזק מתחת לידיים של כרמי, 1:1! קצת לפני ההפסקה, גוסטבו מרמנטיני ניסה להגביה לכיוון השער הנתנייתי, אבל נהדף רק במשקוף. במחצית, 1:1.

שתי דקות מפתיחת המחצית השנייה הגיע המהפך של נתניה: קרן מצד שמאל מצאה את ראשו של קיליאן ואן דר קאפ שנגח, טבצ'ניק הצליח רק לגעת בכדור - אבל הוא חדר לרשת. 1:2 מכבי נתניה, שער בכורה של ההולנדי. המומנטום הצהוב נמשך עם בעיטה מרחוק של קניקובסקי, לידיים של טבצ'ניק.

הזדמנות גדולה בדקה ה-56: חן עזרא מסר לאמצע, קוואן פרייטר השתחרר מהבלם ובעט טוב - השוער של חדרה הדף לקרן. אחרי דקה, הג'מייקני קיבל הזדמנות נוספת אבל בעט לשמיים. בדקה ה-60 כמעט שער עצמי (מרהיב) לנתניה: הגבהה מצד ימין של מרמנטיני, פרייטר ניסה להרחיק - אבל הנגיחה שלו מצאה את הקורה של שער נתניה.

הזדמנות רדפה הזדמנות: בדקה ה-63 חן עזרא מסר היטב משמאל לאמצע, עידו וייר השתלט על הכדור ובעט טוב לפינה הרחוקה - טבצ'ניק הדף באופן וירטואוזי, ומנע את השלישי. דקה לאחר מכן, השוויון של חדרה: כדור עומק מצוין של מרמנטיני מצא את לירן רוטמן, שרץ לבדו ועבר את כרמי בדרך ל-2:2.

אחרי השער המשחק נרגע, ונתניה ניסתה לנצח עם בעיטה של דומביה המחליף - אבל הכדור נהדף ע"י עדי טבצ'ניק. בסיום, 2:2 בין הפועל חדרה ומכבי נתניה.

הפועל חדרה: עדי טבצ'ניק; דיא לבאבידי, ג'ונתן סיסה, טל כחילה, מקס גרצ'קין (שלום אדרי/84); גלעד אברמוב (סקו דומבייה/57), מנשה זלקה (תמיר גלזר/73), מקסים פלקושצ'נקו (עבדאללה ג'אבר/84); לירן רוטמן, גוסטבו מרמנטיני, מרשל אודה (שובל גוזלן/57).

מכבי נתניה: רז כרמי; עידו וייר, אלמוג כהן, קליאן ואן דר קאפ, אילון ירושלמי; יובל שדה (אביב אברהם/73), עמרי גנדלמן, גבי קניקובסקי, חן עזרא; לאמק בנדה (אבובאקר דומביה/73), קוון פרייטר.