יידרשו לקיצוץ נוסף? שחקני מכבי ת
יידרשו לקיצוץ נוסף? שחקני מכבי ת"א (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
יעזוב לאירופה? גולסה (צילום: דני מרון)
יעזוב לאירופה? גולסה (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

העונה חוזרת, ובמכבי תל אביב כבר נערכים לשלב בקרת הנזקים: במכתב ששלח המועדון אתמול לעיריית תל אביב, לאות תודה על ההחלטה לאפשר שימוש בבלומפילד בחינם עד סוף העונה, נכתב המשפט "לאור הפגיעה הכלכלית הקשה במועדון". המשפט אולי היה קצר, אך משמעותי. בעיקר וזו אולי הפעם הראשונה, שבמועדון מציינים את המכה שניחתה על המועדון בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, והמשבר שהתחולל בעקבותיו.

ההחלטה על חזרת משחקי הליגה אמנם צמצמה את שיעור הקיצוץ בשכר ה"נטו" (אחרי מס) של השחקנים מ-50 ל-40 אחוזים, אבל בקבוצה כבר נערכים לקרב הגדול הבא: שיעור הקיצוץ בשכר, גם בעונה הבאה. כמובן שראשית ייאלצו להתמודד עם סוגיית משכורת יוני לשחקנים שמסיימים חוזה במהלך החודש (ביניהם איתי שכטר, אייל גולסה, אנדרה ג'ראלדש ואבי ריקן), אך לאחר שהנושא הזה יירד מהשולחן - יחלו המגעים עם השחקנים, והם צפויים להיות לא פשוטים.

אף גורם רשמי לא הציב סכום מדויק, אבל ע"פ ההערכות, גם בעונה הבאה מכבי תצטרך לקצץ 40% בשכרם של השחקנים, ואצלם התגובה לכך תהיה הרבה פחות חיובית מאשר בדיונים על העונה הנוכחית. בסביבת השחקנים מעריכים כי לא מובטח שיסכימו לקיצוץ כה גדול בשכר, בוודאי לא השחקנים שמסיימים חוזה בחודש יוני, דוגמת גולסה - שהיה נדמה שימשיך בוודאות בקבוצה, אך לאור המצב אולי יעדיף אופציות אחרות. כמו כן, קיים חשש כי הצעה כפי שתוצע עלולה לגרום לשחקנים מסוימים לנסות את מזלם גם בקבוצות בחו"ל.