sportFive939684 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
חוגג. לא חושש ממחאת הקומץ (צילום: ספורט 5)
חוגג. לא חושש ממחאת הקומץ | צילום: ספורט 5

פחות מ-24 שעות אחרי ההכרזה על הסיכום עם עלי מוחמד והרוחות בבית"ר ירושלים סוערות. אחרי שספג איומים על חייו מחלק קטן מהאוהדים, הבעלים משה חוגג התייחס היום (שלישי) לפרשה והעביר מסר ברור.

"אני לא יודע על מה הסערה", חוגג אמר בפתיחת דבריו. "הגיע שחקן נהדר לבית"ר ירושלים, יש קונצנזוס שהוא אחד הבולטים בליגה שלנו וזו הצהרת כוונות מקצועית שאנחנו רוצים להפוך את בית"ר ירושלים למועדון שיכול להסתכל למכבי תל אביב בלבן של העיניים. זה היה השיקול היחיד במהלך הזה".

"לגבי שם השחקן שקרוי על שם המתאגרף הנודע מוחמד עלי, גם אני קראתי לבן שלי רוי ואחרים לילדים שלהם בשמות אחרים. זה לא רלוונטי בכדורגל", הוסיף חוגג וסיפר על התמיכה שהוא מקבל מהאוהדים: "אפשר לראות בצורה בולטת ש-99 אחוזים מאוהדי בית"ר ירושלים בעד המהלך בצורה גורפת וברורה. יש אנשים שהשם מוחמד קשה להם, יש קצת בורות וזה בסדר, אבל אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם האוהדים בגרמניה היו רוצים לשנות את השם של אלמוג כהן. היינו מזדעקים ובצדק. אני שמח שפלח קטן בתוך הקהל שלנו התעשת מהר מאוד, הסיר את ההודעה המביכה ובירך את השחקן".

חוגג בטוח שהקהל של בית"ר ירושלים עבר שינוי גדול: "הקהל שלנו לא גזעני והדו"ח של הקרן החדשה מוכיח זאת עם נתונים בשטח - המועדון שלנו לא גזעני והקהל הוא לא גזעני. אם יש פה ושם רעות חולות, נילחם בזה. נילחם באנשים שיפגעו במוניטין של המועדון, מוניטין שהשקעתי בו הרבה כסף וזמן במהלך השנה האחרונה. כל אוהד שיפגע בנו - יקבל תביעה בגובה מיליון שקלים. מצאנו ארבעה אוהדים ויש לנו את הפרטים שלהם, כולל עדויות למה שהם עשו וכל אחד מהם יקבל את התביעה - הקו של המועדון ברור".

מוחמד.
מוחמד. "אם יכבוש בטדי, הקהל יקרא בשמו" (האתר הרשמי של בית"ר) | צילום: ספורט 5

על הקשר שלו עם ארגון האוהדים "לה פמיליה": "יש לי מערכת יחסים טובה, אמינה ומכבדת עם כל מי שאני בא איתו במגע. אין אצלי אחד בפה ואחד בלב. מאז שהצטרפתי לבית"ר במסיבת העיתונים הראשונה אמרתי דברים מסויימים שחשבו שאמרתי אותם בשביל התקשורת. יש לי יחסים טובים גם עם לה פמיליה, מדובר באנשים טובים עם משפחות שעושים ואותם לא מסקרים. רק כשהם עושים דברים פחות טובים. נחשפתי השנה להרבה מקרים בהם הם עוזרים לזולת או למשל מנחמים משפחות אבלות. אין קשר בין כבוד ומערכת יחסים טובה לדברים שמזיקים למועדון או לכיס שלי. זה לא יעבור בשתיקה. כבוד הדדי מתבטא בזה שמקרים כאלו צריך לעצור מיד. הבהרתי בצורה ברורה שמי שמזיק לי בכיס - אזיק לו חזרה בכיס".

על הקריאות שעלולות להישמע נגד עלי מוחמד: "שם המשפחה של עידן ורד זה ורד ואם הוא יכבוש, יצעקו ורד. שם המשפחה של עלי מוחמד הוא מוחמד. התפקיד שלו הוא לחלץ כדורים ולנהל את המשחק, אבל אני בטוח שהוא גם יכבוש שערים והקהל יקרא בשמו".

חוגג נשאל גם על לפרשת הצ'צ'נים, שהובאו לבית"ר ירושלים על ידי ארקדי גאידמק: "אני יכול להבין למה היה כעס רב על המהלך של ארקדי גאידמק. אני לא מביא שחקנים כדי לפגוע במישהו, אלא רק כדי להועיל לבית"ר ירושלים. אם הוא לא היה טוב, הוא לא היה מגיע לבית"ר ירושלים. הוא נהדר ואני מאחל לו הצלחה".

חוגג התייחס גם מבחינה מקצועית על העונה שעברה על בית"ר ירושלים: "העונה שעברה התחילה בטעם רע והמשיכה בטעם רע, אבל הסתיימה עם קצת תקווה לעתיד. גם המשחקים האחרונים בפלייאוף התחתון, גם הנציחון על אתלטיקו מדריד וגם ההתאמות שיוסי בניון, אלי אוחנה ורוני לוי מובילים. הבאנו שחקני רכש חדשים ברמה גבוהה מאוד ואנחנו נדבר על המגרש בעונה הבאה".

איפה בית
איפה בית"ר תסיים את העונה הבאה? | צילום: ספורט 5

"אני לא מכיר את רוני לוי ולא יודע להגיד עליו שום דבר אישי", הבעלים התייחס למאמן החדש. "אני מכיר מעט מאוד מאמנים בכדורגל הישראלי ולכן היכולת שלי לקבל את ההחלטה היא פחות טובה מאשר של יוסי בניון, מה גם שהוא מבין הרבה יותר ממני בתחום. יוסי התאמן אצלו ואמר שהוא המאמן מספר אחת בישראל. הוא חושב שהוא המאמן שיצעיד את בית"ר לתארים, אני מגבה אותו ומאחל להם בהצלחה. הייתה לנו פגישה טובה מאוד. הוא אמר שהכל תלוי בכלים שיהיו לו, העמדנו לו כלים וחובת ההוכחה עליו".

חוגג נרגש לקראת העונה החדשה ומלא אופטימיות: "אנחנו מלאי ציפייה. יש לנו הרבה שחקנים צעירים ומהירים, קבוצה עם איכות אינדיבידואלית ברמה גבוהה מאוד ורעב להצליח. לשחקנים שלנו אין עדיין תואר ויש להם הרבה רצון להוכיח. יחד עם הקהל שלנו וטדי יש ציפייה אדירה מהעונה הקרובה. מכבי תל אביב פייבוריטית לאליפות, יש לה סגל חזק ועמוק מאוד שרץ ביחד במשך תקופה, אבל מבחינת כישרון הסגל שלנו לא נופל משלהם ואם רוני לוי ויוסי בניון יצליחו לחבר את החבר'ה בצורה טובה נוכל להצליח. דברים שאני מאמין בהם אני אשקיע בהם כסף ואלך עד הסוף".

"עלי מוחמד שמח מאוד להגיע לבית"ר ירושלים", הבהיר. "דיברנו אותו במשך תקופה וזה לא משא ומתן קצר. הוא מתרגש ורוצה להצטרף. הוא לא חושש וקיבל אינספור הודעות תמיכה כולל מלה פמיליה. יש קונצנזוס מוחלט וכולם שמחים מההצטרפות שלו. אני לא מצפה שתהיה בעיה עם הקהל או עם השחקן, בהנחה שהוא ישחק טוב".

מאוחר יותר, יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון תמך בבית"ר: "אני מחזק את ידיו של משה חוגג. אנחנו תומכים בצעדים של בית”ר ירושלים ולכדורגל יש גשר לכולם ללא שום הבדל. אני מגנה את הקומץ ונותן גיבוי מלא למשה חוגג. אני מאמין שבעזרת תיקוני חקיקה עם משרד המשפטים והמשטרה נוכל לטפל באוהדים שיתפרעו. לא נתפשר בעניין הזה".