(צילום: אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני)
(צילום: אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

איזי שרצקי, בעליה של עירוני קריית שמונה, ידוע בדעותיו הנחרצות בכל הנוגע לכדורגל הישראלי. הערב (שלישי) הוא התראיין לתכנית הרדיו "5 באוויר" וסיפק לא מעט נקודות מעניינות. המרכזית שבהן היא ההצהרה שלו על כך שהזרים שכרגע משחקים בקבוצה צפויים לעזוב את המועדון כבר החודש, גם אם תחודש הליגה וגם אם לא.

חוסר הוודאות בנוגע לחזרתה של ליגת העל בעצם גורם לבלבול וחוסר שקט אצל בעלי הקבוצות, ושרצקי חשף מציאות מדאיגה מאוד במידה והליגה תשוב לפעילות: "יש לי חמישה זרים שעוזבים במאי, אף אחד לא חותם על הארכת חוזה. כולם נוסעים מפה, אני לא מחזיק אותם דקה. אז מה אם אשחק עם חצי קבוצה שלי? הם גמרו חוזה וחוזרים לקבוצות או למקום אחר".

דז'יוגס ברטקוס ומרכוס דיניז מסיימים את חוזיהם בתום העונה ויעזבו. ראדו גינסארי, מאליק פוסטר וסילאס דה סילבה, שהגיעו העונה בהשאלה עם אופציית רכישה, יעזבו עוד קודם לכן. "יש לי שלושה זרים שחוזרים לקבוצות שלהם כבר ב-20/5, לא אממש את האופציות עליהם", אמר הבעלים והוסיף: "הזרים לא מוכנים להישאר. נגיד הם רוצים, למה אני צריך לשלם על זה 2.5 מיליון ש"ח? זה שכר השחקנים שלי עד תום העונה. לדעתי מכבי חיפה ומכבי תל אביב ישלמו 5-6 מיליון ש"ח בתקופה הזו על שכר, ומי יחזיר את זה?".

שרצקי המשיך עם מסר ברור: "אם אין כסף, אין ליגה. לא לכולם יש כסף להביא. בבנק יש לי כמה כסף שאני רוצה, לי לא תהיה בעיה. אני לא מוכן ששחקנים ישחקו בחינם, הם סיימו את החוזה ויחזרו הביתה".

בנוגע לחזרה אפשרית של הליגה, הדעה שלו מייצגת לא מעט בעלי אינטרס בליגת העל: "אי אפשר לשחק כדורגל בצורה כזו, להתאמן כך. זה ישראבלוף לשחק כדורגל אחרי שבועיים בבידוד. אני בעל אינטרס, אני אעשה מה שיגידו לי".