(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
איביץ'. האיש הנכון (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
איביץ'. האיש הנכון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ארבע אליפויות בעשור, זה המאזן של מכבי ת"א מאז נרכשה ע"י מיץ' גולדהאר אי שם באוגוסט 2009, שלוש אליפויות יותר מהעשור שקדם לו. הבעלים הקנדי של הצהובים בנה מערכת שלא נראתה כדוגמתה בארץ וכעת, הוא קוצר את הפירות ויוצא לחגוג את התואר ה-22 של קבוצתו אי פעם.

"זה מרגיש נהדר, זה הדבר החשוב", אמר מיץ' גולדהאר אחרי הניצחון על מכבי נתניה. "המטרה והדרך לניצחון חשובים גם כן, זה בדרך כלל מגיע יחד. אני לא מופתע מכך שהאליפות הגיעה מוקדם. אנחנו רוצים להינות מהרגע, אבל גם יש דברים שלא השגנו ונצטרך לעשות טוב יותר. יש הרבה אספקטים שאנחנו צריכים לעבוד עליהם, חלקם קשורים להעלאת רמת המשמעת, הסטנדרטים והאתיקה, לשמחתי כבר התחלנו את התהליך".

"חשבתי שבניית תרבות למכבי ת"א זה פרויקט של שבע שנים ובסוף זה לקח עשר, אבל זה בסדר. מה שמרשים זה שאנחנו עובדים כל כך יעיל ובהצלחה עם הפייר פליי, היו דוגמאות לכך ששילמנו יותר מידי לשחקנים, אבל כדי להגיע לאן שהגענו היינו עושים את רוב הדברים כמעט אותו דבר עם כמה שינויים", הודה גולדהאר.

"ההתנסות שלי בתור בעלים הייתה מיוחדת ולא הייתי מחליף את זה. אנחנו לא חותכים פינות גם כשאפשר, אנחנו נותנים דוגמא טובה ומבינים שאין מישהו גדול מהמועדון. וכשלכולם יש את אותה המטרה התוצאות יבואו, זו התרבות שלנו ויש לנו עוד עבודה", הכריז הבעלים.

על החתמת מאמן ישראלי אמר גולדהאר: "זה אורגניזם חי, אנחנו צריכים את הקצב הנכון למועדון, המאמן צריך להתאים לעמדה הזו. אנחנו חושבים שמצאנו מאמן טוב בשבילנו, אבל אני לא פוסל הגעתו של מאמן ישראלי בעתיד".

"לאיביץ' יש חוזה והוא מותאם בצורה מצוינת לדינימקה שלנו. אנחנו מאוד מרוצים ממנו ומכך שיאמן גם בעונה הבאה. כשג'ורדי קרויף הגיע הוא היה מושלם לסיטואציה שהייתה. אנחנו בוחנים את הדברים מידי יום וכרגע אנחנו במקום טוב עם האנשים שעובדים כרגע תמיד נהייה מוכנים להתפתח", הוסיף בנוגע למאמן.

גולדהאר ומנספורד. נהנים מהאתגר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גולדהאר ומנספורד. נהנים מהאתגר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"היינו קרובים שלוש שנים לאליפות ובסוף ב"ש יצאה עם ידה על העליונה", המשיך גולדהאר. "לא היינו שבורים ולא היה חוסר תפקוד כמערכת, חסרו לנו כמה דברים. ג'ורדי עשה עבודה מעולה והיה חלק מזה, היה לו תפקיד חשוב והוא הביא אותנו בדרך מסוימת לאיפה שאנחנו נמצאים היום. אבל אנחנו בתקופה של אחרי ג'ורדי, נמשיך להתפתח ולהתקדם. אנחנו מנסים לבנות תרבות, אנחנו לא שם אבל עשינו דרך ארוכה מאז שקניתי את מכבי".

כשנשאל מה חסר כדי להגיע לשם, ענה: "אין לנו את המקצוענות הדרושה עדיין, אף אחד לא מעל המשחק או המועדון ואנחנו מנסים ללמוד את זה אבל עוד לא לגמרי שם. חסר לנו אתיקת עבודה, משמעת וכבוד למאמן ולאוהדים. לאורך טווח הדברים הללו יניבו תוצאות. אני מאוד מרוצה שאנחנו נעים לכיוון הזה. מכבי זה אתגר ופאזל שאני נהנה ממנו".

נציגו של גולדהאר בארץ, בן מנספורד, התייחס לשחקני הבית של מכבי: "זו לא בגלל הפייר פליי. השחקנים שלנו הושאלו מגיל 18-19 וחזרו לפה, הם קיבלו הזדמנות בתחילת העונה ולא נתנו לאף אחד לקחת מהם את חולצת ההרכב. זה חלק ממכבי וזה מה שאנחנו בונים פה, הם הוכיחו לי שהם הטובים ביותר בישראל והם יכולים לשחק בנבחרות. המושאלים הנוכחיים? מתן חוזז מאוד קרוב לציפיות שלנו וזו הייתה החלטה שלו, הוא רצה לקבל דקות. גם אילון אלמוג נמצא שם. בר כהן עשה היום הופעה ראשונה וכולם ראו כמה הוא צעיר מבטיח".

מכבי ת
מכבי ת"א צריכה שינוי? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"לאיביץ' יש נוכחות וערכי עבודה. הוא הגיע מאוד מוכן. אמרתי לג'ק אנגלידיס שהוא יהיה מצוין עבורינו. הוא מאמן פנטסטי וכיף לעבוד איתו", פרגן מנספורד למאמן ודיבר גם על עתידו של ראיקוביץ': "אם תהיה התפתחות אז נספר, אבל ברור שהוא מושך עניין. יש לנו תוכניות אם באמת יעזוב".

"אנחנו צריכים להשתפר כדי להצליח באירופה. היינו 12 דקות משלב הבתים של הליגה האירופית העונה וההישג שלנו לא יהיה רק אליפויות, אלא איך נשתלב באירופה. נצטרך להביא שחקנים הרבה יותר טובים ממה שיש לנו בעמדות שאנחנו מחפשים. בשבילנו מאוד חשוב להצליח לאירופה האוהדים שלנו רוצים את זה".

"ממה שאנחנו מבינים בלומפילד יהיה מוכן לתחילת הליגה ואני רוצה שמכבי יחזרו לשם", הוסיף מנספורד בנוגע לאצטדיון בעונה הבאה. "אם נמשיך לעשות התקדמות ונצליח באירופה נהיה קרובים לסיום סאגת הפייר פליי".