(מתוך עמוד האינסטגרם)
(מתוך עמוד האינסטגרם) | צילום: ספורט 5
קדנציה שניה של גליאופילו בישראל (מתוך עמוד האינסטגרם)
קדנציה שניה של גליאופילו בישראל (מתוך עמוד האינסטגרם) | צילום: ספורט 5

שחקן הרכש הראשון עמו בית"ר ירושלים הגיעה לסיכום לעונה הבאה הוא גליאופילו האסלביינק. חלוץ סורינמי בן 20 בעל ייחוס משפחתי מרשים. האסלביינק בראיון בכורה לערוץ הספורט התייחס להגעתו: "אני מרגיש נהדר, תמיד רציתי לשחק בליגה הראשונה בישראל ואני מאושר מאוד. שמעתי על בית"ר המון, ראיתי משחקים שלהם. זה מועדון גדול, עם היסטוריה עשירה".

זו לא הפעם הראשונה שהוא משחק בישראל, כאשר לפני שנתיים שיחק במדי קבוצת הנוער של עירוני ק"ש. "יש לי חשבון פתוח עם הליגה הישראלית. שיחקתי בנוער של ק"ש ולא זכיתי להזדמנות לשחק בליגה הבכירה. אני לא יודע למה הם לא החתימו אותי, הייתה לי חצי עונה מצויינת עם 11 שערים. כבשתי בכל משחקי הגביע עד לגמר. אולי לא הרשמתי אותם מספיק, לא יודע", הסביר החלוץ: "תחילה הייתי עצוב מאוד, אבל עכשיו אני בסדר. כל דבר קורה מסיבה מסוימת".

לא בטוח שבבית"ר ירושלים יאהבו לקרוא את השורות הבאות, אבל האסלביינק מכוון למטרה: "בכל מקום שאני משחק אני תמיד רוצה לזכות באליפות, אולי עם השחקנים הנפלאים שכבר יש להם, אני אוכל לעזור". הפרסום על הגעתו בערוץ ספורט הוביל למבול של הודעות ברשתות החברתיות. "אוהדים רבים יצרו איתי בקשר ברשתות החברתיות, אני לא הצלחתי להשיב לכולם. הם בירכו, אז אני חושב שזה סימן טוב. אני כבר מחכה לשחק לפניהם", הסביר.

עוד לא ברור אם האסלביינק ישתף פעולה עם לוי גארסיה או שהגיע לבירה כמחליפו, אבל לשניים ישנה היכרות והם גם מיוצגים באותה סוכנות שחקנים הולנדית: "לוי הוא כמו אח שלי, בחור נהדר ושחקן מצוין. אני לומד ממנו. אם נשחק יחד אני בטוח שזאת תהיה בעיה לליגה, זה מה שאני יכול להגיד. אבל אני עדיין לא יודע אם זה יקרה".

בניון. האסלביינק רוצה ללמוד מהכוכב (מאור אלקסלסי)
בניון. האסלביינק רוצה ללמוד מהכוכב (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

אז את גארסיה אולי הוא כינה "אח", אך קשר דם יש לו עם אקס הפועל באר שבע, נייג'ל האסלביינק וגם לחלוץ נבחרת הולנד וצ'לסי לשעבר, ג'ימי פלויד האסלביינק. "נייג'ל הוא בן דוד רחוק שלי. אביו וסבתי הם אחים. היחסים בינינו מאוד קרובים, אנחנו מדברים כל יום", סיפר גליאופילו: "הוא אמר לי שזו ליגה קשוחה, אבל טובה. הוא אמר שהוא מאמין שאם אני אפתח את העונה בכושר הטוב שלי, אני אבקיע הרבה שערים כמו שאני תמיד עושה".

בנוסף, האסלביינק הצעיר נשאל מדוע קרוב משפחתו עזב את ישראל לפני תום העונה: "הוא עזב את הפועל באר שבע בגלל סיבות אישיות. לא יודע אולי יום אחד נשחק יחד, אני מקווה שזה יקרה". החלוץ ניסה להגדיר את סגנון המשחק שלו והעלה את רף הציפיות: "המשחק שלי הוא שילוב בין העוצמות והיכולות האישיות שלהם. אבל אני סקורר טוב מהם, זאת המומחיות שלי".

כמו כן, האסלביינק כבר נרגש לפגוש את המנהל המקצועי של בית"ר ירושלים: "יוסי בניון הוא אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה של ישראל. ראיתי את המשחקים שלו בליגה האנגלית כשהייתי צעיר, זה היה כיף. אני אלמד ממנו הרבה". הרכש של בית"ר מגדיר מטרות לעונה הקרובה: "אני מקווה שאכבוש הרבה שערים בהזדמנויות שאקבל וכמובן שאני רוצה לזכות בתארים. אני מצפה להיות השחקן הצעיר המצטיין של העונה".