sportFive931604 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
מיכה. יציבות (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מיכה. יציבות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב חגגה הערב (שבת) את האליפות ה-23 בתולדות המועדון, שהייתה ככל הנראה הכי קלה בהיסטוריה. הצהובים חתמו את המשחק הביתי האחרון עם 0:3 גדול על מכבי נתניה והניפו בסיום באופן רשמי את הצלחת. אחד ממצטייני העונה אם לא המצטיין שבהם, דור מיכה, אמנם לא לקח חלק במשחק לאור הפציעה, אך סיפק ראיון מקיף בסיום.

"מבחינת המספרים, היו לי עונות כאלו. זה לא משהו חריג, מלבד העונה שעברה שהייתה פחות טובה. אני חושב שמה שהיה טוב אצלי זו היציבות והרמה הגבוהה בכמעט כל המשחקים. התחלתי טוב את העונה, עשיתי הכנה טובה יותר מבשנים קודמות", הסביר הקשר את היכולת.

על שינוי התפקוד והתפוקה על המגרש אמר: "אחרי חודש-חודשיים בא אליי המאמן ואמר לי 'אתה צריך להיות חופשי, מספר 10. אמרו לי שאתה כנף'. זה דבר שנתן לי המון ביטחון. לפני שהכדור מגיע אליי אני משתדל לבדוק את האופציות שיש לי, אני מכיר את התנועות שיש לשחקנים שמשחקים איתי. אני חושב שאחת הבעיות שהיו לנו בעבר היא פחות שחקני עומק, והשנה יש יותר אז יותר קל לי".

עם כל הכבוד להצלחה בזירה המקומית, מכבי רוצה לשחזר את הישגי העבר באירופה. למרות זאת, מיכה עדיין בספק לגבי היכולת: "בשביל ליגת האלופות לדעתי זה לא מספיק טוב, יהיה מאוד קשה. אני סומך על הצוות שיחזק את הקבוצה איפה שצריך. המקום האידיאלי בשבילנו הוא ליגה אירופית".

לעומת מכבי, מיכה לא מצליח להטביע את חותמו בנבחרת ישראל: "על סמך הנבחרת קשה לשפוט אותי כי לא שיחקתי יותר מדי, שלושה משחקים וכולם היו משחקי ידידות. יש לי מעל 50 הופעות באירופה עם מכבי נגד יריבות לא פחות חזקות מאלו שמשחקות מול הנבחרת. אף פעם לא אגיד שאני צריך לפתוח בנבחרת כי יש המון שחקנים טובים, אבל יכולתי לקבל טיפה יותר צ'אנסים".

מיכה התייחס לחלום הגדול שלו והוא מעבר לאירופה: "יש לי תשוקה והיא ספרד. זה חלום שלי כבר הרבה מאוד שנים. אם לומר את האמת לא קיבלתי הצעה מספיק טובה כדי שאעזוב".

למכבי לא הייתה העונה תחרות בליגה, מיכה ניסה להסביר זאת: "זה שילוב. ב"ש ויתר הקבוצות היו צריכות להיות עם יותר נקודות אבל זה לא מוריד מאיתנו. עונה כזו לא תחזור גם מצד היריבות. ב"ש, חיפה ובית"ר לא יהיו כאלו חלשות בשנה הבאה".

הקשר דיבר על החשיבות של ולדימיר איביץ' ושיטת הרוטציה: "הקבוצה התחדשה לגמרי. היינו קבוצה טיפה מבוגרת והגיעו צעירים רעבים ודם חדש. יש היררכיה מאוד ברורה, זה לא שיש 20 שחקנים וכל אחד מתבאס שהוא לא משחק. השינוי שלו היה חזק מאיתנו ומה שהיה פה בשנים האחרונות".

"טקטית היינו מאוד ממושמעים ומאומנים", המשיך מיכה. "היינו עובדים על הרבה דברים באימונים ושערים שעשינו באימונים היו גם במשחק. אינטנסיביות - אני לא זוכר את עצמי רץ כל כך הרבה במשחק ויש כמוני עוד שחקנים אחרים".

לסיום, מיכה דיבר על השחקנים שיסיימו חוזה בסיום העונה: "אשמח שדסה ועטר יישארו פה. אין להם מקום אחר ללכת אליו בארץ, הם במקום הכי טוב".