sportFive699926 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

במכבי חיפה מחכים למנהל ספורטיבי שאמור להתמנות בשבועות הקרובים, אבל בינתיים מתחת לפני השטח, בשיחות סגורות, במהלך החג, גיא לוזון כבר העביר מסרים איך הוא רואה את מצבת השחקנים בעונה הבאה, ומה הוא חושב שיהיה הכי נכון למערכת.

לוזון לא נכנס לעניינים הכספיים, אבל מבחינתו כמאמן הייתה העונה נפילה עם השחקנים הזרים. מארק ואליינטה, פיטים אזמי ואניס אלושי לא בתכניות של המאמן לעונה הבאה. סימני שאלה ישנם סביב קמיל ואצק והולמאר איולפסון, בעיקר לאור העובדה כי יצטרכו לשלם להם סכומים גבוהים עבור התרת חוזיהם. היחיד שבוודאות יישאר מהזרים הנוכחים הוא גארי קגלמאכר, אך הוא יוסט מעמדת המגן לעמדת הבלם. מו"מ מתנהל עם המגן הימני האוסטרי, פלוריאן קליין, בו מעוניין המאמן מאוד והוא מסיים חוזה בשטוטגרט בעוד חודשיים.

ניקיטה רוקאביצה, שלא נחשב לזר, יישאר, אבל בגזרת הישראלים גם צפויה מהפכה. לוזון לא מעוניין ברועי קהת, ורק יכולת משופרת במחזורים האחרונים תגרום לראשי המועדון להשאירו. אחד מהשניים, סאן מנחם או שי בן דוד, יושאלו כמו גם יניב בריק. חוזהו של גילי ורמוט יוארך, עומר דמארי, אלירן עטר ומוחמד עוואד ימשיכו להיות החלוצים המובילים.

בחיפה קיבלו החלטה לשלם את דמי השחרור בסך 100 אלף יורו של עמרי אלטמן שיהיה הרכש השני אחרי אליסון דוס סנטוס שתנאיו סוכמו. נציגיו של החלוץ סיכמו עם הנהלת הירוקים על תנאיו. במקביל, עומר אצילי או מאור בוזגלו יצטרפו וכאן יצטרך יענקלה שחר להחליט אם לשלם עבור שחקן צעיר או להחתים את בוזגלו שמגיע חופשי אבל דורש סכומים גבוהים גם מהפועל ב"ש. דן איינבינדר מחוזר אבל בחיפה יודעים שהפועל ב"ש תציע לו חוזה ארוך טווח בשכר גבוה.

לוזון באותן שיחות אמר כי לא יהיה נכון שכל ההגנה למעט השוער יהיה מורכב מזרים, ולכן המאמן המליץ להחתים את אופיר דוידזאדה, שגם מכבי ת"א מנהלת איתו שיחות באמצעות דודו דהאן, שהוא גם הסוכן של המאמן. אם המגן יעדיף את הצהובים, לוזון יציע את עמרי בן הרוש שמסיים בקיץ חוזה במכבי ת"א. בן הרוש שיחק אצל לוזון בנבחרת הצעירה והמאמן מעריך אותו מאוד ומשוכנע שיצליח הרבה יותר ממכבי ת"א.

אחרי יום וחצי של חופש, חיפה חזרה הבוקר (רביעי) להתאמן בצל השיחה הקשה שקיים המאמן עם השחקנים. "כל אחד מכם שיעשה מה טוב לו ואני לא מצפה שתהיו עכשיו מבוהלים באימונים", אמר המאמן, "אני כבר הבנתי מה טוב לי ומה נכון עבור המועדון. אי אפשר לשחק משחק אחד טוב ומשחק אחד גרוע. בב"ש לקחתי עליי את ההפסד אבל במשחק מול מכבי ת"א לא הנעתם כדור, לא נלחמתם ולא עשינו שום דבר ממה שעבדנו עליו. לא אכפת לי שיש לכם חוזים. אני אסגור חשבון עם מי שלא יילחם. יש לי את האמת שלי ולא אזוז ממנה", היו רק חלק מהדברים שאמר לוזון. 

לקראת המשחק הקרוב מול בני סכנין יחזור אלירן עטר להרכב כשגם עומר דמארי עשוי לפתוח. השניים תורגלו באימון הבוקר ב-11. ניקיטה רוקאביצה סובל מרגישות בשריר התאומים.