(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
יסיים את דרכו בשכונה? (שיבר) (צילום: ספורט 5)
יסיים את דרכו בשכונה? (שיבר) | צילום: ספורט 5

כשהמתח סביב חצי גמר הגביע רק עולה, לצד ההכנה של בני יהודה למשחק הערב (רביעי) נגד הפועל באר שבע, בקבוצה משכונת התקווה החלו לתכנן כמה צעדים קדימה, כשההתעסקות העיקרית היא השחקנים הבכירים שיעזבו את המועדון בסיום העונה.

בני יהודה מעוניינת לשמר את מרבית הסגל הקיים גם בעונה הבאה. בעוד לרוב השחקנים יש חוזה ארוך טווח, דווקא שלושה שחקנים מרכזיים במועדון, נמצאים בפני צומת דרכים; הראשון הוא אמיליוס זובאס. השוער הליטאי, שסה"כ שמר על יכולת טובה לכל אורך התקופה שלו בקבוצה יסיים חוזה העונה וטרם ברור אם יישאר במועדון.

יחד עם זובאס, עתידם של שחקני ההגנה, מתן בלטקסה ודן מורי עדיין בספק. בלטקסה, שמושאל ממכבי תל אביב, אמור לחזור לשם בסיום העונה, אבל בנוגע אליו, ייתכן שברק אברמוב ירכוש אותו ממכבי ת"א. באשר לקפטן, למורי יש סעיף שהוכנס לחוזה שאומר שבמידה שתתקבל הצעה מחו''ל, ישוחרר בחינם. אם קבוצה בארץ תגלה בו עניין במהלך הקיץ, היא תצטרך לשלם 150 אלף יורו.

כמו כן בקבוצה מתלבטים גם בנוגע לאליסון דוס סנטוס. בבני יהודה לא בטוחים האם להציע חוזה לבלם הברזילאי לעונה נוספת. גם צמד הזרים, מילאלי מייאמבלה וג'וזף מנסה, שהגיעו בינואר, לא צפויים להמשיך. מי שצפוי להשאר גם בעונה הבאה הוא מתיאה ליואיץ'.

מבחינת חיזוק לקבוצה,  בני יהודה בהחלט תנסה להשתדרג בגזרת הזרים. כרגע, במועדון בוחנים את האפשרות להחתים את יוסיף מוסא. הקשר הצעיר מניז'ר, שכבר הגיע בינואר לארץ ובגלל פציעה באצבע בכף הרגל לא חתם בסופו של דבר.

 

בני יהודה תחגוג הערב? (קרני) (צילום: ספורט 5)
בני יהודה תחגוג הערב? (קרני) | צילום: ספורט 5

כרגע לא הוזכרו שחקני חיזוק נוספים, אך אלישע לוי בונה גם על הדור הצעיר. במועדון מאמינים ששחקנים כמו רועי בן שמעון וסילבה יכולים להשתלב בצורה טובה כבר בעונה הבאה, יחד עם הבלם דניאל פלשר, שמושאל למכבי פ"ת שגם נחשב לכישרון גדול.

בינתיים, בני יהודה תתייצב היום לחצי גמר הגביע ומרבית השמות שהוזכרו בגזרת הזרים, יפתחו בהרכב של אלישע לוי. האם הם יגרמו למאמן לחשוב אחרת לגבי עתידם?

ההרכב המשוער לחצי גמר הגביע: אמיליוס זובאס, אבישי כהן, מתן בלטסקה, אליסון דוס סנטוס, דן מורי, אמיר רוסתום, סגאס תמבי, שי מזור, מתיאה ליואיץ, רועי בן שמעון ודור ז'אן.