המלאיינן. יגיע במקום ראיוס? (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
המלאיינן. יגיע במקום ראיוס? (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

אחרי שסגרה על הגעתו של ניקולה דרינצ'יץ' מפרטיזן בלגרד, במכבי חיפה ממשיכים לחפש שחקנים שישדרגו את הקבוצה והשם האחרון שעלה הוא זה של קשר נבחרת פינלנד, קספר המלאיינן, המשחק בלך פוזנן הפולנית. מדובר בשחקן עם נתונים פיזיים מרשימים (1.87 מ') שכבש העונה 13 שערים בליגה הפולנית, אותה מוליכה פוזנאן כשנותר מחזור אחד לסיום. השחקן בן ה-28 מסיים חוזה בדצמבר 2015 ולכן עלויות צירופו לא אמורות להיות גבוהות.

בינתיים, בחיפה מרוצים מאוד מהסיכום עם פרטיזן בנוגע לדרינצ'יץ', קשר נבחרת מונטנגרו, שהפך לזר הראשון שמצטרף בקדנציה השנייה של רוני לוי כמאמן. מי שמכיר היטב את דרינצ'יץ', ובטוח שהירוקים ביצעו עסקה נהדרת, הוא זרקו קוראץ', חלוצה המונטנגרי של הפועל חיפה.

קוראץ', שנמצא בימים אלה בחופשה בארצו, סיפר לאתר ערוץ הספורט: "מכבי חיפה עשתה עסקה מצוינת. ניקולה דרינצ'יץ' שחקן גדול והוא יכול לעשות את ההבדל מבחינת חיפה ולעזור לה להתמודד על האליפות. מדובר בשחקן שרץ במשך 90 דקות ובמוסר מצוין. אין לי ספק שהוא יצליח בחיפה".

זר אחר שצפוי ללבוש את המדים הירוקים בעונה הקרובה הוא אברהם פאס. הבלם הספרדי הוותיק סיכם את תנאיו במכבי חיפה לעונה נוספת, וכעת יצטרכו במועדון להגיע לסיכום גם עם בני סכנין, שמחזיקה בכרטיסו של השחקן ודורשת תמורתו שלושה שחקנים.

במידה שלא ימצא לעצמו קבוצה בשבועות הקרובים, רובן ראיוס מתכוון להתייצב לפתיחת האימונים של מכבי חיפה ב-21 ביוני, זאת מאחר שהוא מחזיק בחוזה במועדון מהכרמל גם לעונה הבאה. כזכור, הקשר הספרדי לא נמצא בתכניות של רוני לוי לעתיד.

עוז ראלי, מגן/קשר בני יהודה, נמצא גם כן בתכניות של רוני לוי לעונה הבאה, אבל בשלב זה אין התפתחויות בגזרתו. לעומת זאת, אייל משומר יסגור בשבוע הבא לשנתיים נוספות במכבי חיפה.